Toros Dağları Tur Kayağı Turu
Niğde, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,500 ₺

Toplam 2,500 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Toroslarda Tur Kayağı  

Tur Kayağı durumunu kısaca (pek beceremeyiz) :) şöyle açıklayabiliriz; Tur Kayağı tesis olmayan dağlarda sportif amaçlı yapılan bir kayak disiplinidir. Kayak ayakkabısı, kayak bağlaması diğer bildiğiniz malzemelerden farklıdır. Bağlama, arkası açılabilen sabit olmayan bir sistemdedir. Ayakkabı da genelde mestli (hacı amcaların giydiği mestlere benzer) ve bilekten esneyebilen özelliktedir. Kayakların altına Nordik bölgelerde geliştirilen Coll-tex denilen bir sentetik kumaş takılır. Bu kumaş fok derisinden esinlenilerek üretilmiştir. Bu kumaşın sayesinde en dik yamaçlarda da geriye kaymadan kar yüzeyinde tutunabilir ve kolayca yukarı doğru yükselebiliriz. İşte “Tur Kayağı”, “Dağ Kayağı”, “Dağ mukavemet Kayağı” gibi isimler alan kayak etkinliğini kısaca böyle ifade edebiliriz. Bu bilgileri neden verdik? Merak edip bu turun ne içerdiğini bize sormak isteyen ziyaretçiler için çıkardık. Kayak yapmayı seven ve özgürce dağlarda kayan kişiler zaten bu sporu yeterince biliyor. Zira bilmeyip tur kayağı hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek isteyen, hatta tur kayağı görmek isteyenler ofisimizi ziyaret edebilir, telefonla bizi arayabilir veya e-mail gönderebilirler. Birçok etkinlikte olduğu gibi bu konuda özel bilgiler aktarabiliriz. Yani meraklılar için kapımız her daim açık. Toros Dağlarında Tur Kayağı, yani Aladağlarda tur Kayağı ülkemizde ilk tur kayağı yapılan bölge niteliğindedir. Özellikle vadilere yaklaşım ve her gün bir başka doruğa çıkıp zirve keyfinin yaşana bilinmesinden dolayı Toroslar, tur kayağı yapan kişilerinde cazibe merkezidir. Ülkemizde hep deniz turizmine dayalı bir yabancı turist hareketinden bahsedilir; ama örneğin kış aylarında Toros dağlarında yapılan tur kayağı aktivitesinden kimse haberdar değildir. Üstelik bu aktivite yerel halka ve kırsal bölgeye oldukça yüksek gelir bırakmaktadır. Mesela bizim turda olduğu gibi grupların büyük çoğunluğu evlerde uyku tulumları ile konaklama yapar ve köy halkına böylelikle büyük girdilerde sağlanmış olur. Özellikle doğa turu veya bu şekilde yapılan bir Kayak turuna ilgi göstermeniz veya katılım sağlamanız ülkemizin yerel kalkınması içinde çok önemlidir.

Toros dağlarında yapılan tur kayağı genelde Demirkazık köyü civarında konuşlanarak gerçekleştirilir. Niğde Çukurbağ ilçesine bağlı köy dağ turizmi açısından oldukça gelişme göstermiştir. Demirkazık köyünde kalan kayakçılar her gün araçlar ile kar sınırına veya yakınına kadar yaklaşırlar. Daha sonra bulundukları vadilerin zirvelerine doğru bir yürüyüş yaparlar. İşin zor yanı işte bu noktadır yani yukarı doğru yükselmektir. Yaklaşık 3000-3400 metre yüksekliğindeki zirvelere çıkılır ve sonra asıl keyifli olan bölüm başlayarak kayarak aşağıya ineriz. Toros turunda çeşitli kombinasyonlar yapmak mümkündür. Erciyes, Bolkar, Hasandağı ve Kapadokya bu kombinasyonlardan bazılarıdır. Bizim bu bölgedeki etkinliğimiz Hasan Dağı tırmanışı ile başlar. Ardından Aladağlardaki etkinliklere devam ederiz. Aladağlar'da her gün bir başka vadiye girer ve doruklara kadar tırmanır ve aşağıya kayarız. Her gün bir vadiden girip başka bir vadiden inecek şekilde bir geçiş (pass) kayağı tertipleriz. Turumuzda en beğenilen rotada bunlar olur. İsteyen katılımcılar zirvelere kadar tırmanmayıp daha aşağılarda tırmanışı bitirip kayma keyfi ile günlerini biraz daha kısaltabilirler. Ehh, artık sizlerin bu özel kayak turuna katılıp kayak keyfinize yeni bir boyut katmamanız için ne kaldıki ?

Program
Maalesef bu turun programını detaylı olarak sizlere veremeyeceğiz.
Bunun birkaç nedeni bulunmakta. En önemli etken hava ve kar durumuna göre bazen planlarda değişiklikler yapıyor olmamızdır.
Ancak merakları gidermek için konu başlığı niteliğinde bilgilendirmeler yapmak istiyoruz;

- Programımız  Ankara'da buluşup Aksaray'a doğru yol alarak başlıyor. Katılımcılarımızla Ankara veya Aksaray'da buluşuyoruz.
- 7 gün boyunca farklı zirvelerde tur kayağı yapıyoruz. İlk günümüz Hasan Dağı zirvesiyle başlıyor. Daha sonra Çukurbağ'a doğru yöneliyoruz. Çeşitli vadi geçişleri ve zirve çıkışları ve doyasıya dağ kayağı yapıyoruz.
- Kapadokya'da yapacağımız yürüyüşle turumuz sona eriyor.
İlgililer için istenildiğinde ayrıntılı program gönderilecektir.

Telefonla detaylı bilgi için 05054970579
Mail olarak cevdet@tamzaratur.com iletişim olanaklarından bilgi alabilirsiniz. 

Ayrıntılı Tur Programı
 
Dahil Olan Hizmetler
- Hava alanından – hava alanına bütün transferler.
- Tam pansiyon konaklama (Sabah ve Akşam yemekleri)
- Öğlen için kumanya ve enerji atıştırmalıkları.
- Rehberlik (Gruba en az 2 rehber eşlik eder)
- Sigorta
- Kar küreği
- Kar sondajı
- Özel harcamalarınız haricinde her şey fiyata dahildir.
 
Dahil Olmayan Hizmetler
- Tur kayağı takımları (Takımlar kişinin özelliklerine göre kendine ait olmalıdır. Tur kayağı kiralanmamaktadır. Herkesin kendine göre kayakları ve kayak takımı olmalıdır)
- Özel kayak giysileri,
- Uyku tulumu,
- Özel harcamalarınız (dağlarda yapacağınız bir harcama yoktur, alkol vb. özel ihtiyaçlar, ilaç vb. gibi şeyler önceden alınmak durumundadır)
- Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)
 
Ulaşım
Katılımcılar Ankara havaalanında veya Ankara’da belirlenen noktada buluşacaklardır.
Havaalanından sonra konaklayacağımız noktaya kadar minibüs ile transfer edileceğiz.
Daha sonra ihtiyaç duyuldu ise arazili araçlar veya buna benzer araçlarla kar sınırına veya kar sınırının üstüne çıkacağız.

Konaklama
1 gece Aksaray’da köy evi veya otelde
6 gün Köy evinde.
 
Rehber
Rehberlerimiz ve ekibimizin tanıtımı için 
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, Gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeye özdeşlik kurmanızı sağlayacak  deneyimli kişilerdir.
Gruplara en az iki doğa rehberi eşlik eder. Bu sayı kamp turlarında çoğalabilir.
 
Gerekli Malzeme
Kayak takımları ve Coll-tex
Salopet
Su geçirmez kayak montu
Anorak (su geçirmeyen elyaf yada gro-tex mont)
Rüzgar geçirmez polar (winstoper)
Polar üst giysi
Küçük bir sırt çantası (kayak günleri yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Kayak harici zamanlarda köyde ve civarında yolculukta giyeceğiniz)
Spor ayakkabı (Kayak harici zamanlarda köyde ve civarında yolculukta giyeceğiniz) 
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi )
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim)
Fener (Kafa lambası yada el feneri tercihen led lambalı)
Matara (en az 500 cc sıcak su matarası)
Fotoğraf makinesi
 

İlke ve Şartlar

Çeşitli Bilgiler *Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir. *Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir. *Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez. ​*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 8 | Gece : 7


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar