Günübirlik Doğa ve Kültür Turları
Istanbul
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 49 ₺

Toplam 49 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 49 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Günübirlik Doğa ve Kültür Turları Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

Günübirlik Doğa Kültür Turları

Pandemi döneminde hepimiz için çok fazla değişen  durum oldu. Bizlerde turlarımızda çeşitli değişiklikler yapmak istedik.  Daha çok kısa dönemli değişikleri ile gezi planlarımızı burada topluyoruz. 

Pandemi sonrasındaki hazırlıklarımızla ilgili yazı aşağıda;

Ayrıca, ister aşağıdaki program; ister kendi belirleyeceğin bir rotada tamamen size özel gezi düzenleyebiliriz ;) Detaylar için bize ulaşman yeterli... 

24 Ekim Cumartesi
TARİHİ YARIMDADA – SÜLEYMANİYE – FATİH BALAT KÜLTÜR GEZİSİ
Sevgili gezginler, adeta bir “hazine sandığı” gibi olan kadim kentimizi tanıma gezilerine devam ediyor ve bu kez Beyazıt/Fatih civarı kazan biz kepçe dolaşmaya keşfetmeye gidiyoruz.

Plan aynen şöyle;
Cumartesi günü saat 10.00 gibi Beyazıt Meydanı’nda buluşacağız. Üniversite önünden yürüyüşe başlayıp Süleymaniye Camii’ne gideceğiz. Caminin muhteşem mimarisini, özelliklerini, hikayelerini ve Sinan’ı konuşacak devamında bahçesinden panorama alıp Mimar Sinan’ın türbesini de görüp geri döneceğiz. Sırada Damat İbrahim Paşa Camii ve Şehzadebaşı Camii var. Sinan’ın çıraklık eseri olan Şehzadebaşı’nı görüp uzunca bir yürüyüş ile Fatih tarafına geçeceğiz. Valens Su Kemerlerini görüp İtfaiye Meydanından devam edeceğiz. Fatih semtindeki ünlü sütun Kıztaşı’na gideceğiz. Kıztaşı’nın hikayesini paylaşacak ve vakitler öğlen olduğu için oradaki lezzet durağı “Mahmut Usta”nın mekanına yemeğe geçeceğiz. Lokantanın paça çorbası muhteşem ve mönüde başka yemekler de var. Yemek sonrası aynı sokaktaki bir “Suriyelinin” dükkanından müthiş bir Arap mezesi olan “mekdus” satın alıp Fatih Camii’ne gideceğiz.

Fatih Camii’nde hem camiyi hem de Fatih Sultan Mehmet’i uzun uzun konuşacağız. Buradan yine uzunca bir yürüyüş ile Çukurbostan’a gidecek sonra da Yavuz Selim Camii’ni göreceğiz. Devamında ise bu kez aşağıya inişli bir yol ile Haliç kıyılarına inecek ve Fener Rum Patrikhanesi’nde geziyi bitireceğiz. Geçen kez corona nedeni ile patrikhane kilisesi kapalı idi. Bakalım belki de açılır.

Gezide daha iyi iletişim için kulaklıklarımız olacak. Bu güzel bir sonbahar günü “Tarihi Yarımada” da uzun uzun yürüyüp benzersiz yapıları görüp hikayelerini dinlemek ve tarihin farklı bir penceresinden bakmak isteyenler…

Ödenek: 49 TL (Kulaklık ve rehberlik giderleri)

Gezi Görseli için Tıklayın... 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
25 Ekim Pazar
GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ – ÖZEKDERE – AYTEPE GEÇİŞ YÜRÜŞÜ
Ekim ayının son rotası olarak uzun süredir gitmediğimiz bir yere Özekdere’ye gideceğiz. Bu rotanın adı sizi yanıltmasın, orası muhteşem bir orman içi çayırlık alan. Bu çayırlıkta menderesler çizerek akan ve bir adımda geçebileceğiniz minik bir dere akıyor ve onun da adı Özekdere. Hemen herkesin hatta ilk kez gelecek olanların da rahatlıkla gelebileceği çok pitoresk bir rota burası.

Parkur Nerede?
Bursa ili İznik ilçesi Elmalı köyü Özekdere Mahallesi ile Kocaeli ili Kartepe ilçesi Servetiyecamii köyü Aytepe mahallesi arasında.
Nasıl bir Rota?
Köyden itibaren yarım saatlik bir yol ile çayıra varılacak ve sonra bir rüya gibi uzanan çayırlıkta iki saat kadar yol alınıp orman içine girilecek. Muhteşem kanyon panoraması alınıp aşağıya Soğukpınar’a inilecek patika ile. Orada bir çay molası verilip sonra da yarım saatlik bir yokuş ile yukarıya bizi bekleyen aracımızın yanına çıkılacak. İsteyenler ise çay molasından sonra daha uzun yürüyüp kanyon kenarı patikasından Servetiyecamii köyüne kadar yürür ve uzun yürüyen taifeyi de köyden alırız araç ile.
Ne Kadar Sürer?
Beş altı saat kadar.

Parkur Ganimeti? İznik’in yerel lezzetleri, muhteşem panoramalar.

Yola Çıkış?
İncirli 06.30 ,Levent Durakları 07.00,Kadıköy Evl.07.30 ve E-5 duraklarından devam.

Ödenek: 180 TL
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
14 Kasım Cumartesi
ZEYTİN TOPLAMA ETKİNLİĞİ İZNİK
Uzun zamandır, hemen her sene yaptığımız bu geleneksel etkinliğimizi bu sene de Kasım ayı ortalarında yapacağız. Geçen sene düz ayak ve zeytin toplaması rahat bir bahçeye gittik ama zeytin taneleri küçük idi. Bu sene ise daha önce gittiğimiz İznik Kaynarca köyünde Ali Ağabeyin bahçelerine gideceğiz.

Plan aynen şöyle;
Kahvaltımızı evde yapmış olarak yola çıkacağız. yol alıp saat 11.00 gibi İznik beldesinde kısa bir mola vereceğiz. Bu molada ihtiyacı olanlar topladıkları zeytini koymak için kaplar ve tuz alabilir.
Tekrar yola koyulup yirmi dakika içinde Kaynarca köyüne varacağız. Burada ana yola biraz yürüme mesafesindeki zeytin bahçelerine gidip toplamaya başlayacağız. Herkes istediği kadar toplayacak ve sonra zeytinler tartılıp sahibine günün rayicine göre bedeli ödenecek. Yaklaşık 2 saat kadar toplarız. Daha sonra bahçe sahibinin bizim için yaptığı köy yemekleri ve İznik’den aldığımız köfteler ile ağaçların altında güzel bir ziyafet çekeceğiz.

İşimiz bitince dönüş yoluna geçeceğiz. Dönüş yolumuz farklı olup karadan devamla Pamukova yolu ile Alifuatpaşa beldesine uğrayacağız. Burada da bir mola verip semtin haline gidecek ve taze/ucuz yerel sebze meyveleri satın alabileceğiz. Birer çay kahve de içip dönüş yoluna gireriz. Kente dönüşümüz de 21.00 gibi olabilir.

Ödenek; 195 TL (Ulaşım, Öğle yemeği, Rehberlik dahil)

Yola Çıkış?
İncirli 08.00, Levent Durakları 08.30, Kadıköy Evl.09.00 ve E-5 duraklarından devamla

Gezi Görselleri İçin Tıklayın... 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22 Kasım Pazar
KADIKÖY KÜLTÜR GEZİSİ
İstanbul’un Anadolu yakasının kadim semti KADIKÖY kültür turunu Kasım ayında yapacağız.

Plan aynen şöyle; 
Kadıköy İskele Meydanı’nda “Beşiktaş iskelesi” önünde saat 10.00’da buluşacağız. Bu gezide rehberimiz semti çok iyi bilen ve girilecek kilise yetkililerini de bizzat tanıyan Semra Atilla arkadaşımız olacak. Kendisi aynı zamanda İtalyanca/İspanyolca rehber. Gezide kulaklık kiralanacak ve iletişimimiz kolay olacak.

İskele Meydanı, eserler ve semt anlatılacak sonra çarşı içine girilip kiliselere de girilecek. Kadıköy, özellikle Osmanlı’nın son dönemi ile Cumhuriyet’in ilk döneminde entelektüellerin yaşadığı hatta barındığı bir semt olmuş. O kişiler ilgili çok hikayeler var tabii ki. Bir ara çay kahve molası verilecek ve Bahariye Caddesi civarları da gezilip oradan da Yel değirmeni semtine geçilip gezi orada bitirilecek. Bu tur yaklaşık olarak 4/5 saat sürebilir.
Evet, belki de sokaklarını her daim arşınladığımız ama hikayelerini öğrendiğimizde sadece bir çarşıdan ibaret olmadığını hayret ederek öğreneceğimiz Kadıköy’ü gezip, görüp, hatmetmek isteyenleri bekliyoruz.

Ödenek: 49 TL (Kulaklık ve rehberlik giderleri)

​Gezi Görseli için Tıklayın... 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
28 Kasım Cumartesi
GALATASARAYDAN KARAKÖY’A PERA KÜLTÜR GEZİSİ
Kasım ayı son haftasında hem Bizans hem de Osmanlı’nın geleneksel yuvası olan “tarihi yarımada”nın karşı yakasını Pera ve civarları gezip göreceğiz.

Plan aynen şöyle
Saat 10.00 gibi İstiklal Caddesi’nde Saint Antuan Kilisesi önünde buluşacağız. Kilise, Taksim’den gelirken Galatarasay Lisesi’ni geçince biraz ileride solda. İlk olarak bu abidevi İtalyan Katolik Kilisesi’ni görüp devam edeceğiz. Eski elçilikler sokağına girip birkaç tarihi binayı gördükten sonra Tomtom Sokağı’nda Gülbaba Türbesi’ni görüp hikayesini anlatacağız. Sonra İtalya Elçiliği ve Fransız Okulu/Mahkemesi yapılarını görüp tekrar caddeye çıkacağız.
Galata Mevlevihanesi’ne girip orayı ziyaret edecek, Mevlana hakkında bildiklerimizi sizinle paylaşacağız. Devamında Galata Kulesi civarına gidip burada bir kafede çay kahve molası vereceğiz. Kulenin aşağı sokaklarındaki “hendek” leri size gösterip sonra da kentin en eski taş yapılarını göreceğiz Cenevizlilerin yaptığı. Sonra “kamondo” merdivenlerinden aşağıya Perşembe Pazarı’na inip Arap Camii’yi göreceğiz. Yine bu semtte bulunan ve çok eski bir Ceneviz binası olan “mahkeme”de bir geç öğlen yemeği molası vereceğiz.

Uzunca bir yürüyüş ile Karaköy’e gidecek ve rıhtımdaki Yeraltı Camii’sini göreceğiz. Fransız Pasajı’nı, Türk Ortodoksların Kilisesini, bölgedeki apartmanların tepesindeki “Rus Kilise/Şapel” lerini göreceğiz. Günün son durağı ise taksilere binip gideceğimiz Beşiktaş semti olacak. Burada Deniz Müzesi’ne girecek ve Türklerin denizdeki maceralarını, işlerini öğreneceğiz.

Ödenek: 49 TL (Kulaklık ve rehberlik giderleri)
​Gezi Görseli için Tıklayın... 

GELECEK GEZİLER... 
HENDEK YAYLALARI - GÜNÜBİRLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Sakarya Hendek ilçesine ulaştıktan sonra araç ile 1600 m. rakımdaki Dikmen Yaylası’na çıkacağız. Buradan inişli bir patika ile küçük bir vadiye inecek, ardından yarım saatlik dik bir orman içi çıkış ve devamında inişle Beşoluk Yaylası’na varacağız. Burada vereceğimiz kısa mola sonrası Aksu Yaylası’na ulaşıp oradan da yine orman içi bir çıkış ve iniş ile Çiğdem Yaylası’na vararak burada uzunca bir mola vereceğiz. Mola sonrası bildik rota ile Turnalık ve Kındıra Yaylaları’na geçeceğiz. Kındıra’dan sonra ise bu kez keşif yaparak patikalar bulup Yeniyayla köyüne ineceğiz.

Yürüyeceğimiz alanlarda çoğunlukla göknar ve kayın ormanları içinde, sağlıklı devasa ağaçlı bir dokuda olacağız. Yürüyüş planımız yaklaşık 6-7 saat, İstanbul'a dönüşümüz ise yaklaşık 23.00 dolaylarında olacaktır.

Ödenek; 195 TL

Neler Dahil?
-Ulaşım
-Kahvaltı
-Öğle yemeği
-Rehberlik

Cebinden Ne Çıkacak
-Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler

Hareket;
İncirli Alfemo 06.30
Levent Durakları 07.00
Kadıköy Evl.07.30
ve E-5 duraklarından devam

İlke ve Şartlar

*Geziler pandemi dönemine özgü yarım araç kapasitesi ile yapılmaktadır. *Kültür gezilerimizde sayı sınırlaması yoktur ama kulaklık sayısını önceden bilmemiz gerektiğinden geziden iki gün önce kesin kayıt olmanız gerekmektedir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 1 | Gece : 0


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578