Tire Birgi Ödemiş İç Ege Turu
Istanbul
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,790 ₺

Toplam 1,790 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 500 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

TİRE - BİRGİ - ÖDEMİŞ - BOZDAĞ Yolculuğu…
Bahar havasında Ege'nin en bereketli coğrafyalarında kadim zamanların izini ve kültürlerini arşınlamak için yola çıkıyoruz. Yolumuzda binlerce renk, binlerce zanaat, tarih, doku, kültür, pazarlar, lezzetler ve Ege insanı olacak.

Kısaca Plan
CUMA> GECE YOLA ÇIKIŞ
1.GÜN 01 MAYIS 2021 CUMARTESİ> NAZARKÖY – TORBALI – TİRE 
2.GÜN 02 MAYIS 2021 PAZAR> SELÇUK – ARTEMİS – ŞİRİNCE – KAPLAN KÖYÜ
3.GÜN 03 MAYIS 2021 PAZARTESİ> ÖDEMİŞ – BİRGİ – BADEMLİ – NYSSA - YENİPAZAR
4.GÜN 04 MAYIS 2017 SALI> BOZDAĞ – GÖLCÜK – TMOLOS – SARDİES – İSTANBUL

AYRINTI SEVENLERE PLAN:
HARAKET GÜNÜ> GECE YOLA ÇIKIŞ
Çarşamba gecesi aşağıda belirtilen nokta ve saatlerde yola çıkıp 2 mola vererek 8 saatlik bir yolculuk ile programa başlıyoruz.

1.GÜN > NAZARKÖY – TOPBALI – TİRE 
Sabah saat 07.00 gibi İzmir Kemalpaşa ilçesinin Kurudere, yeni adı ile Nazarköy’e varacağız. Burada köy kahvesinde yerel ürünlerle panayır havasında bir kahvaltı yapacağız. Tam da kiraz zamanı oralardayız ve ilçenin kirazı da çok ünlü. Ama biz bu uzak köye ilginç bir sanatı ve sanatçıyı görmeye gidiyoruz. 
Cam nazar boncuğu imalathanesi ve kendisi aynı zamanda “Unesco dünya kültür adamı” sıfatını da alan Mahmut Usta’nın atölyesine gidip el emeği göz nuru nazar boncukları satın alabileceğiz. Buradan güneye devam edeceğiz ve Torbalı ilçesine gelmeden bir dağ geçidinde, M.Ö.15.yy.dan kalma bir kaya kabartması heykeli “Karabel anıtını” göreceğiz. Bu bilinmeyen ama önemli kaya rölyefini görmek için kısa bir süre yürümemiz gerekecek. Ardından Küçük Menderes vadilerine ineceğiz ve öğleye doğru Tire ilçesine varacağız. 3 gece konaklayacağımız otele varıp yerleşeceğiz. Otelimiz tam da kent merkezinde :)
Otelden ayrılıp kentin “portakal meydanı” denilen yerindeki lokantalarda öğlen yemeği alacağız, menüde tabii iki “tire köftesi” olacak. Akabinde ve detayında kent sokaklarını, çarşılarını gezeceğiz. Ünlü keçeciye gideceğiz. Nalıncılar ve değişik örgülü kumaş üretimi yapan yerler gibi unutulmaya yüz tutmuş kimi el sanatlarının da devam ettiği atölyelere uğrayacağız. Vakit durumumuza göre şehirde bulunan ve minareleri hepsi birbirinden farklı 41 adet Osmanlı camisinin de olduğu sokakları arşınlayacağız. Müzeyi de görüp “karambol” oyun alanına uğrayacağız. Akşamüzeri de araç ile kentin yukarısına çıkıp panoramalar alacak ve rahat bir yürüyüş ile 
yukarıdan aşağıya kent içine ineceğiz.
Tire, hayatın çok asude aktığı ve nice keşfedilmeyi bekleyen uğraşların, lezzetlerin, sanatların olduğu bir define kutusu gibi özel bir kenttir. Akşam yemeği için serbest olacağız.

2.GÜN > SELÇUK – ARTEMİS – ŞİRİNCE – KAPLAN KÖYÜ
Bugünkü rotamız Ege’nin çok bilindik tarihi yerleri olacak. İlk olarak Meryem Ana’nın yaşayıp öldüğüne inanılan tepeye gideceğiz. Devamında (Kalabalık durumuna göre Efes antik kentini uğramayabiliriz) Artemis Tapınağı’nın günümüze kalan kalıntılarını ve İsa Bey Camisini görüp Selçuk kentinde bir mola vererek öğlen yemeği yiyeceğiz. Sonrasında Selçuk Müzesini gezip ünlü belde Şirince’ye çıkacağız. Şirince’nin muhteşem dokusunu görüp oradan nice lezzetler de alabiliriz, özellikle şaraplarından almanızı tavsiye ederiz. Şirince’ye uğrayıp Nesin vakfı matematik köyü ve Nişanyan eserleri olan Tiyatro medresesi gezilmeden olmaz. Bu yerler arasında güzel yürüyüşlerle bir inceleme gezisi yapacağız. Bu akşam ise Tire’ye çok yakın bir yerde, dağda Kaplan köyüne gideceğiz. Burada meşhur Ege ot yemekleri ağırlıklı harika bir menü alacağız.

3.GÜN > ÖDEMİŞ – BİRGİ – BADEMLİ – NYSSA - YENİPAZAR
Bugün de gidecek görecek epeyce yerimiz var. Önce Ödemiş ilçesine gideceğiz ve Tire’nin rakibi olan bu büyük yerleşim yerinin müthiş pazarını gezecek ve belki de “töngül pidesi” yiyeceğiz. Pazar alışverişleri ve asude sokakları da gezip yola çıkacak ve İç Ege’nin mucizeler beldesi Birgi’ye gideceğiz. 
Aydınoğulları Beyliği’nin başkenti olan bu beldede inanılmaz güzel mimari eserler var. Çok değişik bir konak olan Çakırağa Konağını gezip Ulu Cami’yi de görecek ve beldenin sokaklarında küçük yürüyüşler yapacağız. Sonrasında Bademli beldesinde pek bilinmeyen bir resimli ahşap camii, Kılcı Mehmet Ağa Camisini görüp beldedeki bir çay bahçesinde öğlen nevalesi yapacağız. Devamında da Aydın Dağları’nı aşıp güneye gidecek ve bu kez Büyük Menderes Ovalarına ineceğiz. Önce Nyssa antik kentini göreceğiz ve sonra da Yenipazar ilçesinde ünlü halk kahramanı Yörük Ali Efe’nin konağını ziyaret edip yine bu ilçedeki ünlü pidecilerce yemek yiyeceğiz. Gece geç saatlerde Tire’ye dönebileceğiz.

4.GÜN > BOZDAĞ – GÖLCÜK – TMOLOS – SARDİES – İSTANBUL
Bugün dönüş günü, erkenden yola koyulacağız. Bozdağ üzerinden döneceğiz. Önce Bozdağ Gölcük’de kısa bir mola vereceğiz ve kuzeye doğru bu kez Gediz Ovalarına; eskinin Lidya’sına ineceğiz. Tabii ki inerken Tmolos yani Bozdağ’da, efsanevi kral Midas’ın ellerini yıkayıp tılsımın kaybolduğu kırk gözlü pınardan bizler de su içeceğiz. Ovaya inip Salihli’de ünlü antik kent Sardies’i göreceğiz. Kestirme dönüş yollarına girip Gölmarmara üzerinden devam edecek ve yolumuz üzerindeki “Bintepeler” Tümülüslerini göreceğiz. Gece yarısına doğru ise İstanbul’a dönmüş olacağız.

Ödenek; 1.790 TL*
*Nakit ödemede geçerli, iki kişilik odada kişi başı fiyattır. (SNG konaklama farkı 220 TL)
K.Kartı tek çekim; 1.830 TL

Neler dahil olacak?
- İstanbul-Tire-İstanbul araç transferi 
- 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama, 
- 4 kahvaltı, 1 Akşam yemeği
- Lokal rehberlik hizmeti,
- Seyahat Sigortası,

Cebinizden ne çıkacak?
- Öğle yemekleri, 2 akşam yemeği, yoldaki yemekler
- Gezi boyunca alınacak binbir türlü hediyelikler
- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

-Öğle yemekleri Alternatifleri ne olacak?
Bin yıllık meydanların etrafında konumlanmış enfes esnaf lokantaları ilgi alanımızda olacak. Son gün subaşında güzel bir piknik yapma olanağımız var.

-Nerede Kalacağız?
Tire ilçesinin tam merkezinde misafirperver, Tirem Otelde konaklayacağız. Mütevazi otelimizin kahvaltıları binbir türlü Ege otları ile süslü. Akşam yemekleri de harika ama biz daha çok değişik tatlara yelken açmak için esnaf lokantalarında olacağız.

-Kalkış Yerleri ve saatine?
18 Mayıs İstanbul’dan hareket şu şekilde olacak.
İncirli (Alfemo önü) 22.00 
Levent Metro Durakları 22.30
Kadıköy Evlendirme 23.00
Bostancı 23.15

İlke ve Şartlar

-Kayıt nasıl olunur? İlan edilen kişi başı tur bedelinin tamamı veya kaparo ödemesi yapılarak katılımcılarımızın kayıtları oluşturulur. Kayıt esnasında katılımcı ismi, iletişim bilgileri (telefon, e-mail..vb) sigorta için kimlik bilgilerinin bize aktarılması gerekmektedir. 


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar