Kaçkar Yaylaları Foto Safari Turu
Trabzon, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Mustafa Ertekin ile Kaçkar Yaylaları Foto Safari Turu
Doğu Karadeniz her mevsim farklı renkleri ve doğa görüntülerini saklar kuytularında..

Bizler de bir kaç senedir bu eşsiz güzellikleri, doğa ve yaban hayatını ölümsüzleştirecek bir belgeleme çalışması başlattık.. Belgeleme için kullanacağımız en iyi araç tabiî ki “fotoğraf” olacaktı :)

Bu sene de Temmuz ayı içerisinde fotoğraf sanatçısı Mustafa Ertekin önderliğinde, Doğu Karadeniz’in en önemli vadisi Fırtına Vadisinde ve vadi üstündeki heybeti ile bizlere selam veren Kaçkar dağlarının gölgesinde bir haftalık şenlik havasında dağ-taş, dere-tepe gezip fotoğraf safarisi yapıyoruz..

Doğu Karadeniz’in o canlı insanlarını, yeşilin her tonunu, derelerini, sislerini, dağlarını, çiçeklerini fotoğraflayıp belgeleyeceğiz. Geleneksel köy evlerinde iç ve dış mekan çekimleri, bir Karadeniz geleneği olan atmaca ve şahin besleyen avcılar, yaylalarda tanık olacağımız bulut denizi, panoramik Kaçkar dağı silsilesi çekimleri, yaylacılık kültürü, çay toplayan, ot biçen yöre insanları ve daha nice konu objektiflerimize takılacak..

Tüm bunları yaparken aynı zamanda fotoğraf eğitimleri, doğa ve insan fotoğrafçılığının püf noktalarını öğreneceğiz. Her akşam otelde saydam gösteriler yapmaya çalışacağız. Gün içerisinde çekilen fotoğrafların kritiğini yapacağız. Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların Doğu Karadeniz’in eşsiz coğrafyasında unutulmaz deneyimler yaşayacakları, tadına doyamayacağınız bir gezi sizleri bekliyor ;)

Kısaca Plan
1.GÜN 23 TEMMUZ PAZAR
/ ÇAYELİ – ÇAY BAHÇELERİ –FINDIKLI 
2.GÜN 24 TEMMUZ PAZARTESİ / PİCXALA VADİSİ - ÇAĞLAYAN VADİSİ – FIRTINA DERESİ - KONAKLAR
3.GÜN 25 TEMMUZ SALI / AVUSOR YAYLASI
4.GÜN 26 TEMMUZ ÇARŞAMBA / POKUT YAYLASI - ÇAT KÖYÜ – ÇAT YAYLASI – KİTO 
5.GÜN 27 TEMMUZ PERŞEMBE / BADARA MEZRA – KİTO
6.GÜN 28 TEMMUZ CUMA / HUSER YÜRÜYÜŞÜ – HUSER YAYLASI - AYDE
7.GÜN 29 TEMMUZ CUMARTESİ / AYDER – TAR DERESİ –TRABZON 

Detaylı Program:
1.GÜN 23 TEMMUZ PAZAR > TRABZON – ÇAYELİ – ÇAY BAHÇELERİ – PİCXALA VADİSİ - FINDIKLI 

Trabzon’da saat 10.30’da grubu karşılıyoruz. Saat 11.00’de havaalanından yola çıkıyoruz. Sürmene’de geleneksel evlerde fotoğraf molası vereceğiz. Restore edilmiş Memişağa Konağını gezip Rize’ye doğru yol alıyoruz. Çayeli ilçesinde meşhur kuru fasulyecide öğle molamız olacak. Devamında Kenan Amcanın çay bahçesinde gün boyu Çay temalı Fotoğraf çalışmamız olacak. Buradan ayrılarak doğuya doğru yol alıp Fındıklı ilçesine ulaşacağız. Bu gece alternatif turizm alanında başarılı çalışmalar yapan Evrim arkadaşımıza konuğuyuz. Picxala deresinde Bageni Pansiyonda olacağız. 

2.GÜN 24 TEMMUZ PAZARTESİ > PİCXALA VADİSİ – ÇAĞLAYAN VADİSİ – FIRTINA DERESİ - KONAKLAR - AYDER
Bugün dereler günü. Doğu Karadeniz’de Hes belasına en direnişli karşı çıkışı gösteren vadilerdeyiz. Burada dere, çay ve kesme taş dolgulu geleneksel mimari çalışmaları yapacağız. Önce Picxala deresinde başlayacak çalışmalar. Ardından Çağlayan Vadisine geçip devam edecek. Öğle yemeğini Çağlayan’da leziz yemekler ile alacağız. Yemek sonrası rotamız Fırtına Vadisi olacak. Direk Çinciva Köyüne gidip Kırnaklı mahallesine çıkacağız. Sonbahar filminin platosu olan evde ve köyün başka alanlarında çekimler yapacağız. Bir diğer çekim alanımız Goboş köprüsü ve Fırtına Deresi olacak. Daha sonra Konaklar mahallesine çıkacağız. Yüz yıllık terk edilmiş Deliemetler konağını fotoğraflayacağız. Patikadan kısa bir yürüyüş yapıp şelale, minik kemer köprü ve bir değirmenin bir arada olduğu alanda fotoğraf çalışması yapacağız. Gün bitiminde Ayder Yaylasına doğru yol alarak tesisimize yerleşmiş olacağız.

3.GÜN 25 TEMMUZ SALI > AVUSOR YAYLASI - AYDER
Kahvaltı sonrası Ayder Yaylası üzerinden Avusor Yaylasına çıkacağız. Avusor vadisinde Hacizeni, Tobaya ve Peryatak Yaylalarını gezip Avusor Yaylasına ulaşıyoruz. İsteyenlerle Avusor Yaylasından 2600 metre yükseklikte bulunan ve bir buzul gölü olan Didi Toba (Büyükgöl)'e doğru yürüyüş yapıyoruz, cesareti olanlar buzul gölüne girebilir :) Konaklama Ayder'de.

4.GÜN 26 TEMMUZ ÇARŞAMBA > POKUT YAYLASI - ÇAT KÖYÜ – ÇAT YAYLASI – KİTO
Yaylalara doğru yükselmeye başlıyoruz. İlk hedefimiz Pokut Yaylası.. Bölgenin en bilindik ve güzel yaylalarından olan Pokut'ta çekimlerimizi yapıp Çat Köyü ve Yaylasına ulaşıyoruz. Burada bolca yayla kemer köprü ve çiçek fotoğrafı çekeceğiz. Öğle yemeğini piknik yaparak geçiştireceğiz. Öğleden sonra vakitlice Kito Yaylasına çıkacağız. Artık güzel bir gün batımı, bulut denizi ve hareketli sis hallerinin uygun olması için dua edeceğiz. Akşam Kito Yaylasındayız. İki gece Koçira Pansiyon’da konaklıyoruz. Ev sahibimiz iyi bir fotoğraf meraklısı. Özel bir gösterim ısrarı yaparsak sizleri kırmayacaktır. 

5.GÜN 27 TEMMUZ PERŞEMBE > BADARA MEZRASI – KİTO
Kito Yaylasının en güzel fotoğrafları sabah çekiliyor. İsteyenlerle saat 05.00'te güne başlayacağız :) Kahvaltı saati olan 08.00'e kadar fotoğraf peşinde olacağız. Öğle yemeğine doğru Badara mezrasına geçeceğiz. Burada yine vadi, yayla ve yerleşim fotoğraflaması yapacağız. Akşam güneşi Kito Sırtından izleyeceğiz. 

6.GÜN 28 TEMMUZ CUMA > HUSER YÜRÜYÜŞÜ – HUSER YAYLASI - AYDER
Bugün Huser Yaylasına bir geçiş yürüyüşü yapacağız. Gezinin en uzun yürüyüşü bu gün. Zira bu sırt yürüyüşünde Kavron, Kaçkar zirvesi, Altıparmak dağları, Karadeniz sahili, Pokut Yaylası ve daha birçok manzaraya tanık olacağız. Akşam Ayder yaylasına ineceğiz. İsteyenler kaplıca keyfi yapabilecek. Akşam yemeği canlı müzikli bir eğlence ile taçlandıracağız. Son gecemiz ve veda yemeği şeklinde olacak gecemiz :)

7.GÜN 29 TEMMUZ CUMARTESİ > AYDER – TAR DERESİ –TRABZON 
Bugün dönüş günü. Dönüş organizasyonunuzu saat 18.00’den sonra yapmanızda fayda var. Biz grubu 18:00’de yolcu edeceğiz diye planlıyoruz. Eğer daha erken dönmek zorunda kalan katılımcılar var ise uygun olanaklarla hava alanına bırakma şansımız olacak. Bunun yanında tatilini uzatmak isteyen katılımcılar içinde ekstra gün ekleme olanağımız olacak. İstediğiniz kadar Karadeniz’de kalabilirsiniz.

Ödenek:  TL (Nakit tur fiyatı) -  TL (kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı:  TL (Sınırlı sayıdadır) 

Neler Dahil?
-Trabzon'da başlayıp Trabzon'da bitecek bütün ara transferler,  
-6 Gece Konaklama
-6 Kahvaltı,
-6 Akşam yemeği,
-Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
-Mustafa Ertekin öncülüğünde fotoğraf rehberliği,
-Bölgesel mihmandarlık ve rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli. İstanbul (vb)-Trabzon / Trabzon-İstanbul (vb)
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Öğle yemekleri nasıl olacak?
Her gün için çeşitli alternatifler önereceğiz. Leziz yemek noktalarımız olacak. Lakin bazı günler önceden malzeme alarak piknik şeklinde geçiştirebiliriz. Sonuçta yemeğe değil fotoğraf çekmeye geliyorsunuz değil mi :)

Ulaşım:
Doğu Karadeniz gibi Lokal bir bölgede tur yaptığımızdan dolayı ortak bir ulaşım olanağı örgütlememiz olanaksızlaşmaktadır. Dolayısıyla gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.
Geliş günü; Trabzon 10.30'da Trabzon'da buluşma saatimiz 11.00'da otogar şeklindedir. Toplanma saatine yetişemeyen katılımcılar turun akışına göre alınabilir ya da gruba kendi imkanlarıyla dahil olacaklardır.
Dönüş günü; Trabzon havaalanından saat 19.00 ve sonrasındaki tüm uçuşları tercih edebilirsiniz.

Nerede Kalacağız?
1.gece Bageni pansiyon’da kalacağız. Dededen kalma bir evi aslına sadık kalarak pansiyon’a çevrilen keyifli bir mekan. Oldukça estetik. Banyo-tuvaletler ortak.
2-5 ve 6.gece, Ayder’de evimizde Natura Otelde olacağız
3 ve 4. gece Kito Yaylasında Koçira Pansiyon’da olacağız. Önündeki salıncağa binip vadiyi izlemek için bile buraya gidilir. Başkada bir şey demiyoruz

Not; Sezon yoğunluğundan dolayı konaklama yerlerinde gün değişikliği yapılabilir..

Gerekli Malzemeler:
En temel malzeme olarak fotoğraf ekipmanınızı sayacağız. Artık donanımınıza göre malzeme yanınızdan eksik etmezsiniz :)
-Üç ayak
-Parlat filtresi
-ND filtre
-Makro lens ya da filtre
-Makine için yağmurluk
-Timelapse uygulamalar için uzaktan kumanda
-Yürüyüşte rahat kullanabileceğiniz fotoğraf çantası. (İçinde su taşıyacağınız bir cebi olması size pratiklik kazandıracaktır) 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 14 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 10 gün öncesine kadar iade edilir.
10 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.
Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Olanlar


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Kahvaltı
 • Ara Transferler
 • Tüm konaklamalar
 • Milli park giriş ücreti

Hariç Olanlar


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
 •     Öğlen yemeği    
 •     Müze girişleri    
 •     Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler    
Yorumlar
4 ALİYE KIRTIZ   31/07/2017 1 / 10
23-29 temmuz tarihleri arasındaki tur a katılan biri olarak başta Mustafa Ertekin olmak üzere kaptan Cumali beye ,Onur Gala ya çok teşekkür ederim :)) AYRICA Evrim ve ekibine Cemal bey ve ekibine ve de Koçira nın Serhan ve Gökhan beye cok tesekkürlerr :))
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemez1 Yorumlar


1 /10
Yorumları Oku İstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar