29 Ekim Kapadokya Turu (Uçaklı)
Kapadokya, Nevşehir Merkez/Nevşehir, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,099 ₺

Toplam 2,099 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

29 EKİM UÇAKLI BUTİK KAPADOKYA TURU
29-31 Ekim Uçakla Butik Kapadokya Turu. 2 gece Göreme'de, butik konseptli Nature Park Cave Hotelde konaklama. Kapadokya turlarındaki deneyimimiz ile layıkıyla geziler, özenli ve özel bir içerik, detaylı rehberlik ve aktif bir tur programı. Vadilerde yürüyüşler, kapsamlı anlatımlar, keyifli sunumlar..

PROGRAM
1. GÜN 29 EKİM / PANORAMA TEPESİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ- PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ - KIZILVADİ
29 Ekim Uçakla Butik Kapadokya Turu için Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Kayseri tarifeli uçuşu ile 09:05'te bölgeye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 25 dk. sonra Kayseri Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Kayseri Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra bir saatlik yolculuk ardından bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesini detaylıca geziyoruz. (Karanlık Kilise'ye girmek isterseniz ekstra bilet gerekir-30 TL)
Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Dilerseniz yöresel testi kebabını tadabilirsiniz (ekstra)

Öğle yemeğinin ardından Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni gezdikten sonra Kızılvadi'de manzara seyri yaparak ilk gün programımızı tamamlıyoruz ve Göreme merkezindeki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından anlaşmalı restoranda set menü akşam yemeği.
Konaklama: Nature Park Cave Hotel

2.GÜN 30 EKİM / DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - IHLARA VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - UÇHİSAR KALESİ - MUSTAFAPAŞA (SİNASOS)
Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra) Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl'de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Burada vadinin içinde yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapıyor ve Yılanlı Kilise'yi ziyaret ediyoruz. Ihlara programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için aynı zamanda restoran hizmeti de veren bir köy evine misafir oluyoruz. Hava güzel olursa vadi manzarası eşliğinde dışarıda, olmazsa otantik iç mekanda yemeğimiz servis edilecek. Menüde tarhana çorbası, etli yaprak sarma, turşu, salata, çömlekte kuru fasulye, pilav ve ev baklavası var (ekstra 70 TL) 

Öğle yemeği ardından Kapadokya'yı kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Günün sonunda bölgede Rum mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) kasabasını gezip mimari hakkında bilgi alıyoruz (Asmalı Konak dizisinde kullanılan ilk konak bu kasabadaydı)  Günün son gezi noktası olan bu güzel kasabayı gezdikten sonra kasaba kahvesinde çay, kahve molası verip ikinci gün programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz ve set menü akşam yemeği.
Konaklama: Nature Park Cave Hotel / (not: bugün öğle yemeği 14:30 gibi olacaktır, o nedenle Ihlara'da aperatif olarak gözleme, tost atıştırılabilir)

3.GÜN 31 EKİM / AŞK VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - AVANOS - ÜRGÜP - SARIHAN KERVANSARAYI - KAYSERİ 
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi'ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk' lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde mola vererek Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk ardından Kayseri'ye ulaştığımızda ilk olarak serbest öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)

Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. Sonrasında buluşarak Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz Kayseri şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından Kayseri Çarşısında alışveriş için serbest zaman. Pastırma, sucuk alışverişi yapabilir, Kayseri mantısı yiyebilirsiniz. Sonrasında buluşarak havaalanına gidiyoruz ve 20:00 itibarıyla misafirlerimizi Kayseri Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları Kayseri- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 21:15 kalkışlı tarifeli uçuşu ile. Uçuş 1 saat 25 dk sürüyor. Sabiha Gökçen Havaalaanına tahmini iniş saati 22:40

Ödenek: 2099 TL (Uçak Dahil) - Sng Farkı: 300 TL
*2 kişilik odalarda konaklamalı, kişi başı tur fiyatıdır. Standart taş odada geçerlidir. Kaya odaları için +200 TL fark oluşmaktadır.

Neler dahil olacak?
- Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Kayseri uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)
- Pegasus Hava Yolları Kayseri - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)
- Bölgedeki ulaşım ve transferler
- Profesyonel rehberlik hizmetleri
- 2 gece Göreme Nature Park Cave Hotel'de konaklama
- Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı
- Set menü 2 akşam yemeği (çorba, ana yemek, salata, meyve veya tatlı)
- Program dahilindeki tüm çevre gezileri
- Zorunlu seyahat sigortası

Cebinizden ne çıkacak?
- Öğle yemekleri
- Akşam yemeklerindeki içecekler ve set menü harici siparişler
- Balon turu
- Kişisel harcamalar
- Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri ve hizmet bedeli (100 TL olup Müzekartınız varsa 40 TL'dir) 

* Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

Ulaşım
Gidiş (29 Ekim 2021)
PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. -  Kayseri Havaalanı 09:05 kalkış - 10:30 varış

Dönüş (31 Ekim 2021)
PEGASUS HAVA YOLLARI Kayseri Havaalaanı - İstanbul Sabiha Gökçen H. 21:15 kalkış - 22:40 varış

Not: Rehber grubu Kayseri Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

Çantamda neler olmalı:
Hazırlıkla ilgili ayrıntılı tüm bilgilere Çantamda Neler Var linkinden de ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki liste de sizlere yardımcı olacaktır.
- Yürüyüş ayakkabısı
- Sırt çantası
- Panço yada yağmurluk
- Tshirt (birkaç tane)
- Yürüyüş için uygun pantolon yada şort (ıslanınca çabuk kuruyan size konfor sağlar)
- Güneş koruyucu
- Termos yada matara
- Islak mendil
- Güneş gözlüğü
- Şapka
- Powerbank (mümkünse) 
- Kişisel ilkyardım seti (mümkünse) (rehberimizde olacak)
- Düzenli kullandığınız ilaçlar

Önemli Hatırlatma-Lar :)
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. 
**Gezi ile ilgili paylaşımlarımızı sıcağı sıcağına takip etmen için
İnstagram hesabımız; https://www.instagram.com/icimdekigocebe/ 

Ayrıca, #içimdekigöçebe #HerkeseKaradeniz #tamzaratur #HerAdımBiziYakınlaştırır hasthag'lerini de paylaşımlarınızda çokça kullanınız.. Bakarsınız bir sürprizle karşılaşırsınız ;)

Facebook Beğeni Sayfası

Twitter Hesabımız

YouTube Sayfamız

TamzaraTur İnstagram hesabı

İçimdekigöçebe İnstagram hesabı (Aktif)

Telegram Kanalımız

WhatSapp Duyuru Grubu

WhatSapp İletişim

İlke ve Şartlar


Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578