Doğu Karadeniz Turu
Trabzon, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 2,895 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 2,895 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 300 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Doğu Karadeniz Turu Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

DOĞU KARADENİZ’DE UNUTULMAZ 1 HAFTA
Trabzon'dan Rize'ye, Artvin'e; yeşilin dünya üzerindeki başkenti Doğu Karadeniz'e rüya gibi bir yolculuğa çıkıyoruz..

Uzunca bir süre evlere kapandık ve doğaya olan özlemimiz iyice arttı. Bulut denizi eşliğinde gün batırmayı; Mençuna, Maral, Palovit gibi şelalerin ihtişamını izlemeyi, hatta dibinde serinlemeyi, Artvin’in yükselen yıldızı Şavşat’ı, Maçahel’i, yeşilin bin bir tonunu bünyesinde saklayan muhteşem Karadeniz doğasını, tertemiz bol oksijenli havasını, muhlamasını, turşu kavurmasını, laz böreğini, binlerce yıldır çeşitli kültürlere kucak açmış her daim güler yüzlü ve her daim misafirperver nev-i şahsına münhasır yöre insanını.. ve dahasını.. Ne kadar da çok şeyi özlemişiz :)

Pandemi süreciyle birlikte ciddi bir şekilde değişecek gezi kültürü, bizim halihazırda 20 yıldır uyguladığımız bir sisteme dönüyor :) Bütün bu özlemlerimizi, minimum 2, maksimum 8 kişilik gruplarla, telaş ve koşturmacadan uzak, rahat ve en önemlisi yavaşça, sindire sindire gidereceğiz.

Uçsuz bucaksız yaylalarda gezerken sosyal mesafenin kralını uygulayacağız :)

Bununla ilgili hazırladığımız yazı;

Ayrıca, ister aşağıdaki program; ister kendi belirleyeceğin bir rotada tamamen sana özel gezi düzenleyebiliriz ;) Detaylar için bize ulaşman yeterli..

"Turist gelip Karadeniz'li döneceğin" Doğu Karadeniz turumuza sen de davetlisin ;)

Kısaca Plan
1.GÜN CUMARTESİ > TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ –SÜMELA MANASTIRI - AYDER
2.GÜN PAZAR > ÇAY VADİSİ - BADARA YAYLASI – GİTO YAYLASI - AYDER
3.GÜN PAZARTESİ > POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI - KONAKLAR MAHALLESİ - AYDER  
4.GÜN SALI > MENÇUNA ŞELALESİ - ÇİFTE KÖPRÜ - ATATEPE - ŞAVŞAT
5.GÜN ÇARŞAMBA > ŞAVŞAT KARAGÖL – TİBETİ – MISIRLI KÖYÜ – PAPART VADİSİ - MAÇAHEL
6.GÜN PERŞEMBE > MAÇAHEL VADİSİ – MARAL KÖYÜ ve ŞELALESİ – CAMİLİ - BORÇKA KARAGÖL - KLASKUR
7.GÜN CUMA > ÇAĞLAYAN VADİSİ -  RİZE - ÇAYELİ - TRABZON

Ayrıntılı Program;
1.GÜN
 CUMARTESİ> TRABZON – AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI – AYDER
Doğu Karadeniz turumuza grubumuzu Trabzon havaalanında karşılayarak başlıyoruz. Havaalanından çıktıktan sonraki ilk durağımız Ayasofya olacak. Buradaki gezilerimizn ardımdan Atatürk Köşkü gezisi yapıyoruz. Zaman durumuna göre yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Sümela Manastırına gidiyoruz.  Etkileyici manastır ziyareti, açık olan bölümleri gezerek gerçekleşecek. Devamında Ayder Yaylasına doğru yol alıp konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.

2.GÜN PAZAR> ÇAT VADİSİ - BADARA YAYLASI - GİTO YAYLASI GÜN BATIMI - AYDER
Karadeniz'de gözlerimizi açtığımız bu ilk sabahta otelimizin harika manzarasında alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız olan Çat Vadisine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Çat Köyü ve Yaylası izlenimleriyle Badara Yaylasına ulaşacağız. Badara'nın geniş düzlüklerinde ve kendine özgü minik göletinin etrafında yapacağımız eğlenceli yürüyüşlerin ardından rotamızı Gito Yaylasına çevireceğiz. Badara'dan Gito'ya doğru keyifli bir yürüyüş yapıp Gito'yu keşfe çıkacağız. Gün batımı zamanı yaklaşırken vadiyi ayaklarımızın altına seren bir sırta çıkıp muhteşem bir manzara eşliğinde Gito sırtlarında günü batırıp Ayder yaylasına geri döneceğiz. Kim bilir, şansımız varsa bugün bulut denizini de görebiliriz ;)

3.GÜN PAZARTESİ> POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI - KONAKLAR MAHALLESİ - AYDER  
Bugün yükseklere çıkıp, her ne kadar son zamanlarda ünlense de bölgenin gözbebeklerinden olan Pokut ve Sal Yaylalarında Karadeniz izlenimleri yapma günü :) İlk durağımız olan Sal Yaylasına uğrayıp yayla içinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Aman unutmayın, burada sohbetine doyamayacağınız modern çoban Kadir abimizin yerinde enfes bir sütlaç tatma şansınız olacak :) Kısa molanın ardından şansımız olursa bulutların denize dönüşmesini ve Kaçkar dağlarının en yüksek zirvelerini izliyoruz. Daha sonra Sal Yaylasından harika bir patika ile Pokut Yaylasına yarım saatlik bir yürüyüş yapacağız. Pokut'ta fotoğraf molalarımız sonrasında yaylayı çevreleyen orman içerisinde bir yürüyüş yapacağız. Buradan ayrılıp tarihi Hemşin konaklarını görebileceğimiz Yolkıyı veya Ortan köylerine kısa bir ziyarette bulunacağız. Gün bitiminde aracımıza binip Ayder'de ki son gecemizde canlı Karadeniz müziği eşliğinde yapacağımız eğlenceye hazırlanıyoruz :)

4.GÜN SALI > MENÇUNA ŞELALESİ - ÇİFTE KÖPRÜ - ATATEPE - ŞAVŞAT
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ayder'e veda ediyoruz. Rotamızı biraz daha doğu'ya doğru çevirip Artvin topraklarına adım atacağız. İlk durağımız Arhavi'de yer alan ve Arılı Dağları’ndan doğan ufak derelerin birleşmesiyle oluşan Mençuna Şelalesi olacak. Şelale izlenimlerinin ardından yine Mençuna'da yer alan ve yaklaşık 700 yıllık bir tarihe sahip Çifte Köprü'yü ziyaret edip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Bölgedeki gezilerimizi tamamlayıp Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin de bulunduğu Artvin Atatepe'ye doğru yol alıyoruz. Muhteşem görüntüsüyle hayran olacağımız bölgede yapacağımız gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası bu gece konaklayacağımız Şavşat'a doğru hareket edip tamamen doğa içinde yer alan tesisimize ulaşıp odalarımıza yerleşiyoruz

5.GÜN ÇARŞAMBA> ŞAVŞAT KARAGÖL – TİBETİ - MISIRLI KÖYÜ – PAPART VADİSİ – MAÇAHEL
Harikalar coğrafyasında güne başlıyoruz. Bugün Şavşat'a dair bir çok yer göreceğiz. Önce Şavşat manzaraları izleyeceğimiz Yavuz Köy seyir terasına gidiyoruz. Buradan Kocabey Köyü üzerinden Şavşat Karagöl’e uğrayacağız. Borçka Karagöl ile birlikte bölgedeki iki "Karagöl"den biri olan Şavşat Karagöl gezimizin ardından Cevizli Köyü'nde yer alan ve 900'lü yıllarda inşa edilen Tibeti Kilisesini görüp rotamızı Mısırlı Köyü'ne çevireceğiz. Burada alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından bölgenin önemli vadilerinden olan Papart Vadisi'nde Papart Ormanı içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Günü bitirirken bizi bekleyen aracımıza binerek Maçahel vadisine doğru yol alıp konaklayacağımız tesise ulaşacağız

6.GÜN PERŞEMBE> MAÇAHEL VADİSİ-MARAL KÖYÜ ve ŞELALESİ-CAMİLİ-BORÇKA KARAGÖL - KLASKUR
Bugünkü ilk gezi yerimiz Maçahel Vadisinde yer alan Maral Köyü ve Maral Şelalesi olacak. Şelaleye ulaşmak için Maral köyünden itibaren yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Şelaleye ulaştıktan sonra vereceğimiz molada isteyenler yüzebilecek, yüzmeyenler de harika süt mısırın tadına bakabilir :) Maral'dan ayrılıp Camili Köyüne ulaşarak bölgedeki tarihi ahşap camileri geziyoruz. Ardından vadiyi başka bir yoldan kat ederek doğruca Borçka'ya uzanıp bu sefer Borçka Karagöl’e çıkıyoruz. Bir gün önce belirttiğimiz gibi Artvin’de iki bilindik Karagöl var. Burası Klaskur vadisinde bulunan en beğenilen yerlerden biri. Böylelikle her iki Karagöl'ü de görmüş olacağız. Muhteşem Karagöl manzarası eşliğinde göl etrafında bir yürüyüş yapıp Klaskur köyünde yer alan tesisimize ulaşıp odalarımıza yerleşeceğiz. Kim bilir, belki bugün de bir veda gecesi eğlencesi düzenleriz ;)

7.GÜN CUMA > ÇAĞLAYAN VADİSİ -  RİZE - ÇAYELİ - TRABZON
Üzülerekte olsa gezimizin son günü :( Kahvaltı sonrası Klaskur köyünden ayrılıp sahil yolunu takip ederek Fındıklı ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Çağlayan Köyü'nde yer alan Laz kırsal mimarili tarihi evleri gezip köy izlenimleri ediniyoruz. Güzel bir bahçede çay molasının ardından Fındıklı merkezde harika doğal aromalı bir dondurma tadıyoruz. Sonrasında yola devam edip eğer açıksa Rize'de Çay Fabrikası gezeceğiz. Ardından Rize merkezde kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Muhteşem kurufasülye menülü yemek menümüzü Çayeli'nde yedikten sonra zaman durumuna göre rehberimizin sürpriz bir programıyla karşılaşabiliriz ;) Gün bitiminde dönüş yolcuğuna başlayarak Trabzon'a doğru hareket edeceğiz.


Ödenek: 2895 TL (Nakit tur fiyatı) - 2980 TL (kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: YOK
Çocuk Fiyatı: 1850 TL*
*Çocuk fiyatı 06-12 yaş aralığında ve iki ebeveyn yanında kalmak koşuluyla geçerlidir. 

Neler Dahil?
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten bütün ara transferler,  
-6 Gece Konaklama
-6 Kahvaltı,
-6 Akşam yemeği,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)
-Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)

Konaklamalar
İlk 3 gece Ayder’de Natura Otel veya Petek Otel (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Şavşat Yeşilvadi Tesisleri (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Maçahelhan Pansiyon veya Tema Konuk Evi (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Klaskur Lapera Pansiyon (Banyo-tuvaletli odalar)

Not: Pandemi dolayısıyla tesis kapasitelerinin durumuna göre bölge değiştirmemek ve eş değer tesis sunmak koşuluyla değişiklik yapılabilir.

Ulaşım
Yeni süreçle birlikte ulaşım alanında da bazı değişiklikler oldu. Öncelikle biz yine her zamanki gibi minibüslerle hareket edeceğiz, orada bir değişiklik yok :) Buradaki en önemli fark araç kapasitelerini maksimum 8 kişiyle sınırlandırmak olacak. Evet, bundan sonraki tüm Doğu Karadeniz turlarını maksimum 8 kişiyle gerçekleştireceğiz.

Burada unutulmaması gereken en önemli süreç HES kodunuz olacak. 18-65 yaş aralığındaki katılımcılarımız yalnızca HES kodu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz ise "Seyahat İzin Belgesi" ile turlarımıza katılabileceklerdir.

Tur araçlarımızda tüm katılımcılar için yeterli sayıda paketli maske, eldiven ve dezenfektan bulundurulacağını söylemeye bile gerek yok :)

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle gelenler otogarda, kendi aracıyla gelenler belirleyeceğimiz buluşma noktasında karşılanır.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

Rehberler;
Rehberlerimiz, sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır. Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)

Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler
Hazırlıkla ilgili ayrıntılı tüm bilgilere https://www.tamzaratur.com/blog/cantamda-neler-var linkinden de ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki liste de sizlere yardımcı olacaktır

*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:
Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 7 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir. 
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30'u, bir hafta kala tur fiyatının %50'si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Rehberler koşullara göre tur programındaki günleri değiştirebilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorumlar
19 Ahmet Cengiz   19/02/2020 1 / 10
Merhaba, Geçen yıl deneyimleme şansımız olmuştu. Düşünen varsa, tamzarayla kesinlikle karadeniz turuna katılmalılar. Pokut'u görmeden dönmdeyin! Sevgiler.
15 Serkan BAYDEMİR   18/07/2019 1 / 10
Bu tura 2018 yılının Kurban bayramında eşim ve 6 yaşındaki kızımla birlikte katıldım. Çok keyifli mükemmel bir tur oldu bizim için mutlaka gidilmesi görülmesi gereken yerler ve Tamzara ile gittiğimiz için ayrıca memnunum rehberimiz Mehmet beyle ve tur arkadaşlarımızla halen görüşüyoruz.
14 Serkan BAYDEMİR   18/07/2019 1 / 10
Bu tura 2018 yılının Kurban bayramında eşim ve 6 yaşındaki kızımla birlikte katıldım. Çok keyifli mükemmel bir tur oldu bizim için mutlaka gidilmesi görülmesi gereken yerler ve Tamzara ile gittiğimiz için ayrıca memnunum rehberimiz Mehmet beyle ve tur arkadaşlarımızla halen görüşüyoruz.
3 Yazgül Büyük   28/01/2017 1 / 10
Güzel bir gezi planı olarak görünüyor. Elinize sağlık.
2 Yazgül Büyük   28/01/2017 1 / 10
Güzel bir gezi planı olarak görünüyor. Elinize sağlık.
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemez5 Yorumlar


1 /10
Yorumları Oku İstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar