Artvin'de Sonbahar > Mustafa Ertekin Foto Safari
Artvin, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu tur için yetişkinlerin azami sayısı geçti
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Artvin'de Sonbahar > Mustafa Ertekin Foto Safari
Artık bir klasik haline getirdiğimiz, bize 4 mevsim kucak açan Artvin’de unutulmaz bir Sonbahar Foto Safari daha gerçekleştiriyoruz… 

Borçka ve Şavşat Karagöllerin muhteşem Sonbahar manzaraları, Cancir Yaylası, bölgenin en güzel Gürcü köylerinden olan Bazgiret, Şavşat'ın başlı başına kendine has güzellikleri, sarıdan kızıla değişen olağanüstü renk cümbüşüyle Papart Ormanları; fauna ve flora zenginliğiyle, tarihi kiliseleri ve geleneksel mimarisiyle Artvin Sonbahar Foto Safari'nin 2018 versiyonuna hayran kalacaksınız ;)

Artvin Foto Safari turunda da değerli fotoğraf sanatçısı Mustafa Ertekin önderliğinde programımızı gerçekleştireceğiz.. 

1.GÜN 18 EKİM PERŞEMBE > TRABZON - HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – KLASKUR YAYLASI - ARALIK KÖYÜ
Sabah uçağıyla Trabzon'a gelen katılımcılarımızı havaalanından alarak programımıza başlıyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz kısa molalar sonrasında Cankurtaran geçidine çıkıyoruz. Geçidin ardından Yaşar arkadaşımızın mekanında odun ateşinde çay molası veriyoruz. Tekrar yola çıktığımızda soluğu Borçka Karagöl'de alacağız. Burada kısa bir yürüyüş ve çekim çalışmaları sonrası doğruca ilk yaylamız olan Klaskur yaylasına çıkıyoruz. Hava koşulları iyi ise gün batımına kadar yaylada çekim yapacağız. Daha sonra Aralık köyüne inerek harika pansiyonumuz Lapera’ya yerleşiyoruz. Akşam soframızı bolca fotoğraf sohbeti ve Çaça süsleyecek ;)

2.GÜN 19 EKİM CUMA > ALABALIK KÖYÜ - CANCİR YAYLASI – GAMAŞET – BAZGİRET (MADENKÖY) - ŞAVŞAT
Sabah erken kahvaltı sonrası Alabalık köyü üzerinden Cancir Yaylasına gidiyoruz. Buradan Çukur Yaylasına geçiyoruz. Devamında tepeye çıkarak Gamaşet sırtına ulaşacağız. Bu bölgede yapacağımız yürüyüşle Bazgiret (Madenköy)’e varmış olacağız. Gün boyu bölgenin en güzel Gürcü köylerinden biri olan Madenköy’de çekimdeyiz. Köy, 100 yıl önce yapılmış ve hiç dokunulmamış gibi müze köy görüntüsünde. Burada çekimler yapmaya bayılacaksınız. (Cancır yolunun karla kaplı olması halinde, yine sonbaharda renk cümbüşü sunan Yanıklı Köyü’ne gideceğiz)

3.GÜN 20 EKİM CUMARTESİ > YUKARI/AŞAĞI KOYUNLU – MEŞELİ KÖY - TİBETİ KİLİSESİ - ŞAVŞAT KARAGÖL – ŞAVŞAT
Gün boyunca Şavşat doğal harikalarını çekim halinde olacağız. Önce Yukarı ve Aşağı Koyunlu köyleri gezisi yapacağız. Ardından Meşeli Köy'ü ziyaret edip sonrasında Tibeti kilisesini de fotoğraflayarak Şavşat-Karagöl'e ulaşacağız. Burada yapacağımız çevre gezileri sorası Şavşat merkeze dönüp dinlenmeye geçiyoruz. Bu gece gezinin son gecesi, biraz fotoğraf sunumu izlemek ve biraz’da eğlenmek hakkımız sanırız :)

4.GÜN 21 EKİM PAZAR > PAPART ORMANLARI - ARDANUÇ ARTVİN – ARHAVİ-TRABZON
Kahvaltı sonrası Şavşat'tan ayrıldıktan sonra ilk gezi yerimiz Papart Ormanları olacak. Muhteşem sonbahar renkleriyle iç içe bir şekilde öğle saatine kadar Papart’ta çekimdeyiz. Papart'tan ayrılıp Ardanuç’a doğru yola çıkıyoruz. Ardanuç’ta Gevherik Kalesi ve Cehennem Deresi Kanyonu fotoğraf platolarımız olacak. Sonrasında Arhavi’ye geçeceğiz. Uçağa yeterli vaktimiz kalmışsa Mençuna Şelalesinde çekimlerimizi yapıp günü noktalayarak Trabzon Havaalanına ulaşıp grubumuzu yolcu ediyoruz.

*Geçen seneki foto safari albümlerine göz atmak isterseniz;
https://www.facebook.com/pg/haydeyola/photos/?tab=album&album_id=1202317926493545

https://www.facebook.com/gulaonur/media_set?set=a.10154157507585369.1073741858.599055368&type=3

Ödenek;  TL (Nakit)

Neler dahil? 
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten bütün transferler, ulaşımlar.
-3 gece konaklama,
-3 akşam yemeği,
-3 sabah kahvaltısı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri girişleri,
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı
-Mustafa Ertekin öncülüğünde fotoğraf rehberliği

Cebinden ne çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğle yemekleri
-Özel harcamalarınız,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Nerede Kalacağız?
1 gece Klaskur Lapera Pansiyon
2 gece Şavşat Yeşil Vadi Otel 

Ulaşım Planı:
Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Tur katılımcıları Trabzon havaalanında karşılanıp yine Trabzon'dan yolcu edilecektir.
Grupla buluşma saatimiz 09.30'da Trabzon havaalanı, hatırlatırız :) Dönüş günü de saat 20.00 ve sonrası akşam uçuşları tercih edilebilir.

Gerekli Ekipman:
Fotoğraf makinesi 
​En temel malzeme olarak fotoğraf ekipmanınızı sayacağız. Artık donanımınıza göre malzeme yanınızdan eksik etmezsiniz :)
-Üç ayak
-Parlat filtresi
-ND filtre
-Makro lens ya da filtre
-Makine için yağmurluk
-Timelapse uygulamalar için uzaktan kumanda
-Yürüyüşte rahat kullanabileceğiniz fotoğraf çantası. (İçinde su taşıyacağınız bir cebi olması size pratiklik kazandıracaktır)  

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578