İznik Bisiklet Turu
İznik, Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 485 ₺

Toplam 485 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Turun Amacı
Uzun zamandır gündelik yaşamımızda ve sportif anlamda bisiklet ile aktiviteler yapmaktayız. Ülkemizin 5. büyük gölünün çevresindeki 110 km'lik rotayı bazen karayolundan bazen de stabilize yolları kullanarak 2 günde tamamlayacağız. Cumartesi sabahı Orhangazi ilçesinden başlayacak ilk etap İznik merkezde sonlandırılacak; 2. gün ise Acara Platosu ve Hacoısman köyünde yapacağımız rotayla programı tamamlayacağız.

Program:
1.Gün Cumartesi: Orhangazi-Boyalıca-Çakırca- İznik rotası – 50 km

Sabah İstanbul’dan belirlenen kalkış noktalarından katılımcılarımızı alıp Eskihisar üzerinden Yalova’ya geçiyor ve Orhangazi ilçesine varıyoruz. Takriben saat 10.30 gibi bisikletlere binmiş ve turumuza başlamış olacağız. Geniş asfalt yoldan Keramet Köyü'ne ulaşacağız. Keramet açık hava kaplıcasında vereceğimiz molada isteyenler kaplıcaya girebilecekler. Keramet köyünden Boyalıca'ya devam edip burada göl manzarasına karşı molamız olacak. Çakırca'ya kadar bir kısım stabilize, bir kısım asfalt yollardan giderek devam edeceğiz ve bir süre sahilden içeriye doğru geçerek stabilize yoldan ayrılacağız. Zeytin ağaçlarının arasından devam eden rotamızın üzerinde göreceğimiz Obelisk anıtı (Beştaş) bizim için kısa bir mola noktası olacak. Obelisk sonrası hafifçe bir yokuş ile asfalta ulaşacağız. İznik merkeze inerken yolda Yeraltı Mezarı ve Merdivenlikaya'yı görme fırsatımız olacak. İznik'de bizi bekleyen aracımıza binerek Acara Platosu'nda yer alan Yeryüzü oteline ulaşıp odalarımıza yerleşeceğiz.

2.Gün Pazar: İznik – Göllüce – Narlıca – Sölöz – Orhangazi
Sabah erken güne başlayanlar kısa bir köy yürüyüşü yapabilirler. Kahvaltı sonrası saat 09.30’da bisiklet gezimize başlayacağız. Otelden ayrıldıktan sonra Hacıosman köyünden Müşküle yerleşkelerinden geçeceğiz. İlk molamızı Müşküle’de Anıtsal çınarın altında vereceğiz. Burada Nazım’ın vasiyeti olan “Başımda da bir çınar ağacı olsun” vasiyetiyle ilgili öyküyü dinleyeceğiz. Yola devam edip Paşapınarı Köyüne uğrayacağız. Tepeye çıkıp manzara fotoğraflarımızı çekip yola devam edeceğiz. Heceler Köyü ziyaret edeceğimiz bir diğer köy olacak. Sölöz beldesine ulaşıp burada anıtsal kerpiç bir yapının önünde mola verip, yapının öyküsünü dinleyerek yola devam edeceğiz. Daha sonra Dutluca, Gölyaka, Akharem köylerini geçip Gürle Köyü'nü gezeceğiz. Orhangazi’ye doğru yol alıp 2. günümüzü ve bisiklet turumuzu bitiriyoruz. Bisikletleri araca yerleştirip İstanbul’a dönüşe geçiyor ve katılımcıları aldığımız duraklarda bırakıyoruz.

Yol ile ilgili uyarılar: 
1.Gün Cumartesi: Gölün Kuzey rotasında (Boyalıca ve Çakırca'dan geçen) çift şeritli ve her iki yönde de emniyet şeritleri var. Genel olarak düz ve her tarafta zeytinlik ve meyve bahçeleri bulunmakta. Stabilize yollarda ham toprak ve yer yer çukurlar ve tümsekler olacaktır. Traktörlerden kaynaklı çamurlanma olabilir.

2.Gün Pazar: Gölün Güney rotasında (İznik-Narlıca-Sölöz) iki şeritli ve şeritlerin dışında taşmalar veya emniyet şeridi bulunmamakta. Bundan dolayı çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Grup ikiye bölünerek tek sıra halinde yolculuğa devam edecektir.

Ödenek; 485 TL

Neler dahil olacak?
- Ulaşım,
- Feribot geçiş ücretleri,
- Feribotta kahvaltı (börek veya sandviç/çay)
- 1 gece konaklama,
- Otelde 1 kahvaltı + 1 akşam yemeği,
- Rehberlik,

Cebinizden ne çıkacak?
- Öğlen yemekleri,
- Belirtilen hizmetler dışında ekstra giderler

Ulaşım:
Bölgeye 27 kişilik yarım otobüsle ulaşacağız. Bisikletlerimizin ön tekerinin sökülüyor olması bu bağlamda önemli. Bagajda çok yer işgal etmemesi için buna dikkat edilmesini rica ediyoruz.

İncirli Alfemo 06.30 
Mecidiyeköy Teknosa 06.45 
Kadıköy Evlendirme 07.00
E-5 duraklarından devam..

Konaklama:
Yeryüzü Oteli

Gerekli Malzemeler:
-Tur boyunca kask takılması zorunludur.
-Gözlük, bisiklet eldiveni rahat sürüş yapmanıza olanak sağlar.
-Yanınıza zorunlu olmayan hiçbir özel eşya almayın. Mümkün olduğunca küçük ve hafif bir sırt çantası ile turlara katılın.
-Pamuklu ve kalın giysiler giymeyin. Üstünüze termal içlik, alt olarak tayt veya eşofman, ayağınıza sert tabanlı spor ayakkabısı giyin.
-Turda yaşanabilecek bisiklet sorunları; lastik patlaması gibi sorunlar için rehberlerde yedek iç lastik olacak fakat tamir takımı ve sizlerde iç lastik var ise mutlaka bulunmalı.
-Mutlaka güneşten koruyucu krem
-Pipetli su matarası veya özel suluk
-Mutlaka mayo (Kaplıcaya veya göle girmek için)

Önemli Not:
*Asfalt yolculuk boyunca tek sıra halinde bisiklet kullanmalısınız. Duracak olan kişi eliyle işaret yapıp sağa veya sola ayrılarak durmalı. Artçı duran kişiyi bekliyor olacak.
*Mümkün olduğunca durmamak, düzenli bir sürüş yapmak iyi olacaktır.
*Tura katılmak için bisiklet deneyimi olması ve yeterli kondisyona sahip olunması gereklidir.
*Kalp, Astım, Sara gibi ciddi rahatsızlığı bulunan kişiler bisiklet turuna katılamaz.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 24 kişiyle yapılır. Minimum 12 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorumlar
11 Sinem Bayraktar   18/11/2018 1 / 10
10-11 kasım etkinliğinin nasıl geçtiğini ve bir sonraki bisiklet turunun ne zaman ve nereye yapılacağını merakla bekliyor ve katılmak için can atıyorum.
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemez1 Yorumlar


1 /10
Yorumları Oku İstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578