Likya Yolu > Olimpos-Gelidonya Feneri Parkuru
Patara Antik Kenti, Gelemiş Köyü/Kaş/Antalya, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu tur için yetişkinlerin azami sayısı geçti
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

LİKYA YOLU > OLİMPOS - GELİDONYA FENERİ - PATARA 
Doğu Likya Yolu Etabı


Antik "Likya'da, Akdeniz bölgesinde, doğada yürüyüş ve deniz keyfini güzelce birleştiren bu program Termessos, Xantos, Letôon, Pınara, Patara, Kekova, Myra gibi dünyanın bilinen ilk demokrasisi "Likya Konfederasyonu"na bağlı eski sitelerin ziyaretleriyle renklenmiştir. Akdağ ve Olympos sıradağlarında çam ve sedir kokulu ormanlardan, yüksek yaylalardan, görkemli kanyonlardan geçecek, henüz modernizm'in dokunamadığı kara çadırlı göçebelerle karşılaşacağız. Pembe zakkumlarla süslü Akdeniz kıyılarında saydam mavi suların okşadığı göz kamaştırıcı plajları, batık şehirleri, sulara gömülü antik mezarları, bin çeşit çiçeğin süslediği dağları keşfedeceğiz. 

Likya bölgesinin bin yıllık tarihinde Türklerin ilk yerleşimlerinin yapıldığı ve göçebe kültürlerin halen yaşadığı coğrafyalarda yeni keşifler yapacağız. Antik Likyanın yaylalarında yaşam soluğumuza kısa bir mola vereceğiz. Akdeniz kıyılarının en durgun denizinde yeni gelişmekte olan deniz kayağı gezileri keyfini sizlere bir günlükte olsa yaşatmaya çalışacağız.

Önceki turlarımızda Fethiye/Patara etabını yürüyüp acaip keyif aldığımız Likya Yolu’nun bu sene de diğer güzel kısmını, Olimpos/Gelidonya Feneri ve Kaş civarını yürüyeceğiz.

Kısa Program;
1.GÜN >
ANTALYA-ÇAMYUVA- PHASELİS-ULUPINAR-ÇIRALI-ADRASAN
2.GÜN > ADRASAN – GELİDONYA FENERİ – KARAÖZ- ADRASAN
3.GÜN > DEMRE TRANSFER – KAPAKLI – SİMENA- ÜÇAĞIZ YÜRÜYÜŞÜ
4.GÜN > KEKOVA DENİZ GEZİSİ –APOLLONİA YÜRÜYÜŞÜ- ÜÇAĞIZ’A YÜRÜYÜŞ.
5.GÜN > PHASELİS – KARAİN MAĞARASI -KALEİÇİ GEZİSİ - AKŞAM UÇUŞ

Detaylı Program;
1.GÜN > ANTALYA-ÇAMYUVA- PHASELİS-ULUPINAR-ÇIRALI-ADRASAN
Antalya Hava alanıda grupla buluşma. Adrasan veya Olimpos’a transfer. Öğleden sonra  Yanartaş ziyareti yürüyüşü. (ortalama: 1.5 saat) Çıralı sahilinde yüzme molası. Adrasan'a transfer ve konaklama.  Adrasan
Yürüyüş süresi: 2 saat - Kat edilen mesafe: 6 km

2.GÜN > ADRASAN – GELİDONYA FENERİ – KARAÖZ- ADRASAN
Bugün meşhur “özgür kızın” fenerine Gelidonya fenerine yürüyeceğiz. Yaklaşık 7 saat sürecek olan yürüyüş bolca deniz manzarası ile süslenecek. Yolumuza çıkacak yabani tavşanlar, sincaplar'da günün renkleri olacak. Yürürüş bitimini Gelidonya fenerinin Karaöz tafafında yapacağız. İstersek Karaöz'de istersek fener sonrası bir koyda yüzme molası verebileceğiz. Konaklama Adrasan Pansiyon
Yürüyüş süresi: 6-7 saat Kat edilen mesafe: 19 km

3.GÜN > DEMRE TRANSFER – KAPAKLI – SİMENA- ÜÇAĞIZ YÜRÜYÜŞÜ
Sabah araçlarla Demre ilçesine ulaşıyoruz. Doğruca Myra antik kentine uğrayacağız. Burada sizlere çok ilginç gelecek bilgilerle Anadoluluğun kadimliği ile ilgili bir gezi yapacağız. Buradan Demre antik limanı olan Andriake kalıntılarını gezeceğiz. Devamında Kapaklı köyüne ulaşıyor ve bir öğle yemeği atıştırması yapıyoruz. Buradan başlayan yürüyüşle önce Kaleköy Simena’ya yürüyoruz. Simena’da biraz dinleniyoruz. Buradan Üçağız Köyü’ne kalacağımız yere yürüyüşümüzü yapıp pansiyonlara geçip dinleniyoruz. Konaklama Üçağız’da iki pansiyon’da
Yürüyüş süresi: 3 saat - Kat edilen mesafe: 10 km

4.GÜN > KEKOVA DENİZ GEZİSİ –APOLLONİA YÜRÜYÜŞÜ- ÜÇAĞIZ’A YÜRÜYÜŞ.
Bugün biraz dinlence günü olacak. Önce tekne ile Apollonia bölgesine geçeceğiz. Sıcak iskelesine yanaşıp yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Kıyıda güzel bir yüzme molasından sonra Kocakarı koyun’a geçeceğiz. Burada teknede öğle yemeğimizi alacağız ve yüzme molası vereceğiz. Yemek sonrası Kekova batık şehir, akvaryum koyu, tersane koyu yüzme molası ve Simena Kaleköy gezisi sonrası Üçağız’a geçip pansiyon’a yerleşiyoruz.

5.GÜN > PHASELİS – KARAİN MAĞARASI -KALEİÇİ GEZİSİ - AKŞAM UÇUŞ
Bugün biraz kültür gezisi yapacağız. Araçla dönüşe geçiyoruz. Önce Tekirova yakınında Phaselis antik kentini gezeceğiz. Buradan Antalya’ya ulaşıp Karain Mağarasını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi Mağara yakınında alacağız. Ardından Antalya müzesine ulaşacağız. Müze gezisi sonrası dönüş saatimize göre Kale içinde serbest zamanımız olacak. Belirlenen saatte buluşup Havaalanına transfer olup geziyi sonlandırıyoruz.

Ödenek;  TL (nakit)

Neler dahil? 
-Antalya'da başlayıp Antalya'da biten tüm transferler ve turlar,
-4 Gece konaklama,
-4  kahvaltı, 4 akşam yemeği, 5 öğle kumanyası,
-Tekne gezisi,
-Profesyonel rehberlik hizmeti,
-Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,
-Seyahat sigortası

Cebinden ne çıkacak? 
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
-Özel harcamalarınız

Uçuş Saatleri
24 Ekim Sabiha Gökçen Pegasus 07.20 kalkış
28 Ekim Antalya Havalimanı Pegasus 22.00 kalkış

Konaklama:
https://www.junglebellshostel.com/  
http://www.kekovapansiyon.com  
http://www.ekinpension.com 

İlke ve Şartlar


Günler : 5 | Gece : 4


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar