Kuzey'den Güney'e Doğu'nun Kış Manzaraları
Kars, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,150 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 1,150 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 345 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

ERZURUM - KARS - IĞDIR - DOĞUBAYAZIT
Kuzey'den Güney'e Doğu'nun Kış Manzaraları..

'Dolu dolu bir program sizleri bekliyor' desek, belki klişe ama tabirin altını tam anlamıyla dolduran bir cümle kurmuş oluruz herhalde :) 

"Kırmızı Periler Diyarı" Narman Peri Bacaları'yla programa başlayıp Peynir müzesini de gezeceğimiz Boğatepe'ye; oradan Kars'ın Rus mimarisi etkisindeki evlerini, geniş sokaklarını ve karlar altındaki görüntüsünü görmeye, Kars’a özgü kaz eti ve gravyer peynirini tatmaya; donmuş Çıldır Gölü’nü kırıp balık avlayanları fotoğraflayarak göl üzerinde gelinler gibi süslenmiş atların çekeceği kızaklara binmeye, bu soğuk coğrafyada içimizi ısıtacak olan âşık atışmalarını izlemeye.. durun daha bitmedi :) Doyumsuz tarihi dokusuyla Ani Harabeleri, muhteşem heybetini bizlerden esirgemeyecek olan Ağrı Dağı eşliğinde Iğdır ve Doğubayazıt ziyaretleri ve İshakpaşa Sarayı'da gezimize apayrı renkler katacak..
Bu gezimizde de fotoğraf sanatçısı Mustafa Ertekin bizlere eşlik edecek.

Hayde Doğu'da kış masalınızı yazmaya! ;)

Program: 
1.Gün 14 ŞUBAT PERŞEMBE / NARMAN PERİ BACALARI - BOĞATEPE KÖYÜ - KARS 

Sabah uçağıyla Erzurum'a gelen katılımcılarımızla buluşup gezi programımızın ilk durağı olan, kırmızı rengi ve ilginç yeryüzü şekilleriyle “Kırmızı periler diyarı” olarak adlandırılan Narman Peri Bacalarına doğru yol alıyoruz. Burada yapacağımız çekimlerin ardından yolculuğumuza devam edip yaklaşık 2000m. rakıma sahip Boğatepe Köyüne (Zavotlar) ulaşarak peynir müzesini gezip köyün kooperatifinde tamamen ekolojik üretilen Kars gravyerinin ve kaşarının yolculuğunu geçmişten günümüze kadar süren geleneğini dinliyor olacağız. Köy ziyaretimiz sonrası rotamızı 2 gece konaklayacağımız Kars'a çevirip konaklayacağımız otele ulaşıp yerleşiyoruz

2.Gün 15 ŞUBAT CUMA / ÇILDIR GÖLÜ - ŞEYTAN KALESİ - KARS - AŞIKLAR ATIŞMASI
Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp günün büyük bir bölümünü geçireceğimiz Çıldır gölü'ne ulaşıyoruz. Tamamen donmuş Çıldır gölünde rengarenk süslenmiş atlarla kızak keyfini ve gölde balık tutan balıkçıların balık tutma anlarını fotoğraflayabileceğiz. Çıldır'da ki yemek menümüzde Çıldır gölünün ünlü balığı Sarıbalık olacak. Yemeğin ardından Çıldır'dan ayrılıp yol üzerinde yer alan Şeytan Kalesi'nde fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra Kars kent merkezine dönüyoruz. Zaman durumuna göre Kars kalesinden kenti genel olarak seyredip gezilerimize yürüyerek devam ediyoruz. Havariler kilisesi, Ebul Hasan Camii, kemer köprü, hamamlar ve eski Kars sokaklarında yürüyerek Hekim evini, Defterdarlık binasını, Sağlık müdürlüğü binasını, Eski adliye binasını, Valilik binası, Gazi Ahmet Paşa evini ve son olarak Fetih camisini ve Arkeoloji müzesini görerek gezilerimizi Aşık geleneğine devam eden sanatçılarla bu geleneği sazlı ve sözlü yaşamaya gidiyoruz. (Kars merkezdeki gezilerimizde zamandan dolayı yetişmeyenler olursa ertesi gün sabahı bu gezileri gerçekleştireceğiz)

3.Gün 16 ŞUBAT CUMARTESİ / ANİ HARABELERİ - IĞDIR - DOĞUBAYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI 
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak bugünkü ilk durağımız olan Ani Harabelerine doğru yol alıyoruz. Bölgeye ulaşıp Kiliseleri, Büyük katedrali, Mencuryan camiini ve Ateşgene tapınağını görerek antik kent gezimizi tamamlayıp rotamızı Iğdır'a çeviriyoruz. Tuzluca'da yer alan tuz mağaralarında çekimler yapıp Doğubayazıt'a doğru hareket ediyoruz. Yol boyunca muhteşem heybetiyle bizlere eşlik edecek olan Ağrı Dağı manzaralı fotoğraflar çekerek Doğubayazıt'a ulaşmış olacağız. İshak Paşa Sarayı gezimizi yaparak konaklayacağımız otele ulaşıp yerleşiyoruz

4.Gün 17 ŞUBAT PAZAR / DOĞUBAYAZIT - IĞDIR 
Bugün gezimizin son günü. Dönüşümüz öğleden sonra olduğu için, dün akşam ışığında gördüğümüz İshak Paşa sarayı ve Ağrı Dağı temalı kompozisyonları bu sefer sabah ışığıyla değerlendirip çevre gezileri sonrası vakitlice Iğdır'a ulaşarak havaalanından sizleri yolcu ediyoruz.

Not: Olumsuz hava koşulları olması durumunda (yoğun kar yağışı) programda değişiklik yapılabilir

Ödenek; 1150 TL (nakit ödemede geçerli 2 kişilik odada kişi başı fiyattır)

Neler dahil? 
-Erzurum'dan başlayıp Iğdır'da biten bütün ara transferler, 
-3 Gece konaklama,
-3 Kahvaltı,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Ören yeri giriş ücretleri,
-Seyahat Sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-Öğle ve akşam yemekleri
-Müze giriş ücretleri,
-Âşıklarımıza gönlünüzden kopacak bahşişler,

Ulaşım,
*14 Şubat sabahı saat 10.30 dolaylarında Erzurum havaalanından çıkmış olacağız. 
*17 Şubat öğleden sonra 14.30 dolaylarında Iğdır havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır.Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir. *Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar