Doğu Anadolu Turu
Van, Turkey
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Doğu Anadolu gezisi, Ardahan, Kars, Iğdır, Doğubayazıt ve Van illerini kapsayan; doğa manzaraları, medeniyetler kapısını ve gurme kültürünü yaşayacağınız bir tur olacaktır. Doğu Anadolu, adeta Anadolu yarım adasına açılan bir kapıdır. Hem doğal oluşumlardan hem yaban göçleri açısından hem de ticaret yolları açısından bu iddiayı destekleyebiliriz. İşte bu coğrafyalarda hiç bilemediğimiz, izlerini süremediğimiz bin bir ayrıntı gizlidir. Biz bu gizem dolu coğrafyaya keşif tadında bir gezi düzenliyor olacağız. Ülkemizin çatısı olarak bilinen Doğu Anadolu, coğrafyasıyla bu deyimi sahici kılmaktadır. Ülkemizin en yüksek dağı (Ağrı Dağı - Süphan Dağı) ve şehirlerini kapsayan coğrafyaları bu turda keşfedebileceksiniz. Doğu Anadolu toprakları üzerinde medeniyetlerin binlerce yıldır odağı olmuş uygarlıkların yaşamlarına halen devam etiklerinin tanığı olacaksınız. 
Turun Amacı: 
Doğu Anadolu'nun ilgi çekici bölgelerini kapsayan bir turla Doğu Anadolu gezilerimize başlıyoruz. Yılın bazı zamanlarında düzenleyecek olduğumuz Doğu Anadolu ve Güneydoğu turlarına böylelikle bir başlangıç yapmış oluyoruz. Bu yılki gezimizi sonbaharın serinliği ve renk cümbüşüne tanık olduğumuz dönem olan 2011 bayram tatiline planlayıp yapıyoruz. Daha uzun tutulmuş ve özel keşiflerle belirlenmiş rotalardan bir yeni bir Doğu Anadolu Turu yapıyor olacağız. Zirve keyfi için Nemrut dağı, "Yukarı Deniz" olarak adlandırılan Van gölü, Akdamar adası ve ünlü kilisesi, İshakpaşa Sarayı ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Ani harabeleri gezi yerlerimizden bazıları olacak. Doğu Anadolu Turunda, Ağrı dağının bütün ihtişamını yakından yaşayacağınız bir etkinlik yapacağız. Ağrı dağı eteklerinde atla, bir tür safari gerçekleştireceğiz yani atlarla Ağrı dağı eteklerinde keşif yapacağız. Bunların yanında Doğu Anadolu’nun en önemli göçmen kuş güzergâhında Aras nehri civarında gözlemler yapacağız. Doğa ve kültürü bir arada yaşayacağınız özel bir program.

Program:

1.Gün:
Kars havaalanında grubumuzla buluşup öncelikle Kars Kalesi ve Kars kilisesi, Havariyyun Kilisesi ve şehir turu yapıyoruz. Öğle yemeği sonrası Ani'ye yöneliyoruz. Ani harabelerini geziyoruz. Konaklama Kars'ta. 

2.Gün: 
Sabah ilk olarak ülkemizin ilk Akbaba lokantasını geziyor olacağız. Kuyucak Gölü kıyısına gidiyoruz. Burada doğa koruma çalışmaları yapan Kuzeydoğu doğa derneği ile ilgili çalışmaları izleyeceğiz ve kuş göçü, kuş türleri hakkında bilgi alıyor olacağız. Gölün yakınındaki köyde Molokan Kilisesini ziyaret edeceğiz. Bu arada Kars kültürünün bazı karakterlerini belirlemede röl oynayan Molokanlar hakında bilgiler aktaracağız. Çıldır Gölü gezisi için yola çıkıyoruz. Çıldır gölünde fotoğraf çekimi ve sulak alan gözlemleri sonrasında Kars’a dönüyoruz. Konaklama Kars’ta.

3.Gün:
Doğubayazıt’a doğru yola çıkıyoruz. İlk önce Tuzluca'da Tuz mağaralarını geziyoruz. Doğubayazıt’ta İshakpaşa Sarayı, Nuh'un Gemisi, Meteor Çukuru gezileri yapılıyor. Konaklama Doğubayazıt'ta.

4.Gün: 
Ağrı dağı eteklerinde keşif yapacağız. Topçam köyünden Eli köyüne doğru Ağrı Dağı manzaralı volkanik kayaçlar ve tüf izlenimli bir at safari turu yapıyoruz. Biraz tozlanacağımız için akşam hamam keyfi yaşayacağız. Konaklama Doğubayazıt’ta olacak.

5.Gün:
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Tatvan'a hareket. Muradiye Şelalesi, Şeytan Köprüsü'nü geziyoruz. Ahlat Selçuklu mezarlığı gezisi yapıyoruz. Tatvan ve Nemrut Dağı'na çıkıp Nemrut Krater gölü gezisi yapıyoruz. Konaklama Tatvaan’da.

6.Gün:
Gevaş’a hareket. Gevaş ve Akdamar adası gezisi yapıp ünlü Kutsal Haç kilisesi gezisi yapıyoruz. Öğle yemeğimiz farklı bir lezzet içeren Tadım Köfte'de. Çavuştepe, Tuşba gezisi ve Hoşap kalesi gezisi yapıyoruz. Güneşin batışını izlemek için Van Kalesine gidiyoruz. Konaklama Van'da. 

7.Gün: 
Kahvaltı saatimiz ünlü van kahvaltı evlerinde olacak. Kahvaltı sonrası Van müzesi ve isteyenlerle alışver yapılıyor. Van’da öğle yemeği. Öğleden sonra havaalanına ulaşıp katılımcıları yolcu ediyoruz. 

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR

Ulaşım:

Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı Uçak’tır.

Tur katılımcıları Kars hava alanında  karşılanırlar. Van havaalanından  yolcu edilirler.

Doğu Turunda otobüs ile ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Doğu Anadolu turunda otobüs ile gelenler Kars Otogarından karşılanır. Van’da otobüs ile dönenler Van Otogarından yolcu edilir. 

Konaklama:

2 gece Kars Grand Ani Otel

2 gece Doğubeyazıt Ararat Otel

1 gece Tatvan otel

1 gece Van Asur Otel

 

Gerekli Malzemeler:

 

Bulunduracağınız malzemeler, olanağınız var ise; bu işler için özel olarak tasarlanmış, her zaman için en iyi malzeme olmasını öneririz; Fakat yapacağımız aktivitede giyeceğiniz herhangi bir malzemeyle doğa ve teknik uyumunu yakalayarak başarabilirsiniz. Önemli olan bu tür bir aktiviteyi isteyip, yapmak için cesaret göstermektir.

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)

Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)

Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  

Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)

Mont (Sentetik elyaf dolgulu Anorak yada Gro-tex Mont)

Mayo (Göle girmek için )

Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)

Fotoğraf makinesi

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 10 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 25 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Paypal - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Akşam Yemeği
  • Kahvaltı
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Ara Transferler

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578