Şavşat-Maçahel-Artvin > Doğal Harikalar Diyarı
Artvin, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,850 ₺

Toplam 2,850 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Şavşat-Maçahel-Artvin > Doğal Harikalar Diyarı Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

Şavşat-Maçahel-Artvin > Doğal Harikalar Diyarı
Uzun zamandır çeşitli gruplarla turlar gerçekleştirdiğimiz Artvin’in pek bilinmeyen coğrafyalarındaki bu geziyi çok seveceğinizi düşünüyoruz. Bir süredir dünyada modern kentleşmeye karşı tutarlı bir karşı akım olan Citta Slow akımı ülkemizde de çok güzel örneklerle temsil ediliyor. Bunlardan biri de şirin Şavşat ilçemiz. Olağan üstü vadiler, köyler, zirveler ve geleneksel yaşamın hakim olduğu harikalar diyarına bekliyoruz. 

Bu gezimizde neler yapacağız?
Öncelikle sizlere ülkemizde İsviçre Alplerini andıran Şavşat ve Artvin coğrafyasında unutulmaz bir gezi vaat ediyoruz. 
 
Citta Slow ilan edilmiş Şavşat’ta ayrıntılı gezi ve keşif olanağımız olacak. Köyler ve geniş çimenlikler arasında yürüyüşler yapacağız. Doğal ürünler ile şenlendirilmiş öğle pikniklerimiz olacak. Maçahel, yayla yaşamı ve misafirperver Artvin insanı tanıklıklarımız olacak. Adeta müzeköy gibi olan ve köylülerce korunan Bazgiret köyüne misafir olacağız.

Pandemi süreciyle birlikte ciddi bir şekilde değişecek gezi kültürü, bizim halihazırda 20 yıldır uyguladığımız bir sisteme dönüyor :) Bütün bu özlemlerimizi, maksimum 8 kişilik gruplarla, telaş ve koşturmacadan uzak, rahat ve en önemlisi yavaşça, sindire sindire gidereceğiz.

Bu süreçle ilgili hazırladığımız yazı;

Kısaca Plan Ne olacak? 
1.GÜN> CUMARTESİ: TRABZON – ARTVİN - KAFKASÖR YAYLASI - ŞAVŞAT 
2.GÜN> PAZAR: PINARLI – ŞİRATA GÖLLERİ – BALIKGÖLÜ - KARAGÖL 
3.GÜN> PAZARTESİ: DÜZENLİ – ÇAMLICA – HANLİ 
4.GÜN> SALI: MADENKÖY BAZGİRET GEZİSİ - LEKOBAN
5.GÜN> ÇARŞAMBA: LEKOBAN - İNDACVİNDA GEÇİDİ - NAÇADİREV GÖLÜ
6.GÜN> PERŞEMBE: FINDIKYAYLA – MAÇAHEL İNİŞİ 
7.GÜN> CUMA: BORÇKA KARAGÖL - FINDIKLI - ÇAĞLAYAN KÖYÜ - TRABZON 

Detay önemli diyenler için tur programı: 

1.GÜN> CUMARTESİ / TRABZON – ARTVİN - KAFKASÖR YAYLASI - ŞAVŞAT 
Trabzon’dan sabah saat 10:00’da hareket ederek Artvin Şavşat’a doğru yol alıyoruz. Cankurtaran geçidinden geçip Çoruh vadisine ulaşıyoruz. Önce Borçka Barajını göreceğiz. Baraj gölü üzerinde Liman denilen noktada kısa bir mola verip koşullar uygun ise bir tekne gezisi yapacağız. Devamında Artvin kent merkezine uğrayıp Kafkasör Yaylasına çıkacağız. Geziler sonrası Şavşat’a yolculuğa devam ederek akşam saatlerinde tesise yerleşeceğiz. 

2.GÜN > PAZAR / PINARLI – ŞİRATA GÖLLERİ – BALIKGÖLÜ - ŞAVŞAT KARAGÖL 
Şavşat’ın güneybatı ucundaki en önemli iki göl arasında yürüyüş yapacağız. İlk Pınarlı köyüne ulaşıp buradan Şirata yakınına yaklaşacağız. Bir saatlik dik çıkış sonrası Şirata göllerindeyiz. Buradan Balıkgöl’e ineceğiz. Öğle molamız Balık gölünde olacak. İsteyen gölde yüzebilir. Ardından kullanılmayan köy yolları ve patikaları içerisinden Karagöl’e iniş yürüyüşü yapacağız. Bu yürüyüş üç saat sürebilir. Karagöl’de akşam keyfi sonrası otele dönüyoruz. 

3.GÜN > PAZARTESİ / AVCALA – DÜZENLİ – ÇAMLICA 
Bugün Şavşat’ın batı yakasını keşfediyoruz. Çok az bilinen ama etkileyici manzaralar sunan Avcala bölgesinden Düzenli bölgesindeki köyler arasında yürüyeceğiz. Avcala sırtlarında başlayan yürüyüş yaylalar arasından Çamlıca köyüne kadar devam edecek. Konaklama Şavşat'ta. 

4.GÜN > SALI / BAZGİRET (MADENKÖY) - LEKOBAN 
Sabah otelden ayrılarak tıpkı yüz yıl öncesinden, el değmeden kalmış gibi duran, bizlerin çok önemsediği ve Müze köy ilan edilmesini düşündüğümüz Bazgiret yani Maden Köy'e gidiyoruz. Tüm gün köyün havasını solumak, derede yüzmek, değirmenlerini ziyaret etmek, mahallelerini keşfetmek ve çok misafirperver olan halkıyla kucaklaşmak için köy içlerinde aktiviteler yapacağız. Yürüyüşlerimiz köy sınırlarında olacak. Maden Köyünden ayrıldıktan sonra Lekoban Yaylasına bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş direkt köyün üst kısmından başlayacak. Önce Cancir Yaylasına oradan da keyifli yatay bir patikayla Lekoban yaylasına kadar sürecek. Konaklama Lekoban Yaylasında Murat amcamızın pansiyonunda :)

5.GÜN > ÇARŞAMBA / LEKOBAN - İNDACVİNDA GEÇİDİ - NAÇADİREV GÖLÜ
Uyanacağımız muhteşem manzara ve keyifli bir kahvaltı sonrası Lekoban'dan tarihi geçit yollarını kullanarak İndacvinda geçidine çıkıyoruz. Buradan Naçadirev gölüne yürüyoruz. Eğer hava koşulları uygun ise gölde kısa bir yüzme molası verebiliriz :)

6.GÜN > PERŞEMBE / FINDIKYAYLA – MAÇAHEL İNİŞİ 
Lekoban Yaylasından İndacvinda sırtına çıkarak Mereta Gölüne yürüyüş yapacağız. Karçalların buzul göllerinden birini görmeden olmaz sanırız. Sonra tekrar İndacvinda geçidine dönüyoruz. Buradan Fındık yaylasına ineceğiz. Yayladan başlayan yürüyüş ile Efeler Köyüne eski yayla patikasından iniş yürüyüşü yapacağız. Yola ulaşıp aracımızla buluşuyor ve oradan kalacağımız Pansiyon’a geçiyoruz. 

7.GÜN > CUMA / BORÇKA KARAGÖL - FINDIKLI - ÇAĞLAYAN KÖYÜ - TRABZON 
Maçahelden ayrılıp Trabzon’a doğru yol alıyoruz. Güzergâhımızda Borçka Karagöl ziyareti yapacağız. Ardından Fındıklı ilçesinde Çağlayan köyüne varıp öğlen yemeğimizi yöresel menüden oluşacak yemeklerle yiyor olacağız. Bu köydeki tarihi konakların bulunduğu birkaç mahalleyi gezerek Trabzon’a doğur yol almaya devam ediyoruz. Zaman durumuna göre Rize bezi atölyelerini ve Sürmene bıçakçılarına uğrayarak Trabzon'a ulaşıp sizleri yolcu ediyoruz.

Ödenek: 2850 TL (Nakit tur fiyatı) - 2940 TL (Kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: YOK
Çocuk Fiyatı: 1650 TL*
*Çocuk fiyatı 06-12 yaş aralığında ve iki ebeveyn yanında kalmak koşuluyla geçerlidir. 

Neler Dahil?
-Trabzon/Trabzon arası bütün ara transferler,  
-6 Gece Konaklama
-6 Kahvaltı,
-6 Akşam yemeği,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Bölgesel mihmandarlık ve rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli. İstanbul (vb)-Trabzon / Trabzon-İstanbul (vb)
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Konaklama:
-İlk 3 gece Şavşat’ta, tamamen orman içerisindeki Yeşil Vadi tesislerinde bungalovlarda kalacağız. 
-2 gece Lekoban Yaylasında Murat Amcamızın banyo tuvaletli pansiyonunda konuğuz. 
-1 gece Maçahel’de Maçahelhan veya Tema tesislerinde konaklayacağız.

Not: Pandemi dolayısıyla tesis kapasitelerinin durumuna göre bölge değiştirmemek ve eş değer tesis sunmak koşuluyla değişiklik yapılabilir.

Ulaşım
Yeni süreçle birlikte ulaşım alanında da bazı değişiklikler oldu. Öncelikle biz yine her zamanki gibi minibüslerle hareket edeceğiz, orada bir değişiklik yok :) Buradaki en önemli fark araç kapasitelerini maksimum 8 kişiyle sınırlandırmak olacak. Evet, bundan sonraki tüm Doğu Karadeniz turlarını maksimum 8 kişiyle gerçekleştireceğiz.

Burada unutulmaması gereken en önemli süreç HES kodunuz olacak. 18-65 yaş aralığındaki katılımcılarımız yalnızca HES kodu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz ise "Seyahat İzin Belgesi" ile turlarımıza katılabileceklerdir.

Tur araçlarımızda tüm katılımcılar için yeterli sayıda paketli maske, eldiven ve dezenfektan bulundurulacağını söylemeye bile gerek yok :)

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle gelenler otogarda, kendi aracıyla gelenler belirleyeceğimiz buluşma noktasında karşılanır.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:
Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir.
15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Bunlarda önemli:
1- Buluşma, Katılımcılar ilk gün en erken saatteki uçakla Trabzon’a gelmeliler. Katılımcılar en geç saat 09.30’da Trabzon’da olmalılar. Dönüş günü saat 19.00 sonrasına bilet alınmalı.
2- Konaklama yerlerinde terlik, havlu vb. gerekli olabilir.
3- Turda özel durumlardan dolayı SNG konaklama olmayabilir.
SNG olanağı koşulların açıklanması ile talepçi arasındaki mülakatımızla olabilir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Olanlar


  • Ulaşım
  • Akşam Yemeği
  • Ara Transferler
  • Tüm konaklamalar

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
  •     Öğlen yemeği    
  •     Müze girişleri    
  •     Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler    
Yorumlar
10 Ayşen Eren   11/08/2018 1 / 10
Cevdet Merhaba, Uzun zaman oldu sizlerle dağlara çıkmayalı.Zamanı geldi! Bu turunuzun programına bayıldık. Kızımla katılmak istiyoruz fakat Eylül bizim için en mümkün olan ay. Eylül'de bu programı yapmayı düşünüyor musunuz? Selam ve Sevgiler, Ayşen
9 Ayşen Eren   11/08/2018 1 / 10
Cevdet Merhaba, Uzun zaman oldu sizlerle dağlara çıkmayalı.Zamanı geldi! Bu turunuzun programına bayıldık. Kızımla katılmak istiyoruz fakat Eylül bizim için en mümkün olan ay. Eylül'de bu programı yapmayı düşünüyor musunuz? Selam ve Sevgiler, Ayşen
7 nurgül erman   10/03/2018 1 / 10
karadeniz turlrıyla ilgileniyorum haberleşebiliriz.teşklr
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemez3 Yorumlar


1 /10
Yorumları Oku İstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar