Büyükdere Vadisi
Kocaeli, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 230 ₺

Toplam 230 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Körfez bölgesine paralel uzanan Çene dağının, Karadenize bakan yamaçlarından başlayan rotamız Göksü deresinin başlangıç noktasını oluşturmakta. Yer yer daralan vadi, şimşir ormanlarıyla kaplı ve kimi zaman dereyle haşırneşir olmak gerekiyor ama genelde rahat bir parkur. Ayrıca Göksu deresinin suları yukselince keyifli bir maceraya da kucak açmakta. Parkur boyunca tam bir araç yolu yok, traktör yolları mevcut. Güneyden Duraklı köyünden başlayıp kuzeye doğru ilerleyen parkur, grubun durumuna göre Tepemanayır veya Hacılar köyünde de bitirilebilir. Tamamı dere havzasından ilerleyen bir yürüyüş turu olacaktır. 

Program:
Belirlenen saat ve duraklarda buluşarak yola koyuluyoruz. Güzergah üzerinde vereceğimiz molada kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası tekrar yola koyulup Tepemanayır-Dikenli köyleri arasında aracımızdan inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Rotamızda, Göksü deresinin oluşturduğu vadiyi tepelerden seyrederek vadiye doğru inmiş olacağız. Öğlen yemeğimizde dere kenarında barbekü keyfi yaptıktan sonra 2. rotamızı yürümeye başlayacağız. 11 göller vadisindeki şelaleleri ve Göksü deresinin koca gölleri eşliğinde yürüyüşümüzü Hacıllı köyünde tamamlıyoruz. Köy kahvesinde kısa bir çay keyfi yaparak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Dileyenlerle Mollafenari köyünde ve yol güzergahında köy ürünleri alabiliriz. Hatta şansımız varsa yeni doğmuş kuzuları da sevebiliriz. Saat 20.00 sularında İstanbul'a dönüp sizleri aldığımız duraklara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.

Ödenek; 230 TL

Neler dahil olacak?
- Ulaşım,
- İkramlar,
- Rehberlik,

Cebinizden ne çıkacak?
- Kahvaltı-Öğlen yemeği
- Belirtilen hizmetler dışında ekstra giderler

*Pandemi dolayısıyla tesis yemeklerini kaldırmış bulunmaktayız. Yemekleriçin ister evinizden börek-poğaça-sandviç tarzı yiyecek getirebilir veya güzergah üzerinde vereceğimiz market alışveriş molasında temin edebilirsiniz

Yola Çıkış; 
Katılımcı sayısına göre minibüs ya da yarım otobüsler ile hareket edilir. Minibüslerde max. katılımcı sayısı 8, midibüslerde 14 kişidir.

İncirli Doğtaş 07.00
Mecidiyeköy Simit Sarayı/Mado önü 07.15
Kadıköy Evlendirme 07.30

Gerekli Malzemeler:
*Küçük bir sırt çantası.
*Trekking yürüyüşlerine uygun spor ayakkabı veya bot.
*Tercihe bağlı tozluk.
*Trekkinge uygun pantolon (bol kesim sentetik keten) 
*Spor için üretilmiş üst kıyafetler 
*Yedek kıyafet ve ayakkabı (ıslanma çamurlanma terleme gibi durumlar için)
*Yağmurluk/anorak

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 1 | Gece : 0


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar