Muş - Van - Hakkari'de Foto Safari
Van, Turkey
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu tur için yetişkinlerin azami sayısı geçti
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Mustafa Ertekin ile Muş - Van - Hakkari'de Foto Safari
Belki az gidilen, bu yüzden az bilinen ama hiç unutulmayan; saklı kalmış bir çok güzelliğe tanıklık edeceğimiz bölgelerde yepyeni bir program..

Bahar'da Muş Ovası demek laleler, gelincikler demek.. Bahar'da Muş, Van, Hakkari demek; dağlar, vadiler, göller, dereler demek; Urartular, Ermeni manastırları, Kürt halayları demek.. Doğasıyla, insanıyla, kültürüyle zenginlikler demek.. En çok da baharı tüm güzelliğini doyasıya yaşayabilmek demek..

Program

1.Gün 16 Mayıs > Muş - Nemrut - Tatvan
Sabah saatlerinde Muş havaalanından ayrılıp gezilerimize başlıyoruz. İlk rotamız Muş.. Muş'un eski dokusu ve bir Selçuklu yapısı olan Tarihi Murat köprüsünde fotoğraflar çekeceğiz. Öğle yemeğini Muş'ta aldıktan sonra Nemrut Krater Gölü'nde çekimlerimizi yapıp bu gece konaklayacağımız Tatvan'a ulaşıp konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.

2.Gün 17 Mayıs > Hizan - Bahçesaray - Van
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Bitlis'e bağlı Hizan ilçesinde taş evlerden oluşan köyleri fotoğraf karelerimize sığdıracağız. Ardından sıradışı manzaralarıyla bize eşlik edecek sarp dağ yollarını kullanarak Bahçesaray'a ulaşacağız. Burada çekimlerimizi tamamlayıp Van merkeze hareket ederek konaklayacağımız otele ulaşacağız. Yemek sonrası meşhur Van gecelerine akabiliriz ;)

3.Gün 18 Mayıs > Van - Çavuştepe Köyü - Hoşap Kalesi - Hakkari
Sabah otelden ayrılıp Çavuştepe Köyü/Kalesi ve yaklaşık 400 yıllık tarihiyle Hoşap Kalesi gezilerimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Çavuştepe'de Mehmet Kuşman amcamızdan Urartu'lar hakkında çok özel bilgiler alacağız ;) Ardından Hakkari'ye doğru yol alıp yol boyu çekeceğimiz fotoğraflar eşliğinde otelimize ulaşıp yerleşiyoruz.

4.Gün 19 Mayıs / Yüksekova - Van
Gezimizin son günü. Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp ters laleleri fotoğraflamak için rotamızı Yüksekova'ya çevireceğiz. Gezinin son gününde Yüksekova bizim için çok değerli olacak.. Cilo manzaralı Yüksekova'dan vakitlice ayrılabilisek Travertenleri'de ziyaret edebiliriz ;) Buradaki gezilerimizi yapıp rotamızı Van'a çevirip uçak saatimize göre alana ulaşarak sizlerle vedalaşıyoruz.

Ödenek;  TL* (Nakit)
*Belirtilen fiyat 2 kişilik odada kişi başı fiyattır

Neler dahil?
-Gezi yapılan bölgedeki tüm ulaşımlar,
-3 gece konaklama, 
-3 kahvaltı,
-3 akşam yemeği,
-Ören yeri giriş ücreti, 
-Seyahat sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Başlangıç ve bitiş noktalarına şehirler arası ulaşım, 
-İlk gün kahvaltı ve öğlen yemekleri,
-Akdamar tekne gezisi ücreti, 
-Müze giriş ücretleri,

Ulaşım/Buluşma Planı;
*16 Mayıs sabahı saat 09.30 dolaylarında Muş havaalanından çıkmış olacağız. 
*19 Mayıs'ta ise Van havaalanı'ndan akşamı saat 19.00 dolaylarında grubumuzu yolcu etmiş olacağız. Buna uygun uçuşları tercih edebilirsiniz. İlave olarak, dönüşünü Yüksekova'dan yapmak isteyenler olursa son gün gezilerine katılmadan bu şekilde dönüşünü planlayabilir.

Gerekli Malzemeler:
En temel malzeme olarak fotoğraf ekipmanınızı sayacağız. Artık donanımınıza göre malzeme yanınızdan eksik etmezsiniz :)
-Üç ayak
-Parlat filtresi
-ND filtre
-Makro lens ya da filtre
-Makine için yağmurluk
-Timelapse uygulamalar için uzaktan kumanda
-Yürüyüşte rahat kullanabileceğiniz fotoğraf çantası. (İçinde su taşıyacağınız bir cebi olması size pratiklik kazandıracaktır) 

İlke ve Şartlar


Günler : 4 | Gece : 3


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar