Her Hafta Doğu Karadeniz Gezisi
Trabzon, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Her Hafta Doğu Karadeniz Gezisi Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

Doğu Karadeniz, Karadeniz coğrafyasının en kozmopolit kısımlarından biridir. Hem bu çeşitlilikten gelen renkliliği, hem de coğrafyasının getirmiş olduğu doğal güzellikler yüzyıllardan itibaren, gezginlerin ve kâşiflerin ilgisini çekmiştir. Aynı kültürel ve coğrafik güzelliklerini koruyan Doğu Karadeniz, her geçen gün artan ilgisiyle gezginleri ve maceraperestleri ağırlamaktadır.

Doğu Karadeniz bölgesini tarihi, kültürü ve doğasıyla en iyi şekilde tanıtmak amacındayız. Sadece bizim tarafımızdan yapılmakta olan bu gezi programında, Doğu Karadeniz’in en önemli illerini dolaşacağız. Binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmakta olan Trabzon; yeşilin her tonunu barındıran Rize; doğası, tarihi ve insanıyla çok az tanınan Artvin detaylı bir şekilde gezilecektir. Doğu Karadeniz'de 14 kişilik gruplarla butik tur mantığında yaptığımız bu gezimizde, unutamayacağınız Doğu Karadeniz kültürü sağanağı yaşayacaksınız. Her vadisinde ve her deresinde, hatta her köyünde ve yaylasında değişen halk öğeleri, kimlikler, gelenekler, destanlar ve görenekler üzerine uzun bilgilendirmeler aktaracağız. Karadeniz gezisinin her ayağında zaman zaman değişen Laz, Hemşinli, Gürcü rehberler size her yörenin farklı gizemini aktaracaktır. Bunun yanında geziler sırasında karşılaşacağımız hayat dolu, yaşama sevinci dolu yöre insanlarının anlatımları doğallıkları sizleri büyüleyecektir. Doğu Karadeniz bizler için aylar boyunca gezilebilecek bir bölge. Sizleri bu geniş olanaklar içerisinde en doğru noktalara küçük gruplarla hareket ettirip,4 günü kapsayan; koşuşturmadan, kalabalıktan uzak, tatilinizi bir yerlere yetişme telaşıyla zehir etmeyen, her adımda sizlerin rahatını düşünün bir mantıkta tur hazırladık. Yaptığımız turlar her yıl bir sonraki yıldan farklı olmaktadır. Her yıl katılımcılardan aldığımız olumlu olumsuz tepkiyle turlarımızı şekillendirmeye devam ediyoruz. Doğu Karadeniz’i ve Karadeniz kültürünü en iyi şekilde aktardığımızı savunuyoruz. Tur programında mümkün olan detayları sizlere aktarmaya çalıştık. Bu detayları aşağıdaki ayrıntılı tur programı butonuna basarak görebilirsiniz. Hepinize iyi geziler :)

Program:

1.Gün 
Trabzon'da grubumuzu karşılıyoruz. Atatürk köşkü gezisi, Ayasofya Kilisesi gezisi yaptıktan sonra öğle yemeği için Akçabata gidip köftelerimizi yiyoruz. Sümela Manastırı ziyareti için Maçka'ya doğru yola çıkıyoruz. Manastır gezisinden sonra Ayder Yaylasına doğru yol alıp tesisimize yerleşiyoruz.

2.Gün
Çat Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Zilkale ve Palovit Şelalesi gezilerini yapıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinde tarihi konakta yöresel öğle yemeği yiyoruz. Gezi sonrası konaklayacağımız tesise geri dönüyoruz

3.Gün 
Kahvaltı sonrası Avusor Yaylasına çıkıp, Avusor Yaylasını ve Büyükgöl yürüyüşü yapıyoruz. Hacizeni, Tobaya ve Peryatak Yaylaları bölgesini geziyoruz. İsteyenler Ayder'de serbest zaman kaplıca keyfi yapabilirler.

4.Gün 
Çağlayan Konakları ve Sarp sınır kapısı gezilerinden sonra Borçka Karagöl'ü geziyoruz. Daha sonra Trabzon’a doğru yol alıp grubumuzu havaalanından yolcu ediyoruz. Dönüş organizasyonu için akşam uçaklarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Ulaşım:
Gruplarımız 14 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı ortak bir ulaşım olanağı örgütlememiz olanaksızlaşmaktadır. Dolayısıyla gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız. Grupla buluşma saatimiz; Perşembe günü 09.00'da Trabzon havaalanı ve 09.30'da otogar şeklindedir. Toplanma saatine yetişemeyen katılımcılar turun akışına göre bulundukları yerden alınacak ya da gruba kendi imkanlarıyla dahil olacaklardır.

Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı 'uçak'dır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

Her türlü  bilet temini konusunda tarafımızdan yardım yapılır.

Uçak seferleri:
İstanbul sabah kalkışlı Onur Air, Pegasus ve THY sabah uçakları kullanılabilir.

Dönüş için:
Trabzon kalkışlı Onur Air, Pegasus ve THY akşam uçakları kullanılabilir.

Otobüs ile ulaşım:
Gidiş ve dönüş otobüs organizasyonu Ulusoy, Metro vb. benzeri şirket seferleri ile yapabilirsiniz.

Konaklama:
Turumuzda 3 gece Ayder yaylasında konaklanılmaktadır.
Konaklama Natura Lodge Otel’de gerçekleşecektir.
Konaklamalar 2 ve 3 kişilik odalarda yapılmaktadır. 2 adet 4 kişilik oda bulunmaktadır. Aileler için bu odaları tahsis edebiliriz. Odalarda banyo, tuvalet, ısıtma sistemi bulunmaktadır

Özel Not:
Kimi zaman tur fiyatını yüksek bulan katılımcılrımız için buradan küçük bir dipnot yazmak istiyoruz. Genelde gazetelerde gördüğünüz Karadeniz gezileri; kitle turu dediğimiz, 45 kişilik otobüslerle gezilen turlardır. Bizim "Butik Tur"larımız tamamen bu tur mantığı anlayışının dışındadır. Programlarımız sabah 09.00 akşam 18.00 mesai tarzında, tatilinizi koşuşturma içinde ve eziyetle değil, dolu dolu yaşatan planlamalar şeklindedir. 
Ayrıca “ekstra ücret” başlığı altında sizlerden kayıt sırasında ya da tur esnasında hiçbir ücret toplanmaz. Tam sayfa ilanlı gazete turlarında “ekstra” toplanan tur ücretine dikkat etmeniz gerekir. Bu ücretlerle birlikte o turların fiyatları bizlerin tur fiyatları ile aynı orana gelmekte hatta üstüne çıkmaktadır. Bundan sonra 45 kişi ya da 14 kişi ile gezmek sizin tercihiniz olacaktır. Bizler, Karadeniz’in özünün ancak“Butik Tur” mantığında; küçük araçlarla maksimum 13-14 kişi ile gezerek keşfedebileceğine inanıyoruz.

 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 14 kişiyle yapılır. Minimum 4 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir.
15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.
Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik
yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Öğlen yemeği
  • Kahvaltı
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar