Kuzey Doğu Anadolu’dan Doğu Karadeniz’e Tur
Kars, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Doğu Karadeniz’in sınır boylarını Doğu Anadolu’nun en kuzeyinden başlayarak gezeceğimiz bu turumuza Serhat illerinin başkenti sayılan Kars’tan başlıyoruz. Medeniyetler beşiği olan Kars ve Ani harabelerinin içerisinde bu medeniyetlerin izlerini sürüyoruz. Urartulardan Bagratlılara, Selçuklulardan Osmanlı’ya, Ruslardan, Malakanlara ve Gürcülerden, Lazlara yaşam kaynağı olan bu coğrafyada hazırladığımız gezi programıyla tarihi,kültürü ve doğayi dolu dolu bir hafta boyunca yaşıyor olacağız.. Saman sarısı ve kahverengi bir coğrafya rengine sahip Kars'dan ,yeşilin ve mavinin onlarca tonunu göreceğimiz bir çoğrafya ya Karadenizin son noktası Artvin’e uzanacağız. Gezimize Borçka Karagöl'le noktayı koyarken; aynı coğrafyanın farklı kültürlerinin oluşturduğu mozaiği ve izlerini doğasıyla beraber yaşayarak hafızalarınızda yer ettirip, çekecenğiniz fotoğraflarla da bölgelerin doğal güzeliklerini arşivlemiş olacaksınız.. 

Turun Amacı: 
Yaz aylarında her hafta tur düzenlediğimiz Doğu Karadeniz turlarında; bizlere Artvin ve Kars bölgelerini görmek isteyenlerin taleplerini önemseyerek hazırladığımız bu turumuzda, Kuzey Doğu Anadolu'nun doğasını ve kültürünü sizlere de göstermiş olacağız. 

Karasal iklim ve renklerinden Karadeniz iklimine geçerek tadına doyamayacağınız bir tur programı oluşturduk. Tarih, doğa ve kültürü iç içe yaşayacağınız 1 haftalık dolu dolu bir program sizleri bekliyor..

 

Program:

1.Gün Cumartesi:
Grubumuzu havaalanında karşılayıp kısa bir dinlenceden sonra Ani harabeleri gezimizle programımıza başlıyoruz. Bölgedeki tarihi yapı ve kalıntıları gezerek gezilerimizi tamamlayıp şehir gezimiz için Kars'a dönüyoruz. Havariyyun kilisesi, Arkeoloji müzesini ve son olarak tabyalarla Kars kalesini gezerek günü kalede tamamlayacağız. Gezilerimizin bitiminde konaklayacağımız otele ulaşıp odalarımızayerleşiyoruz.

2.Gün Pazar:
Bugünkü gezi programımıza Çamışlı köyüyle başlıyoruz. 13000 yılık kaya resimlerini görüp Çengili köyü ve kilisesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sarıkamış'da Katerina köşkünü ve Şehitliği ziyaret edeceğiz. Öğlen yemeğinden sonra ülkemizin ilk Peynir Müzesine (Eko Müze) sahip olan ve ekolojik çalışmaların yapıldığı Boğa Tepe köy ve Malakan halkının izlerini taşıyan Çamçavuş köyünü gezeceğiz. Günü tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinden sonra Âşıklar gecesine katılabiliriz.

3.Gün Pazartesi:
Güne başlayıp rotamızı Susuz şelalesine çeviriyoruz. Sonrasında kuş gözlemlerinin yapıldığı ve Kuzey Doğa Derneğinin çalışma alanı olan Kuyucu gölüne geçiyoruz. Yolculuğumuza Çıldır gölü ve Ardahan gezilerimizle devam ediyoruz. Son olarak Yalnızçam geçidinden geçerek Sahara Meşeli Karagöl Mili Parkını seyir terasından seyredip Şavşat’ta konaklayacağımız otelimize varıyoruz.

4.Gün Çarşamba:
Bugünkü gezilerimize Arsıyan dağlarının eteklerindeki buzul gölleriyle başlıyoruz. Büyük ve Küçük Şirta göllerinde yürüyüşü yapacağız. Balıklı Göl, Meşeli Karagöl ve Tbeti kilisesini gezip Şavşat kalesini de gezdikten sonra gezilerimizi tamamlayıp Efkâr Tepesinde kısa bir mola vererek otelimize dönüyoruz.

5.Gün Salı:
Kahvaltımızın ardından yola koyulup Alabalık deresini takip ederek Maden köye ulaşıyoruz. Ahşap köy ve yayla evlerinin bölgedeki en güzel mimari örneklerini, doğanın eşsiz güzellikleriyle beraber seyrediyor olacağız. Ayrıca köy ve yayla yaşantısına tanıklık da ediyor olacağız. Köyden Cancir tepesine çıkarak buradan Lekoban yaylasına dileyenlerle 2-3 saatlik yürüyüş yapacağız. Karçal dağları eteklerindeki Lekoban yaylasına ulaşarak pansiyonumuza yerleşiyoruz.Gün batımı için Ziyaret tepesine çıkıyor olacağız.

6.Gün Perşembe:
Yaylalardan ayrılıp Çoruh vadisini takip ederek Artvin’e ulaşarak şehir gezimizi yapıyoruz. Yemek molamızın ardından faklı iklimlerin bitkilerine ev sahipliği yapan Hatıla Milli parkına kısa bir ziyarette bulunuyoruz. Son olarak Çoruh’u takip ederek Gürcistan’a yolcu ediyoruz.Burada bulunan Muratlı beldesinde ki Tarihi ahşap camiyi gezerek Borçka Karagöl vadisinde ki pansiyonumuza yerleşiyoruz.

7.Gün Cuma:
Kahvaltımızın ardın dan Hopa üzerinden Batuma doğru yol alıyoruz. Sarpi köyünden giriş yaparak Andrew heykeli, Gonio Kalesini geziyoruz. Daha sonra Çoruh Deltası, Batum Müzesi, Büyük Katedral, Etnografya müzesi gezisi yapacağız. Öğle yemeği Meşhur Lazuri-Mengruli lokantasında olacak. Öğle yemeğinden sonra botanik parkına gezi yapıyoruz.Ayrıca Tiyatro binasının ,Pasedon ve Media heykellerinin bulunduğu Avrupa meydanı ve sahil parkı gezilerimizi yaparak tamamlıyoruz.Akşamyemeğine kadar  deniz molası veriyoruz. Akşam yemeği Gürcü mutfağı çeşitleriyle ve şarapları eşliğin de olacak.Kafkas ezgileri ve danslarıyla da eğleniyor olacağız. Geceyi dans eden fıskiyeler ile sonlandırıyoruz.

8.Gün Cumartesi:
Kahvaltımızı erken saatlerde yaparak grubumuzu Trabzon havaalanına transfer edip vedalaşarak yolcu ediyoruz.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR

Konaklama:
-Turumuz 7 gece Otel ve Pansiyon konaklamalıdır. 
Sırasıyla konaklamalar;
1.ve 2.Gece Kars
3.ve 4.Gece Yeşilvadi Tesisleri
5.Gece Maçahel Yaylaevi
6.Gece Borçka Lapera Pansiyon
7.Gece Çayeli Lazlakar Otel

Ulaşım:

Gruplarımız 14 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı, tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün değildir. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.
Grubumuzla Cumartesi sabahı Kars havaalanında buluşur; tur bitimindeki Cumartesi günü Trabzon havaalanında vedalaşırız.

Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı 'uçak'tır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

 

Gerekli Malzemeler:
Yanınızda bulunduracağınız malzemelerin, olanağınız var ise; yürüyüş yapabileceğiniz rahatlıkta olmasını öneririz. 

Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turar otobüsle değil minibislerle yapılmakta.)
Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde Ayder’de giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
Mayo,Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine,Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için )
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
Fotoğraf Makinesi(yedek batarya,pil veya şarz aletlerini unutmayın)

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 14 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir
*Maçahel'de ki konaklamalarımızda ortak banyo-tuvalet kullanımı olabilmektedir.
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30'u, bir hafta kala tur fiyatının %50'si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Rehberler koşullara göre tur programındaki günleri değiştirebilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.
ÇOCUK İNDİRİMİ : %30 TL (iki ebeveyn yanında geçerlidir).


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 8 | Gece : 7


Dahil Olanlar


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Öğlen yemeği
 • Kahvaltı
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Ara Transferler

Hariç Olanlar


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
 •     Batum geçiş harcı (16 TL)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578