29 Ekim'de Yakın Karadeniz
Hacıosman Köyü, Hacıosman Mahallesi, İznik/Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 790 ₺

Toplam 790 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 500 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Yakın Karadeniz 29 Ekim Turu
Acara Platosunda Karadeniz Esintili Bayram Turu

Yalova yarımadasından başlayıp Sakarya nehrine kadar uzanan 1000-1500m yüksekliğinde bir dağ silsilesi bizleri karşılar.. Bu bölgeye “Samanlı Dağları” denmektedir.. Bölgenin Kocaeli körfezine karşı konumu özel bir mikro iklim yaratmaktadır ve bölge geçiş iklimi yanı sıra Karadeniz’e oldukça benzemektedir. Özellikle birbirinden güzel yaylalarından dolayı Küçük Karadeniz demek pekte yanlış olmaz :) Menekşe yaylası, Alıçyayla, Küçükalıç, Ercüva Yaylası, İnönü Yaylası, Elmalı Yaylası bunlardan bazılarıdır.

Şu an Samanlı Dağları silsilesinde olabildiğince bakir kalan bir coğrafya bulunmakta. Bu alan Kocaeli Gölcük ilçesi ve Bursa İznik ilçeleri arasında uzaman bir platodur. Bölge genel olarak Acara platosu olarak anılır. Burada Batum göçmeni Gürcüler yaşamaktadır ve kendilerine Acara Gürcü’sü demektedirler. Böylece bölge Acara Platosu adını almaktadır. Acara Platosunda yayla yürüyüşünden kanyon geçişine, zirve çıkışından derin orman yürüyüşüne, geniş kır, çimen yürüyüşü ve birçok etkinliği yapmak mümkün.

Bizler de Tamzara Turizm olarak son 10 yıldır Acara Platosunda oldukça yoğun programlar düzenledik. Bahar kampları, geçiş yürüyüşleri ve en önemlisi Kayın Ormanı Çiftliğinde başta peynir atölyesi etkinlikleri olmak üzere bir çok aktivitemiz oldu.  

Şimdi ise Yeryüzü Oteli ile birlikte bölgede doğa, çocuk dostu ve etkinlik dolu bir konaklama merkezi oluşturup sizlere çok farklı hizmetler sunacağız :)

Bölge ile ilgili Bülent Üçok abimizin yazısını okumanızı öneririz. 

Kısaca Tur Planı:
1.GÜN> İSTANBUL – İZNİK GEZİSİ - GÖLET YÜRÜYÜŞÜ - YERYÜZÜ OTEL
2.GÜN> ELMALI KÖYÜ - ALIÇYAYLA - KÜÇÜKALIÇ YAYLA - OTEL
3.GÜN> YERYÜZÜ ORMAN ve KIR YÜRÜYÜŞÜ – GÖLCÜK – İSTANBUL

Detaylı Tur Plan:
1.GÜN> İSTANBUL - İZNİK - KIR YÜRÜYÜŞÜ - YERYÜZÜ OTEL
Belirtilen kalkış noktaları ve saatlerde katılımcılarımız ile buluşup yola çıkıyoruz. Eskihisar iskelesinden feribota bineceğiz ve kahvaltı atıştırmamızı burada alacağız. Feribot yolculuğu sonrası İpekyolu ve aynı zamanda Haçlıların kullandığı Dragos Valideköprü yolu üzerinden İznik’e ulaşıyoruz. İznik’te Kent surları, İstanbul ve Lefke Kapı, 2. Murat Hamamı, Ayasofya Camii, Çini Atölyeleri, Kılıçaslan Caddesi, Yeşil Cami, İznik Müzesi, Roma Tiyatrosu, batık Bazelika, Senato Sarayı gezilerini yapacağız. İznik kırsalında Dikilitaş gezisini yapıp Acara platosuna, Karadeniz izlenimli doğa alanımıza ulaşıyoruz. Yarım saatlik bir kır yürüyüşü yaparak Yeryüzü oteline ulaşıyor ve dinlenmeye geçiyoruz.
Araç yolculuğu: 2.5 saat / Yürüyüş: 2 saat /Mesafe: 4 km

2.GÜN> ELMALI KÖYÜ - ALIÇYAYLA - KÜÇÜKALIÇ YAYLA – YERYÜZÜ OTEL
Acara Platosunun en büyük köyü olan Elmalı köyü vadisine gidiyoruz. Burada Alıçyayla patikasına kadar araçla çıkıyoruz. Daha sonra bir saatlik yürüyüş ile Büyük Alıçyayla’ya ulaşacağız. Geniş düzlükler, harika manzaralar ve yayla evleri arasında yarım saatlik bir yürüyüş yapıyoruz.  Daha sonra orman içinden Küçük Alıçyayla’ya ulaşacağız. Buradan Elmalı Ankara mahallesine doğru harika bir patikadan 1.5 saat yürüyüş yapacağız. Toplam 4 saatlik yürüyüş ile günü sonlandırıp otelimize dönüyoruz.
Araç yolculuğu: Yarım saat / Yürüyüş: 4 saat /Mesafe: 14 km

3.GÜN> YERYÜZÜ ORMAN ve KIR YÜRÜYÜŞÜ – GÖLCÜK – İSTANBUL
Keyifli kahvaltı sonrasında vakitlice zamanda eşyalarımızı toplayıp aracımıza yerleştiriyoruz. Bahçemizdeki kırlık alandan başlayan bir yürüyüş ile üst gölettin kıyısına ulaşacağız. Buradan tekrar orman içine girerek bir saatlik orman yürüyüşü yapacağız. Aracımızla buluşup Gölcük üzerinden dönüş yoluna geçiyoruz. İhsaniye köyünde bir öğle molası vereceğiz. Ardından Gölcük kazıklı Kervansarayını gezeceğiz. Ardından İstanbul’a doğru dönüşe geçeceğiz. Araç yolculuğu: 3 saat / Yürüyüş: 2 saat /Mesafe: 8 km

Ödenek: 790 TL (Nakit tur fiyatı)  - 840 TL(KK tek çekim)
Sng Konaklama farkı: 250 TL

Neler dahil? 
-Bütün ulaşımlar
-Feribot geçiş bedeli,
-2 gece konaklama,
-2 akşam yemeği, 3 sabah kahvaltısı,
-2 Öğle kumanyası
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı

Cebinden ne çıkacak? 
-Özel harcamalarınız,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Nerede Kalacağız?
Yeryüzü Oteli’nde konaklıyoruz. J www.yeryuzuotel.com
Kır ve dağ oteli olarak kuruluş aşamasında olan Yeryüzü Oteli, net 40 m2 odaları ile oldukça konforlu konaklama olanağı sunar.  
Yeryüzü Otel Görselleri :)

Yola Çıkış; 
Katılımcı sayısına göre minibüs ya da yarım otobüsler ile hareket edilir.
İncirli Alfemo 07.00 
Mecidiyeköy Teknosa 07.20 
Kadıköy Evlendirme 07.30
Bostancı E-5 07.40
E-5 duraklarından devam..

Gerekli Donanım:
*Trekking yürüyüşlerine uygun spor ayakkabı veya bot.
*Tercihe bağlı tozluk.
*Trekkinge uygun pantolon (bol kesim sentetik keten) 
*Spor için üretilmiş üst kıyafetler 
*Yedek kıyafet ve ayakkabı (ıslanma çamurlanma terleme gibi durumlar için)
*Akşam izlemek istediğiniz filmler

Gezi Görselleri için: 
Facebook Albümüne linki tıklayarak bakınız... 

İnstagram Hesabımız için: 
İçimdeki Göçebe Linkili tıklarayak bakınız... 

Hashtag Bilgileri: 
#içimdekigöçebe #tamzaratur #heradimbiziyakınlaştırır #tamzaratur 

İlke ve Şartlar

Nakit, Banka havalesi veya kredi kartı ile ödeme yapmak mümkün. Taksit ve diğer seçenekler için bizlerle lütfen iletişimde bulunun. *Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir. *Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir. *Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar