Acara Platosu Kampı
İznik, Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 445 ₺

Toplam 445 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Acara Platosu Kampı
Yalova yarımadasından başlayıp Sakarya nehrine kadar uzanan bir dağ silsilesi bizleri karşılar.. Bu bölgeye “Samanlı Dağları” denmektedir.. Bizler de yıllardır Samanlı Dağları eteklerinden çeşitli doğa aktiviteleri yaptık, bölgenin değişmesi ve gelişmesine yakınen tanık olduk ve beki de bu değişime olanak sağladık.

Şu an Samanlı Dağları silsilesinde; Kocaeli Gölcük ilçesi ve Bursa İznik ilçeleri arasında uzanan, olabildiğince bakir bir coğrafya daha bulunmakta.. Bölge genelde Acara platosu olarak anılır. Burada Batum göçmeni Gürcüler yaşamaktadır ve kendilerine Acara Gürcü’sü demektedirler. Böylece bölge Acara Platosu adını almaktadır.

Tamzara Turizm olarak son beş yıldır Acara Platosunda oldukça yoğun aktiviteler yaptık. Bahar kampları, geçiş yürüyüşleri ve en önemlisi Kayın Ormanı Çiftliğinde peynir atölyesi etkinliklerimiz oldu. Ayrıca Acara Platosunda Kanyon geçişinden zirve çıkışına, derin orman yürüyüşünden geniş kır yürüyüşüne kadar  bir çok etkinliği yapmak mümkün.

PROGRAM
1.GÜN CUMARTESİ
Belirlenen duraklarda buluşarak İznik'e doğru yola koyuluyoruz. Önce Gölcük’e, oradan da doğruca Acara Platosuna ulaşıp saat 10:30 dolaylarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Yaklaşık 1,5 buçuk saatlik geniş bir alanda yapacağımız keyifli yürüyüş sonrası gölet kıyısına geliyoruz. Buradan 1 saatlik bir yürüyüş daha yaparak Yeryüzü Oteli'nin bahçesine ulaşacağız. Öğle yemeğimizi tesiste alıp kısa bir dinlence yaptıktan sonra ikinci etap yürüyüşümüzü yapacağız. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yürüyüş sonrası kamp alanına ulaşıp akşam yemeği hazırlıklarımıza başlıyoruz. Tabii öncesinde bolca odun toplayıp kamp ateşi ve barbekü için ön hazırlıklarını tamamlayacağız :) Akşam yemeğinden sonra kamp ateşimizin etrafında şarkılar türküler eşliğinde geceyi sürdüreceğiz. 

2 GÜN PAZAR
Harika bir doğa içerisinde güne ve bahara merhaba diyoruz. Acele etmeden, keyifli bir şekilde kuş sesleri eşliğinde kahvaltımızı edip ardından kampımızı topluyoruz. Sonrasında orman içerisinden yapacağımız yürüyüş sonrası Kutluca köyü sınırlarında aracımızla buluşuyoruz. Ardından bölgeyi yakından tanımak için Kırıntı Su Değirmeni, Elmalı Köyü ve Ahşap Cami gezisi yapacağız. Yöresel ürünler almak isteyenler köylerde alışveriş yapabilir. Gezi sonrası Yeryüzü Oteline uğrayıp kısa bir dinlenme molası vereceğiz. İsteyenler burada yemek yiyebilir. Ardından 18:00’de İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Saat 20:00 dolaylarında İstanbul’dayız.

Ödenek; 445 TL* (nakit) 

Neler dahil? 
-Gidiş/dönüş tüm ulaşımlar,
-Tüm kamp malzemeleri, (Çadır, uyku tulumu, mat)
-Kampta 1 kahvaltı
-1 akşam yemeği (kampta barbekü)
-Seyahat sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-İlk gün kahvaltı ve Öğle yemekleri (Pandemi süresince yolda/tesiste alınabilecek yemekleri kaldırdık) :)
-Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler, kişisel harcamalar.

Konaklama;
1 Gece Acara Platosunda çadır konaklaması yapacağız. Kullandığımız çadırlar yüksek irtifa çadırları olup 3 kişilik çadırda iki kişi konaklar. 
**Dileyenler Cumartesi gecesi konaklamasını otel farkını ödeyerek bungalovlarda yapabilir.

Ulaşım-Yola Çıkış; 
*İncirli Doğtaş 06.30
*Mecidiyeköy Simit Sarayı/Mado önü 06.45
*Kadıköy Evlendirme 07.00

Ulaşım 27+1 kişilik midibüs ile sağlanacak olup maksimum kapasite olarak 14 kişi belirlenmiştir. 

Hazırlık İçin; 
Tüm kamp malzemeleri tarafımızdan verileceği için illa ki çadır-tulum sahibi olmana gerek yok. Akşam kamp ateşi başında otururken sırtına birşeyler almak istersin diye polar, sweat tarzı birşeyler bulundurmanda fayda var. Yürüyüşe uygun rahat bir ayakkabı, yedek tişört, çorap, alt giysi..vs, küçük bir sırt çantası, ve dileyenler alkol getirebilir :)

İlke ve Şartlar


Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578