Kaçkar'ın Öteki Yüzü > Mustafa Ertekin Foto Safari
Kaçkar Dağları Milli Parkı, Yaylaköy Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu tur için yetişkinlerin azami sayısı geçti
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Kaçkar'ın Öteki Yüzü > Mustafa Ertekin Foto Safari 
Son 3 senedir Kaçkar'ların altını üstüne getirdik.. Kâh Gito'ya çıktık kâh Huser'de bulutları önümüze serdik.. Fırtına Vadisi'nde dağ-taş, dere-tepe gezip muhteşem doğayı, dereleri, sisli manzaraları, çiçekleri, çay toplayan ot biçen yöre insanını anılarımızda saklamak üzere fotoğraf karelerimize sığdırdık..

Bu sene ise hadi bir değişiklik yapalım ve yepyeni bir rotayla bu sefer Kaçkarların öteki yüzünü sizlere gösterelim diyerekten Kaçkarların Güney'inden Kuzey'ine seyredecek aşağıdaki programı hazırladık.. :) 

Doğu Karadeniz’in eşsiz coğrafyasında unutulmaz deneyimler yaşayacağınız, damaklarımıza koca bir parmak bal çalacak tadına doyamayacağınız bir gezi sizleri bekliyor ;)

Kısaca Program
1.GÜN 29 TEMMUZ PAZAR >
TRABZON - İKİZDERE - OVİT GEÇİDİ - YEDİGÖLLER - İSPİR
2.GÜN 30 TEMMUZ PAZARTESİ > İSPİR - ÇORUH VADİSİ - ÇAMLIKAYA - HODEÇUR (SIRAKONAKLAR)
3.GÜN 31 TEMMUZ SALI > ÇORUH VADİSİ - TEKKALE KÖYÜ - DÖRT KİLİSE - YUSUFELİ - BARHAL
4.GÜN 01 AĞUSTOS ÇARŞAMBA > SALİGVAN (BIÇAKÇILAR) KÖYÜ - BOĞA GÖLÜ - ABU VİÇE VADİSİ - FINDIKLI - AYDER
5.GÜN 02 AĞUSTOS PERŞEMBE > POKUT ve SAL YAYLASI - AVUSOR YAYLASI - HUSER YAYLASI GÜN BATIMI - AYDER
6.GÜN 03 AĞUSTOS CUMA > TAR DERESİ - ÇAYELİ - ÇAY BAHÇESİ ÇEKİMİ - TRABZON

Ayrıntılı Program;

1.GÜN 29 TEMMUZ PAZAR > TRABZON - İKİZDERE - OVİT GEÇİDİ - YEDİGÖLLER - MOR YAYLA - İSPİR
Katılımcılarımızı Trabzon havaalanı ve otogardan alarak saat 10.30 dolaylarında gezilerimize başlıyoruz. İlk durağımız İkizdere Şimşirli Köyü. Köye ulaşıp yaklaşık yüz yıllık ahşap cami çekimleri ile foto safari'nin ilk karelerini almaya başlıyoruz. Sonrasında Ovit yolunda kırsal mimari çekimleri ile programa devam ediyoruz. Öğle yemeğini Ovit tüneline girmeden hemen önce tesislerde alacağız. Yemek sonrası Ovit geçidini geçip doğrudan Yedigöller yoluna, Moryayla Köyüne sapıyoruz. Gün batımına kadar Yedigöller bölgesinde çekimlerimizi sürdüreceğiz. Akşam Çoruh kıyısında yer alan bungalov tesislerine yerleşip dinlenmeye çekiliyoruz.

2.GÜN 30 TEMMUZ PAZARTESİ > İSPİR - ÇORUH VADİSİ - ÇAMLIKAYA - HODEÇUR (SIRAKONAKLAR)
Sabah ilk gezi yerimiz İspir kalesi olacak. Kale ve civarında yapacağımız çekimler sonrası Çoruh Vadisi boyunca ilerlemeye başlıyoruz. Vadide ki ilk gezi noktamız Çamlıkaya köyü olacak. Ardından Hodeçur (Sırakonaklar) Köyü’ne gideceğiz. Burada Cucebağ Mahallesini gezip ikiz konakları çekeceğiz. Sonrasında üst mahalle olan Yapılı mahallesine çıkıp 'papazın evi' kalıntılarında çekimler yapacağız. Daha sonra merkeze gelip tarihi kilise ve cami çekimlerini yapıp gün bitiminde iki ev pansiyonuna dağılarak köyde konaklamamızı yapacağız. 

3.GÜN 31 TEMMUZ SALI > ÇORUH VADİSİ - TEKKALE KÖYÜ - DÖRT KİLİSE - YUSUFELİ - BARHAL
Bugün erkenden yollara düşeceğiz. Yine harika Çoruh Vadisi izlenimleri ile Yusufeli’ne doğru yol alacağız. Tekkale köyündeki Kaleyi ve Dört kilise dediğimiz Gürcü Manastır komplekslerinden birini fotoğraflayacağız. Devamında Yusufeli ilçesine ulaşıp öğle yemeği için kısa bir mola sonrası doğrudan Barhal Köyüne çıkacağız. Burada Barhal Kilisesi ve kırsal mimari çekimleri sonrası pansiyon’a yerleşip dinleniyoruz. Yarın büyük gün ;)

4.GÜN 01 AĞUSTOS ÇARŞAMBA > SALİGVAN (BIÇAKÇILAR) KÖYÜ - BOĞA GÖLÜ - ABU VİÇE VADİSİ - FINDIKLI - AYDER
Kaçkar sıradağlarının önemli geçitlerinden birine doğru yol alacağız. İlk olarak Saligvan (Bıçakçılar) Köyünü göreceğiz. Ardından Saligvan yaylası üzerinden Marsis geçidine çıkacağız. 2200 m. yükseklikteki bu geçitten sonra yürüyerek Abu Viçe vadisine doğru ineceğiz. Çatak Yaylasına kadar grubun bütünü ile yaklaşık üç saatlik bir iniş yürüyüşü yapacağız. Ardından yürüyüşe devam etmek isteyenler ile taş basamaklı patikaları adımlayarak Gürcü düzüne kadar 2 saatlik bir yürüyüş daha yapacağız. Aslandere kırsal mimarisi fotoğraflaması sonrası günü sonlandırıp Ayder’e çıkarak tesisimize yerleşiyoruz.

5. GÜN 02 AĞUSTOS PERŞEMBE > POKUT ve SAL YAYLASI - AVUSOR YAYLASI - HUSER YAYLASI GÜN BATIMI - AYDER
Muhteşem manzaralı bir kahvaltının ardından sabah erkenden Pokut Yaylasına hareket ediyoruz. Öğle saatlerine kadar Pokut ve Sal Yaylalarında çekimler yapacağız. Sonrasında Çamlıhemşin’e dönüp öğle yemeğini yiyip Avusor yaylasına doğru hareket edeceğiz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrası gün batımına kadar bulunacağımız Huser Yaylasına gideceğiz. Şansımız var ise bulut denizini ve gün batımını fotoğraflayıp günü sonlandırıyoruz. Akşam son gecenin hatırına bir eğlence neden olmasın? :)

6. GÜN 03 AĞUSTOS CUMA> TAR DERESİ – ÇAYELİ - ÇAY BAHÇESİ ÇEKİMİ - TRABZON
Bugün dönüş günü. Dönüş organizasyonunuzu saat 19.00’ddn sonra yapmanızda fayda var. Kahvaltı sonrası Ayder'e veda ederek çekimler yapmak üzere kısa bir yolculukla Tar Deresi ve Bulut Şelalesine ulaşıyoruz. Sonrasında yolculuğumuza devam edip Çayeli'ne ulaşarak Kenan Amcanın çay bahçesinde gün boyu Çay temalı fotoğraf çalışmamız olacak. Grubumuzun uçak saatine göre Kenan amca ile vedalaşıp Trabzon'a doğru hareket ederek havaalanında bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Ödenek:  TL (Nakit tur fiyatı) -  TL (kk tek çekim) 

Neler Dahil?
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da bitecek bütün ara transferler,  
-5 Gece Konaklama
-5 Kahvaltı,
-5 Akşam yemeği,
-Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
-Mustafa Ertekin öncülüğünde fotoğraf rehberliği,
-Bölgesel mihmandarlık ve rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli. İstanbul (vb)-Trabzon / Trabzon-İstanbul (vb)
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Öğle yemekleri nasıl olacak?
Her gün için çeşitli alternatifler önereceğiz. Leziz yemek noktalarımız olacak. Lakin bazı günler önceden malzeme alarak piknik şeklinde geçiştirebiliriz. Sonuçta yemeğe değil fotoğraf çekmeye geliyorsunuz değil mi :)

Ulaşım:
Doğu Karadeniz gibi Lokal bir bölgede tur yaptığımızdan dolayı ortak bir ulaşım olanağı örgütlememiz olanaksızlaşmaktadır. Dolayısıyla gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.
Geliş günü; Trabzon havaalanında 09.30'da, otogar'da ise 10.00'da buluşup gezimizi başlatacağız. Toplanma saatine yetişemeyen katılımcılar turun akışına göre alınabilir ya da gruba kendi imkanlarıyla dahil olacaklardır.
Dönüş günü; Trabzon havaalanından saat 19.00 ve sonrasındaki tüm uçuşları tercih edebilirsiniz.

Nerede Kalacağız?
1 Gece İspir'de bungalov,
1 Gece Hodeçur'da pansiyon,
1 Gece Barhal'da pansiyon,
2 Gece Ayder'de Natura Otel'de olacağız..

Not; Sezon yoğunluğundan dolayı konaklama yerlerinde gün değişikliği yapılabilir..

Gerekli Ekipman:
Fotoğraf makinesi 
​En temel malzeme olarak fotoğraf ekipmanınızı sayacağız. Artık donanımınıza göre malzeme yanınızdan eksik etmezsiniz :)
-Üç ayak
-Parlat filtresi
-ND filtre
-Makro lens ya da filtre
-Makine için yağmurluk
-Timelapse uygulamalar için uzaktan kumanda
-Yürüyüşte rahat kullanabileceğiniz fotoğraf çantası. (İçinde su taşıyacağınız bir cebi olması size pratiklik kazandıracaktır) 

İlke ve Şartlar


Günler : 6 | Gece : 5


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar