İznik Zeytin Hasadı Turu
İznik, Bursa, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 135 ₺

Toplam 135 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Bir yanda İznik gölünün muhteşem Sonbahar manzarası; diğer yanda Eski Gürle, Gemiç, Müşküle ve Göllüce köylerinin gözlerden uzak, sakin, dingin yaşantısı..

“Zeytin Hasadı” programında, ağaçlardan zeytin toplarken zeytinin incelikleri hakkında bilgilenecek, aklınıza takılan sorulara cevap bulabileceksiniz. İyi zeytin veya zeytinyağı nasıl anlaşılır? Siyah zeytin mi daha faydalı yeşil zeytin mi? Zeytin ağacı nasıl budanır? Elle toplama esnasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tuzlama ile salamuranın farkı nedir? vb. birçok sorunun yanıtına ulaşabileceksiniz. Dileyenlere sele zeytin yapımini da uygulamali olarak gösteriyor olacağız.(kaya tuzu getire bilirsiniz)

Görseller için: https://www.facebook.com/icimdebirgocebe/photos/?tab=album&album_id=292584554116551 

Program;
Belirtilen saatlerde kalkış noktalarından katılımcılarımızı alarak yola çıkıyoruz. Eski Gürle köyüne ulaşıp keyifli bir kahvaltıyla günü hareketlendiriyoruz. Kahvaltının ardından Eski Gürle köyü'nde kısa bir gezi yaptıktan sonra Gemiç köyündeki soğuk sıkım zeytinyağı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyenler burada alışveriş yapabilir. Atölye ziyareti sonrası zeytin hasadına katılacağımız Müşküle köyüne doğru hareket edip bahçemize ulaşıyoruz. Burada zeytin kültürü, üretim süreci, zeytin ağacının özellikleri ve başka birçok konuda bilgiler alacağız. Ayrıca küçük çaplı hasat çalışmalarını köy bahçelerinde gerçekleştireceğiz. Hasat sonrası Göllüce köyünde kısa bir yürüyüş yapıp zaman durumumuza göre İznik kent merkezinde çiniciler çarşısını gezebiliriz. Ülkemizdeki en güzel gün batımı manzaralarından birine sahip olan İznik gölünde günü batırarak feribot yolculuğu ile dönüş yoluna koyuluyoruz.

Parkur Ganimeti;
Kendi zeytininizi kendiniz kurmak için köyden zeytin alabileceksiniz. Ayrıca meşhur İznik köftesi de ganimetler içerisinde.. Dağ, bayır, kır havası da cabası :)

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!

Neler dahil olacak?
- Ulaşım,
- Feribot geçiş ücretleri,
- İznik zeytinleri ve mevsim meyveleri ıkramları 
- Rehberlik,

Cebinizden ne çıkacak?
- Kahvaltı ve Öğle yemeği,
- Belirtilen hizmetler dışında ekstra giderler
- Hasat sırasında kullanılacak tırmık, eldiven sepet ..vb ihtiyaçlar

Yola Çıkış; 
Katılımcı sayısına göre minibüs ya da yarım otobüsler ile hareket edilir.

İncirli Alfemo 06.30 
Mecidiyeköy Teknosa 06.45 
Kadıköy Evlendirme 07.00
E-5 duraklarından devam..

Hazırlık İçin; 
Zeytin hasadı sırasında kullanmak üzere eldiven, zeytin tırmığı, kıymetli olmayan giysiler, varsa bir bez poşet vy sepet bulundurmak yeterli olacaktır.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 24 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 1 | Gece : 0


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578