Kapadokya Turu
Kapadokya, Nevşehir Merkez/Nevşehir, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Volkanik dağların yükseldiği, ortasında Tuz Gölü'nün yer aldığı, derin vadilerle parçalanmış İç Anadolu platosu Türkiye'nin kalbini oluşturur. Antik çağlardan bu yana farklı sanatları, mimarileri, günümüze kadar ulaşan yaşam tarzlarıyla göçebe kavimler burayı yurt tuttular. Hititler ve Frigyalılar krallıklarını burada kurdular. 
Turun Amacı: 
Kapadokya'nın olağanüstü coğrafyasında eşsiz manzaralar eşliğinde keyifli yürüyüşlerinin yapıldığı bir tur yapacağız. Turumuz koşuşturmadan uzak, bakir vadiler içerisinde bağların arasında yürüyüşler, at gezilerinin yapılabileceği aktif bir tur olacaktır. Kapadokya'nın en bakir vadilerini kapsayan yürüyüş ağırlıklı bu tur, unutulmaz anılar belleğine işlenmeye hazırdır.

Program:

1.GÜN: Belirleyeceğimiz saatlerde İstanbul’dan grupla buluşup Ankara üzerinde Avanos'a hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde Kocaeli ve Ankara'dan katılımcı alma olasılığımız bulunmaktadır.

2.GÜN: Sabah saatlerinde otel’e yerleşiyoruz. Gezimize Zindanönü Kilisesi ile başlıyoruz. Buradan pembe renkli tufo oluşumları arasında Güllüdere Vadisi içlerine doğru ilerliyoruz. Vadi içinde Anne ve Johakim Kilisesini ve Üç Haçlı Kiliselerinin benzersiz freskolarını inceliyoruz. Kızılçukur Vadisinde ilerliyoruz. Muhteşem bir panorama görüntüsü olan bu vadiden sonra Çavuşin Köyüne ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Çavuşini'nde yiyeceğiz. Daha sonra Zelve Vadisine doğru yürüyüşümüz devam edecek. Zelve'de Rahibeler ve Değirmen Manastırını, Üzümlü ve Balıklı Kiliselerini gezeceğiz.

3.GÜN: Sinasos (Mustafa Paşa) sokaklarını ve şarap yapım yerleri gezisi ve şarap alışverişi. Ürgün’te Asmalı konak ve sokakları geziyoruz. Göremede öğle yemeği yiyoruz. Göreme sokaklarında yapacağımız serbest gezi sonrası Göreme Açık Hava Müzesinde; Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise, Karanlık Kilise ve Tokalı Kilise gezilerini yapıp Uçhisar'a yöneliyoruz. Uçhisar Kalesi gezisi sonrası şarap fabrikasına yöneliyoruz. 

4.GÜN: Sabah kahvaltısının ardından Derinkuyu Yeraltı Şehri ve Ihlara Vadisi gezilerinden sonra dönüş için yola çıkıyoruz.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR


Ulaşım:
Volkswagen lüks minibüs yada 27 kişilik yarım otobüs.

Araç Hareket Yerleri

 

İncirli      Boyner Mağazası Önü   20.30

Taksim    AKM                            21.00

Kadıköy   Evlendirme Dairesi       21.30

Bostancı  E-5 Durağı                   21.40

 

Konaklama:

Turumuz özel kategori butik otel konaklamalı gerçekleştirilir. İki kişilik odalar, odalarda banyo tuvalet, ısıtma sistemi.

 

Gerekli Malzemeler:

Bulunduracağınız malzemeler, olanağınız var ise; bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz; Fakat yapacağımız aktivitede giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle doğa ve teknik uyumunu yakalayarak başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir. Yinede aşağıdaki listeye göre hazırlık yaparsanız sizin için daha yararlı olur.

Küçük bir sırt çantası ( Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)

Yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)

Spor ayakkabı ( Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  

Sweat-shirt ( Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi )

Pantolon ( Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim )

Fotoğraf makinesi

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 4 | Gece : 2


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Kahvaltı
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578