Safranbolu - Amasra Turu
Safranbolu, Karabük, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 465 ₺

Toplam 465 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Safranbolu ülkemizde ve dünyada ön plana çıkaran en önemli unsur; geleneksel evleridir. Evlerin saçak köşelerine uğur getirmesi için geyik boynuzu asılması geleneği yaygındır. Evlerin sokak cephelerinde çeşmeler vardır. Şehirde su kültürü, dönemine göre oldukça ileridir. 5km. mesafeden ve tarihi İncekaya Su Kemerinin üzerinden şehre su getirilmiştir. Bir kısım büyük konaklarda havuzlu odalar bulunmaktadır. Havuzlar büyük hacimli ve insan boyu derinliktedir. Havuzlar bazı konaklarda selamlık köşkü denilen bahçe içindeki bağımsız binalar da yer almaktadır. 

Turun Amacı: 
Safranbolu Evleri yüzlerce yıllık bir süreçte oluşan Türk kent kültürünün günümüzde yaşamaya devam eden en önemli yapı taşlarıdır. Bu nedenle Safranbolu evleri hakkında yeterli bilgi sahibi olabilmek için, yörenin ikliminden başlayarak kültürü; aile yapısı, ekonomisi ve gelenekleri hakkında bilgi edinmek, bu bölgeleri gezerek tasavvur etmenize yardımcı olmak amacındayız...

Program
Yola Çıkış;

Cuma gecesi belirlenen duraklarda buluşarak Safranbolu'ya doğru hareket ediyoruz. 

1.Gün Cumartesi / Safranbolu - Yörük Köyü - Hıdırlık Tepesi - Arasta - Cinci Han
Sabah saatlerinde Safranbolu'ya varıp zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü'nde kısa bir dinlence yaparak gezimize başlıyoruz. Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız gezimizin sonrasında Çevrik köprü tesislerinde öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası tarihi Safranbolu’ya geçiyoruz. İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip Eski Safranbolu'yu seyredip fotoğraflıyoruz. Ardından Kaymakam konağından başlayıp İzzet paşa Camii, Demirciler çarşısı, Cinci han, Arasta Köprülü M.Paşa camii gezilerimizi yapıp bölgenin tarihi doğal değerlerini seyredeceğimiz slayt gösterisi ardından lokum alışverişimizi yaparak konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Pazar / Bağlar - Kristal Teras - İncesu Kemeri - Amasra - Kemer Köprü
Kahvaltı sonrsı Bağlar bölgesine çıkıp İncesu kemeri ve Tokatlı kanyonunu seyredebileceğimiz Kristal Teras gezilerimizi yaparak Amasra'ya hareket ediyoruz. Kentin girişinde bulunan Kuşkayası yol anıtı ve Bakacak tepesinde molalar vererek Amasra merkezine iniyoruz. Öğlen yemeğimizde balık ve meşhur Amasra salatası yiyoruz. Yemeğin ardından Ceneviz  Kalesi, Roma Dönemi’nde yapılan Kemer Köprüsü ve kale içindeki Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerimizin ardından Çekiciler çarşısında serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte buluşup İstanbul’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz

Ödenek; 465 TL (nakit) - 475 TL (kk tek çekim)
*Belirtilen fiyatlar 2 kişilik odada kişi başı bedeller olup nakit ödemede geçerlidir. Tek kişi konaklama taleplerinde 70 TL'lik fark talep edilir.

Neler dahil olacak?
-Ulaşım
-1 gece konaklama
-Otelde 1 Kahvaltı+1 Akşam yemeği,
-Seyahat sigortası
-Ören yeri girişleri

Cebinizden ne çıkacak?
-İlk gün kahvaltı, Öğlen yemekleri
-Müze girişleri
-Dönüş yolunda akşam yemeği

Konaklama
Zalifre Otel, Bağlar Saray Otel veya Diamond Park Otel

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 45 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir.
15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.
Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578