Doğu Karadeniz Yaylaları Bayram Özel Turu
Trabzon, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,400 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 1,400 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Doğu Karadeniz Yaylaları Bayram Özel Turu Tur Videosu - Tur Anlatımı
Tur Detayları

BAYRAM'da YAYLADA..
Ramazan Bayramında Doğu Karadeniz Yaylalarındayız..

Dünyanın korunmada öncelikli 200 ekolojik bölgesi arasında bulunan Fırtına Vadisinin en önemli özelliği, dünyada sayısı çok azalmış olan “doğal yaşlı ormanların" zengin yayılış göstermesidir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) 1999 yılında, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman alanını belirlemiştir. Türkiye'de yer alan bu alanlardan biri de Fırtına Vadisi'dir. Türkiye'nin “Dünyaya Armağanları” listesinde yer alan Fırtına vadisi ölmeden önce görülmesi gereken yerlerdendir. 

Bayram Turumuz Doğu Karadeniz’in en güzel Yaylalarını kapsayan bir yürüyüş programıdır. 
En asgari düzeyde araç kullanıp, koşuşturmadan ve gürültüden uzak, tamamen doğal ortamlar içerisinde geçireceğiniz keyifli dakikalar vaat etmektedir. Gezilecek bölgenin bütün yönlerini görüp öğrenebileceğiniz, doğal güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz, buzul göllerinde ve derelerinde yüzüp, yağmur ormanlarında tıpkı tropikal bölgelerde olduğu gibi yürüyüşler yapacağınız özel bir yayla turu programıdır. Yöre insanını en iyi şekilde tanıyabilecek, onların o kıvrak zekâlarının yansımalarına tanık olacaksınız. Tüm bunların yanında Ayder Yaylasında Horon, huzurlu ve temiz bir hava, bolca eğlence ve kaplıca keyfide cabası olacak.

Program:
1.GÜN > TRABZON – FIRTINA VADİSİ – RAFTİNG – BULUT ŞELALESİ – AYDER 

Türkiye’nin her noktasından gelebilen katılımcılarımızı Trabzon’da karşılıyoruz. Fırtına vadisine yöneliyoruz. Vadi tanıtımı sonrası Fırtına Deresinde isteyenlerle rafting yapıyoruz. Daha sonra Ayder Yaylasına doğru yöneliyoruz. İsteyenlerle Bulut Şelalesi gezisi yapıyoruz ve otel’e yerleşiyoruz.

2.GÜN > AYDER YAYLASI VE KAÇKAR DAĞI MİLLİ PARKI KEŞFİ
Yaylaları tanıma günü, en kısa yürüyüşümüzün olacağı ısınma turu şeklinde gerçekleşecek rahat ve keyifli bir gün. Ayder Yaylasında direk otelimizden başlayacak bir yürüyüş yapacağız. Otelden vakitli bir şekilde ayrılıp yağmur ormanları, iri gövdeli kayınlar ve ladin ağaçları arasından Gunnt Yaylasına doğru bir yürüyüş yapıyoruz. Gunnt Yaylasında Laz Yaylacılarla karşılaşacağız. Burada bir süre gözlem yapıp patikadan dereye varıyor olacağız. Yürüyüş güzergâhında Masajı Toba şelalesinde ve Avusor deresinde istersek yüzme keyfi yaşayacağız. Araç yolunu takip ederek otelimize geri dönüyoruz.

3.GÜN > HUSER YAYLASI YÜRÜYÜŞÜ- AYDER YAYLASI
Bütün vadiyi ve gezdiğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylası’na Ayder yaylasından yürüyüşe başlayarak biraz dik bir patikadan yürüyerek ulaşıyoruz. Huser Yaylası ve çevresini geziyoruz. 360 derece manzara eşliğinde dorukları, vadileri sizlere tanıtacağız. Horon ve yayla dinlencesi sonrası aynı patikadan yürüyerek Ayder Yaylası’na iniyoruz.

4.GÜN > ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – KONAKLAR MAHALLESİ – TRABZON
Bugün Çat vadisini ve yüz yıllık konakları keşif günü olacak. Önce Zilkale, Palovit Şelalesi gezilerini yapıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar Mahallesine rotamızı çevirerek özel bir konakta gezi yapıyoruz olacak. Daha sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası isteyenlerle iki köy arasında bir saatlik yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası katılımcılarımızı isteğe bağlı olarak Sümela Manastırı gezisi yaparak Trabzon Havaalanına ulaştırıp yolcu ediyoruz.

Ödenek: 1400 TL (Nakit tur fiyatı) - 1480 TL (Kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: 350 TL

Neler Dahil?
-Bütün ara transferler,  
-3 Gece Konaklama
-3 Kahvaltı,
-3 Akşam yemeği,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Konaklama
Ayder’de Natura Otel veya Petek Otel

Ulaşım
Gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı, tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün değildir. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.

Grupla buluşma saatlerimiz;
Tur sabahı 10.00'da Trabzon havaalanı şeklindedir.
Dönüş günü ise akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanından tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Rehber
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.

Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)

Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:
Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 14 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.
15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır.
Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar