Kestane Kebap Kamp Turu
Kocaeli, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 595 ₺

Toplam 595 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Ekim ayı Kuzey Marmara çevresinde yoğun bir toplayıcılık etkinliğine tanık olur. Denizden 300 m yukarda bulunan kuzey dağ yamaçları kestane ormanlarıyla kaplıdır ve nar gibi kızarmış kestaneler yeni ağaçlar vermek için toprağa akmaya çalışırlar. İşte bizlerde bu seremoniyi yerel halk ile birlikte kestane toplayarak yaşamaya çalışırız. Amacımız eğlenmek ve doğadan toplayıcılık yaparak yaratıcı modern oyunlar oynamak. Toplayıcılık halimiz gruba hafta sonu boyunca yetecek kadar yapıyoruz. Kimse çuval çuval kestane toplamayı hedeflemesin :) 

Turun Amacı: 
Temel olarak doğada kestane toplama amacında olacağız. Tekrar hatırlatmak gerekirse; toplayacağımız kestaneler ne kışlık ihtiyacımız için nede götürüp pazarda satışını yapmak için:) sembolik olarak doğadan toplayıcılık yapmak. Topladığımız kestaneleri yaratıcılığımızı kullanarak yemekler yapmak ve bolca eğlenmek hedefindeyiz.
Doğada kestane toplama çok kişinin alışık olmadığı bir etkinlik. Kestane ne kadar güzel bir tada sahip olsa da toplaması epeyce zahmetli ve karmaşık. Dolayısıyla tur aynı zamanda bir eğitim etkinliği sayılabilinir. 

Program:
1.Gün Cumartesi
:
Katılımcılarımızı belirtilen yerlerden aldıktan sonra Kestane toplayacağımız güzergâhlara ulaşıyor olacağız. Denizden 900 metre yüksekliğe kadar ulaşan kestane ormanları içerisinde kısa yürüyüşlerle bolca kestane toplayacağız. Biraz geç bir vakitte kamp alanımıza ulaşıp öğle yemeği hazırlığımızı yapacağız. Yemek hazırlığı sırasında bir taraftan kampımızı kuruyor olacağız. Yemek sonrası kestaneler ile yapacağımız etkinliklere iş bölümü yaparak başlıyoruz. İsteyen katılımcılarla yayla civarında bir saate yakın orman içerisinden bir yürüyüş yapıyor olacağız. Kamp ateşini yakmak için grupla odun topluyoruz. Akşam kamp ateşi etrafında eğleniyoruz.

2.Gün Pazar:
Kahvaltı sonrasında kampı toplayıp aracımıza yerleşiyoruz. Çavuş yaylasına ulaşıyoruz. Yaylada vereceğimiz öğle yemeğinin ardından kestane toplamaya devam edeceğiz. Bu seferki kestane toplama faslı evlerimiz için. Eşimiz ve dostlarımız için sembolikte olsa kestane toplamadan dönmek doğru olmayacaktır. Kestane toplayarak aracımızın bizi karşılayacağı Örnek Köy’e yürüyoruz. Saat 17.00 dolaylarında aracımıza binip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Ödenek; 595 TL (nakit)

Neler dahil olacak?
- Ulaşım,
- 2.gün kampta kahvaltı, 
- Kampta 1 öğle 1 akşam yemeği,
- Tüm teknik ekipman (çadır-uyku tulumu-mat..vb)
- Rehberlik,

Cebinizden ne çıkacak?
- Yolda alınan yemekler,
- Belirtilen hizmetler dışında ekstra giderler

Yola Çıkış; 
Katılımcı sayısına göre minibüs ya da yarım otobüsler ile hareket edilir.

İncirli Alfemo 06.30 
Mecidiyeköy Teknosa 06.45 
Kadıköy Evlendirme 07.00
E-5 duraklarından devam..

Konaklama:
1 Gece İnönü veya Kıranyurt Yaylasında çadır konaklamalı gerçekleştirilir. Kamp konaklamalarında her türlü konfor düşünülerek organize edilir. ullandığımız çadırlar Vaude marka en iyi dağcılık çadırlarıdır. 3 kişilik çadırda iki kişi konaklar. Kamp malzemeleri (Yemek çadırı, masa, sandalye, mutfak ekipmanı, kişisel yemek ekipmanı) tarafımızdan karşılanır.

Gerekli Malzemeler:
Küçük bir sırt çantası
 ( Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı ( Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)   
Sweat-shirt ( Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi )
Pantolon ( Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim )
Polar üst giysi
Anorak 
(su geçirmeyen elyaf yada gro-tex mont)
Fener (Kafa lambası yada el feneri tercihen led lambalı)
Fotoğraf makinesi 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578