Kapıdağ Yarımadası Turu
Balıkesir, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Kapıdağ yarımadası Marmara Denizinin ortasına doğru uzanan, güney kıyısı küçük Asya Kıtası Bandırma sahillerinden başlayan, 1500 m. genişliğinde dar bir toprak parçası berzahla (Tombolo) karaya bağlanan bir yarım adadır. Bugün Erdek ilçesinin sınırları içinde kalan bölgede tarih boyunca (kızıkos) - (Artake) ve (Prokonesos) isminde üç site şehir devletinin bulunduğunu ünlü tarihçi heredot'un eserlerinden öğreniyoruz. Kapıdağ; Marmara’nın güneyindeki en büyük yarımada. Kapıdağ yakınında bulunan Bandırma ve Erdek bu yarımadanın iki büyük kenti ama, Kapıdağ bu iki kentten ibaret değil. Yarımada sınırları içerisinde tarihi açıdan çok önemli olan yerleşimler ve bunun yanında bakir kalmış doğa, birbirinden güzel çok sayıda köyle karşılaşacağız 
Turun Amacı: 
Kapıdağ yarım adasında yapacağımız yürüyüş ve çevre gezileri size, bu bölgenin çok çarpıcı güzelliklerini gösterecektir. Berraklığına şaşıracağınız koylar. Dokusunu kaybetmemiş eski Rum köyleri, dokunulmamış bir doğa, Antik eserler, anıtlar ve ormanın ortasında bir Manastır. Hafta sonunu kapsayacak Marmara bölgesinin en güzel coğrafyalarından birinde gezi yapıyoruz

Program:

1.Gün:
İncirli Boyner mağazasından saat 23.00 - Taksim AKM önünden 23.30 - Yıldız Üniversite Durağında 23.45 - Yenisahra SHELL yakıt istasyonundan 00.00’da grupla buluşup Bursa yolu üzerinden, Bandırma, sonrada Kapıdağ yarım adasına ulaşıp otelimize sabah saatlerinde yerleşiyoruz.
2.Gün:
Sabah otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Tatlısu köyüne araçla transfer oluyoruz. Bu gün katılımcılarımızla sıkı bir yürüyüş yapacağız. Köyden araçtan ayrılıp Kapıdağ ormanları içerisinden yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüzün bir bölümü deniz manzaralı olacaktır. Orman içlerine girdikçe her yanımız orman dokusuyla kaplanacaktır. Yürüyüşümüz patikadan yaklaşık 3 saat sürecektir. Üç saatlik yürüyüş sonrasında Kızlar Manastırına ulaşmış olacağız. Yüz yıl öncesine kadar kullanılan bu manastır halen çarpıcı güzelliğini korumaktadır. Manastır yakınında geniş çımenlik alanda vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında tekrar yürüyüşe başlıyoruz. Bu sefar yürüyüşümüz bir dere yatağını takip ediyor şeklinde olacak. Eğri dere boyunca yapacağımız yürüyüş, şelaleler, göletler ve kanyonlar şeklinde bize, birçok güzel görüntü sağlayacaktır. Yürüyüş sonunda Ballıpınar köyüne ulaşıyoruz. Köy herkesin çok sevdiği şirin eskibir Rum köyüdür. Şu an selanıkten göçmüş türkmenler yaşamaktadır. Köy meydanında halen freskleri görülebilen çatısı çökmüş bir kilise bulunmaktadır. Köyün bir diğer özelliği ise kırmızı soğanları üretim yerlerinden biri olmasıdır. Köyde vereceğimiz çay molası sonrasında aracımıza binip uzunca bir kapıdağ araç gezisi yapıyoruz. Ormanlı ve Turan Köyleri gezisi. Ocaklar beldesi üzerinden Erdek'e uğruyoruz. Kısabir mola sonrasında Tatlısu beldesinde bulunan otelimize ulaşıp akşam yemeğimizi alıyoruz.
3.Gün:
Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp Yukarıyapıcı Köyü'ne çıkıyoruz. Köy gezisi sonrasında, Hadrianus tapınağı ve Kyzikos antik kent kalıntıları gezisini yapıp İstanbul'a doğru yolculuğumuz başlıyor. Talep olur ise Edincikte zeytin ve zeytin yağı alışverişi için mola veriyoruz. Dönüş zamanlamamıza göre vaktimiz yetişiyor ise Mudanya'ya uğruyoruz. Akşam saat 22.00 dolaylarında İstanbul'a varıyoruz.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR

Ulaşım:

Volkswagen lüks minibüs yada 27 kişilik yarım otobüs. 

Araç Hareket Yerleri

İncirli       Boyner Mağazası Önü   23.00
Taksim     AKM                            23.30
Yıldız        Üniversite Durağı          23.45
Yenisahra Shell İstasyonu            00.00

 

Gerekli Malzemeler:

Bulunduracağınız malzemeler, olanağınız var ise; bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz; Fakat yapacağımız aktivitede giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle doğa ve teknik uyumunu yakalayarak başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir. Yinede aşağıdaki listeye göre hazırlık yaparsanız sizin için daha yararlı olur.

Küçük bir sırt çantası ( Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)

Yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)

Spor ayakkabı ( Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  

Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)

Sweat-shirt ( Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi )

Mont ( Sentetik elyaf dolgulu Anorak yada Gro-tex Mont)

Pantolon ( Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim )

Bere

Atkı

Eldiven

Fotoğraf makinesi 

 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 45 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir.
*15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.
*Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Öğlen yemeği
  • Kahvaltı
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578