Kars'tan Erzurum'a Kış Keyfi
Kars, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için yetişkinlerin azami sayısı geçti
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,250 ₺

Toplam 1,250 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 500 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Serhat İllerine yolculuk vakti...

Karlar altında kalan step manzaralarıyla medeniyetler beşiği olan serhat illerinin başkenti Kars'ta ve Ani harabelerinde bu medeniyetlerin izlerini sürüp Urartulardan, Bagratlılara, Ermenilerden Romalı ve Bizanslılara, Selçuklulardan Osmanlı’ya, Ruslardan,Almanlara, Malakanlardan Gürcülerere, Kıpçak Türklerinden ,Ahıskalılara ve Terekemelere birçok kültürün etkisindeki coğrafyaya kış manzaraları ile tanıklık edip fotoğraflarımızla belgeleyeceğiz. Karlı steplere dikkatli bakarsak her an tilkileri bile görebiliriz :) 

Gezinin son günü de, keyifli bir Doğu Ekspresi tren yolculuğuyla Kars-Sarıkamış-Erzurum hattını kat edip finali Erzurum sokaklarında yapacağız..

Program
1.GÜN CUMARTESİ / KARS - ANİ HARABELERİ - KENT GEZİSİ - AŞIKLAR OTAĞI
Kars havalananından katılımcılarımızla buluşarak gezilerimize başlıyoruz. İlk gezi durağımız olan Ani harabelerinin bulunduğu Arpaçay kenarına ulaşıp Aslanlı kapıdan antik kente girerek harabeleri gezmeye başlıyoruz. Kalenin önemli kapılarını , Kiliseleri, Büyük katedrali, Mencuryan camiini ,Ateşgene tapınağını ,Selcuklu sarayını ve kuzey ve güneyinde duran vadilerdeki kaya yerleşkelerini görerek Kars kapısından çıkıp antik kent gezimizi tamamlıyoruz. Şansımız yaver giderse Ağrı dağını da uzaklardan fotoğraflıyor olacağız.

Kent merkezine dönüp Kars müzesi gezimizi yaparak öğlen yemeğimizde kaz eti yemek için restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından kenti yürüyerek gezmeye başlayacağız. Ordu ve Gazi Ahmet Paşa caddelerinde yer alan Çarlık Rusya'sının Hollandalı mimarlara planlattığı ve Baltık mimarisinin izlerine sahip eski kentte Hekim evini ,Defterdarlık binasını, Vilayet binasını, Adalet sarayını, Sağlık evini ve Kar romanının öyküsünün geçtiği Gürsoylar evini görüp, bu yapılarla ayni sokakları paylaşan bir çok sivil yapıyı da görmüş olacağız. Yürüyüşümüzü Kars çayı kenarındaki kalenin eteklerindeki Havarıler Kilisesi, Hamamlar, taşköprüyü, Ebul Hasan Harakani camisiyle tamamlayıp dileyenlerle Urartulardan günümüze kadar defalarca el değiştiren Kars kalesine çıkarak beyaza bürünmüş kenti çay kahve yudumlayarak seyrederek gün batımı keyfi yapacağız. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yöresel yemeklerden oluşacak menüyle yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından dileyenlerle Kafkas dansları gösterisi yapan mekanlara uğrayarak günü tamamlayıp otelimize dönüyoruz.

2.GÜN PAZAR / FETİH CAMİİ - KAFKAS CEPHESİ MÜZESİ -BOĞATEPE KÖYÜ - PEYNİR MÜZESİ - AKÇAKALE - ÇILDIR GÖLÜ
Kahvaltımızın ardından gezilerimize devam etmek üzere yola çıkıyoruz. İlk gezi noktamız 18 yy. Rus mimarisi eseri Aleksandr Nevski kilisesi olarak yapılan günümüzdeki Fetih camisini ve geçen yıl açılan Kafkas Cephesi Müzesi olacak. Ardından Kars kaşarının ve gravyerinin doğduğu ve Malakanların kurduğu Zavot -Boğatepe köyüne doğru yola çıkacağız. Köye ulaşıp ülkemizin ilk eko-müzesi olan Peynir müzesini gezerek köyün ve bölgede başlayan peynirciliğin tarihiyle ilgili bilgiler alacağız. Peynir atölyelerini ve Malakan köy evlerinin nasıl bir yaşam alanı oluşturduklarını görmek için gezintiler yapacağız. Köyde üretilen lezzetli peynirlerinden ve şifalı otlarından alışverişler yaparak köydeki gezilerimizi tamamlayıp ayrılıyoruz. Rotamızda Çıldır gölü var.. Yol üzerinde, göl kenarında yer alan ve gölün tek adasına sahip Akçakale köyünü ziyaret edip bol bol fotoğraf çekiyor olacağız. Gölde buzun altında duran balık ağlarını çekerek balık yakalamayı da fotoğraflayacağız. Ayrıca akşam yemeğimizi de yiyeceğimiz restoranımızın önünde atlı kızaklarla gezinti de yapabiliriz. (hava koşullarına göre Şeytan kalesini de ziyaret edebiliriz) Gün batımını sıcak şarap eşliğinde seyreyleyip akşam yemeğimizde gölün lezzetli balığı olan sarı balıktan yiyoruz. Yemeğin ardından kente geri dönüyoruz. Yüzyıllardır devam eden Aşık geleneğini dinlemeye Namık Kemal Kültür merkezine gidiyoruz. Aşıklar otağında geleneğin inceliklerini sazlı sözlü dinliyor olacağız. Dileyenlerle birkaç güzel mimari yapının gece aydınlatılmış hallerini fotoğraflamak için yürüyerek gezintiler yapıyoruz. 

3.GÜN PAZARTESİ / DOĞU EKSPRESİ - ERZURUM - TAŞHAN - YAKUTİYE MEDRESESİ - ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE
Gezimizin son gününe otelde alacağımız kahvaltımızla başlayıp tren garına geçiyoruz. Doğu Ekspresiyle Erzurum'a doğru tren yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz Sarıkamış, Katerina Sarayı, Allahuekber dağları ve Pasinler ovası seyirleriyle ve rehberinizin doğu masalları, mitolojileri ve edebiyatıyla ilgili bol bol sohbet ederek geçecek. Erzurum garında trenden inip öğlen yemeğinde Cağ kebabı ve Erzurum dolma kadayıfı yiyor olacağız. Yemeğin ardından kenti yürüyerek gezmeye başlıyoruz (valizlerimizi aracımızda kalacak) Erzurum Kongre Evi, Taşhan, Yakutiye Medresesi, Erzurum Evleri, Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi gezilerimizi yaparak 1928'den bu yana meyhane geleneğine devam eden Güzel Yurt Meyhanesinde günü tamamlayıp uçak kalkış saatimize göre havalananına geçerek gezimizi tamamlıyoruz.

Not: Olumsuz hava koşulları olması durumunda programda değişiklik yapılabilir

Ödenek; 1.250 TL (nakit ödemede geçerli 2 kişilik odada kişi başı fiyattır)

Neler dahil? 
-Kars'tan başlayıp Erzurum'da biten bütün ara transferler, 
-2 Gece konaklama,
-2 Kahvaltı,
-Restoranlarda 2 akşam yemeği
-1.akşam yerel yemeklerden oluşacak menü
-2.akşam Çıldır gölünde sarı balık menü.
-2.gün öğlen yemeği olarak Kars peynirleri ve kete eşliğinde ikram ediyor olacağız 
-Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi tren bileti,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-İkramlar (yerel tatlar ve Çıldır gölünde sıcak şarap)
-Seyahat Sigortası,
-Rehberlik

Cebinizden çıkacaklar? 
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-İlk gün kahvaltı,
-1-3.günler öğlen yemekleri
-Müze giriş ücretleri,
-Kızak gezisi bedeli 
-Aşıklara ve Çıldır gölündeki balıkçılara gönlünüzden kopacak bahşişler,

Ulaşım,
*Cumartesi sabahı uçuşlarına göre saat 10.00-11.00 dolaylarında Kars havalananından sizleri karşılayıp gezilerimize başlıyor olacağız. 
*Pazartesi akşamı 19.00 dan sonraki uçuşlara göre Erzurum havalananından sizleri yolcu ediyor olacağız.

Gerekli Malzemeler:
-Yürüyüş botu (bol tutamaklı) 
-Ayakkabılar için kar ve buz aparatı
-termal içlik (alt-Üst), 
-beyaz çorap 
-kar pantolonu, montu 
-bere-atkı-eldiven 
-fotoğraf makinesi
-yedek pil / kart 
-termos (sıcak içecek bulundurmanız için)

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 24 kişiyle yapılır. Minimum 12 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir. *Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir. *Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez. *Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. *Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar