Artvin Foto Safari
Artvin, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,595 ₺

Toplam 1,595 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Artvin Yaylaları Foto Safari Turu
Her mevsiminden apayrı tatlar aldığımız, göğe komşu toprakların coğrafyası Artvin’in en güzel manzaralarına şahit olacağınız çok özel bir Foto Safari programı hazırladık… 

Dik yamaçlı uzun vadileri, 3900 metreye kadar yükselen birbiri ardına sıralanmış yüksek dağları, doğal ormanları, yüksek dağların doruklarındaki buzul gölleri, Karagölleri, yemyeşil yaylaları, fauna ve flora zenginliği, tarihi kilise, kale, kemer köprüleri ve geleneksel mimarisi ile fotoğraf meraklılarına hafızalarından silemeyecekleri kareler sunan Artvin'de soluksuz geçireceğiniz bir hafta sizi bekliyor..

Diğer foto safari turlarımızda olduğu gibi Artvin Foto Safari turunda da fotoğraf sanatçısı Mustafa Ertekin önderliğinde programımızı gerçekleştireceğiz.. 

Fotoğraflar için:
Bahar Artvin Foto Safari: https://www.facebook.com/haydeyola/photos/?tab=album&album_id=1107016382690367 
Kışın Maden Köy - Bazgiret: https://www.facebook.com/haydeyola/photos/?tab=album&album_id=1006291556096184

Kısaca Plan;
1.Gün > Hopa – Borçka – Karagöl – Klaskur Yaylası – Aralık Köyü
2.Gün > Maçahel – Maral Şelalesi – Fındık Yaylası – Naçadirev Gölü – Lekoban Yaylası
3.Gün > Cancir Yaylası – Gamaşet – Bazgiret (Madenköy) - Şavşat
4.Gün > Balıklı Göl - Arsiyan Yaylası – Göller Ve Yüzen Adalar - Şavşat
5.Gün > Cehennem Deresi – Ardanuç - Çifteköprü - Mençuna Şelalesi - Trabzon

Detaylı Program
1.GÜN > HOPA – BORÇKA – KARAGÖL – KLASKUR YAYLASI – ARALIK KÖYÜ

Foto safari gezimize iki noktada buluşarak başlayacağız. Trabzon havaalanı ve Hopa terminalinden tura başlamak mümkün. Katılımcıları alıp Hopa terminaline yöneleceğiz. Buradan da katılımcılarımızı alıp doğru Cankurtaran geçidine çıkıyoruz. Geçidin ardından Yaşar arkadaşımızın mekanında odun ateşinde çay molası veriyoruz. Tekrar yola çıktığımızda soluğu Borçka Karagöl'de alıyoruz. Burada kısa bir yürüyüş ve çekim çalışmaları sonrası doğruca ilk yaylamız olan Klaskur yaylasına çıkacağız. Hava koşulları iyi ise gün batımına kadar yaylada çekim yapacağız. Daha sonra Aralık köyüne inerek harika pansiyonumuz Lapera’ya yerleşiyoruz. Akşam soframızı bolca fotoğraf sohbeti Çaça süsleyecek ;) 

2.GÜN > MAÇAHEL – MARAL ŞELALESİ – FINDIK YAYLASI – NAÇADİREV GÖLÜ – LEKOBAN YAYLASI
Kahvaltı sonrası bölgeden ayrılıp Maçahel vadisine yöneleceğiz. Yol üzerinde Düzenli köyü ve Karçal Dağı fotoğrafları çekiyor olacağız. Maçahel’de Maral Köyü ve Şelalesini gezip Maçahel'in bakir Efeler vadisini takip ederek Fındık Yaylasına çıkacağız. Yaylada yapacağımız çekimlerin ardından rotamızı Naçadirev gölüne çeviriyoruz. Gün bitimine yakın İndacvinda geçidine araçla çıkarak Batum manzaralı gün batımını fotoğraflayarak Lekoban Yaylasına ulaşıp Murat abimizin pansiyonuna yerleşiyoruz

3.GÜN > CANCİR YAYLASI – GAMAŞET – BAZGİRET (MADENKÖY) - ŞAVŞAT
Sabah erken kahvaltı sonrası ilk iş Cancir Yaylasına gidiyoruz. Buradan Çukur Yaylasına geçiyoruz. Devamında tepeye çıkarak Gamaşet sırtına ulaşacağız. Bu bölgede yapacağımız yürüyüşle Bazgiret (Madenköy)’e varmış olacağız. Gün boyu bölgenin en güzel Gürcü köylerinden biri olan Madenköy’de çekimdeyiz. Köy, 100 yıl önce yapılmış ve hiç dokunulmamış gibi müze köy görüntüsünde. Burada çekimler yapmaya bayılacaksınız. Akşam konaklama için Şavşat’a inip konaklayacağımız tesise yerleşiyoruz.

4.GÜN > BALIKLI GÖL - ARSİYAN YAYLASI – GÖLLER ve YÜZEN ADALAR - ŞAVŞAT
Gün boyunca Şavşat doğal harikalarını çekim halinde olacağız. İlk rotamız Balıklıgöl Ardından Meşeli Köy üzerinden Karagöl gezisi yapıyoruz. Öğle yemeğini Balıklıgöl’de alacağız. Buradaki gezimizin ardından Arsiyan Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Muhteşem manzalarıyla Arsiyan Gölleri ve Yüzen Adaları görüp çevre çekimleri sorası Şavşat merkeze dönüp dinlenmeye geçiyoruz. Bu gece gezinin son gecesi, biraz fotoğraf sunumu izlemek ve biraz’da eğlenmek hakkımız sanırız :)

5.GÜN > CEHENNEM DERESİ – ARDANUÇ - ÇİFTEKÖPRÜ - MENÇUNA ŞELALESİ - TRABZON
Artık dönüş günü. Önce Cehennem Deresini gezip ardından Ardanuç'a, oradan da Arhavi'de yer alan Çifteköprü ve Mençuna Şelalesinde çekimlerimizi yaptıktan sonra yavaş yavaş dönüş yolculuğuna geçerek grubumuzun uçak saatine göre Trabzon Havaalanına ulaşıp sizlerle vedalaşıyoruz

Ödenek: 1595 TL (Nakit tur fiyatı)  

Neler dahil? 
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten bütün transferler, ulaşımlar.
-4 gece konaklama,
-4 akşam yemeği,
-4 sabah kahvaltısı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri girişleri,
-Seyahat sigortası,
-Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı
-Mustafa Ertekin öncülüğünde fotoğraf rehberliği

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğle yemekleri
-Özel harcamalarınız,
-Fotoğraf ekipmanı,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Nerede Kalacağız?
1 gece Klaskur köyü, Lapera Pansiyon
1 gece Lekoban yaylası, Lekoban Pansiyon,
2 gece Şavşat Yeşil Vadi otel 

Ulaşım Planı:
Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Tur katılımcıları Trabzon havaalanında karşılanıp aynı noktalardan yolcu edilecektir.

Grupla buluşma saatimiz 09.30'da Trabzon havaalanı şeklindedir. Buna uygun olarak uçak bileti alınmasını önemle hatırlatırız :) Dönüş günü de Trabzon'dan da 19.00 ve sonrası kalkan akşam uçuşları tercih edilebilir.

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 5 | Gece : 4


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar