Van'dan Doğubayazıt'a Kış Foto Safari
Van, Turkey
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Mustafa Ertekin ile Van'dan Doğubayazıt'a Kış Foto Safari
Foto safari programlarımıza bu sene dahil ettiğimiz ve Mayıs ayında damaklarımıza bir parmak bal çalarak bizleri kendine hayran bırakan Van programına bu kez Doğubayazıt'ı da ekleyip muhteşem bir kış foto safari programı hazırladık.. 

Van ve çevresinde yer alan eşsiz güzellikteki doğal alanları ve tarihi noktaları gezip fotoğraflarken, programımızın 2.gününde ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı'nı da karelerimize dahil etmek üzere Doğubayazıt'a uzanacağız.. Tabii tüm bunlar olurken bembeyaz serilmiş kar örtüsü de bizlere eşlik edecek ;)

Kısaca program;
1.GÜN 26 OCAK CUMA > VAN GÖLÜ - AKDAMAR ADASI - SURP HAÇ KİLİSESİ - VAN
Sabah saatlerinde Van havaalanından ayrılıp gezilerimize başlıyoruz. Zaman durumuna göre vereceğimiz kahvaltı molası sonrası bugünkü programımızda ilk olarak Akdamar adasına gideceğiz. Surp Haç Kilisesini ve Van gölünü farklı açılardan fotoğraflayacağız. Ada'da yapacağımız çevre gezilerinden sonra tekne ile geri dönüp aracımıza binerek 2 gece konaklayacağımız Van merkez'e ulaşıp konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası Van geceleri bizi bekliyor ;)

2.GÜN 27 OCAK CUMARTESİ > ERÇEK GÖLÜ KUŞ CENNETİ - MURADİYE ŞELALESİ - DOĞUBAYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI - VAN 
Kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Van Gölü'nün doğusunda yer alan ve yaklaşık 200'ün üzerinde kuş çeşidinin varlığını sürdürdüğü Erçek gölü havzasında Erçek Gölü Kuş Cenneti'ne doğru yol alacağız. Buradaki çekimlerimizin ardından Erçek gölünden ayrılarak Muradiye Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Şelale çekimlerimizi tamamlayıp rotamızı Doğubayazıt'a doğru çeviriyoruz. Yol üzerinde Tendürek manzaralı fotoğraflar çekip Doğubeyazıt 'a ulaştıktan sonra İshakpaşa Sarayı ziyareti ve muhteşem heybetiyle Ağrı Dağı'nı fotoğraf karelerimize hapsederek Van'a geri dönerek otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN 28 OCAK PAZAR > VAN KALESİ - ÇAVUŞTEPE - HOŞAP KALESİ
Gezimizin son gününde Urartu'ların izini süreceğiz. Programımızda yer alan Van Kalesi, Çavuştepe Köyü/Kalesi ve yaklaşık 400 yıllık tarihiyle Hoşap Kalesi gezilerimizi yaparak Van havaalanına ulaşıp programımızı sonlandırıyoruz.
(Not: Kış şartları nedeniyle programı aksatmamak koşuluyla bazı değişiklikler yapılabilir)

Nereleri Gezeceğiz? 
Van, Akdamar Adası, Erçek Gölü ve Kuş Cenneti, Muradiye Şelalesi, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Van Kalesi, Çavuştepe, Hoşap Kalesi 

Mayıs ayındaki gezi, Van'dan kareler;
https://goo.gl/Ef6XrA
https://goo.gl/t2qxRd

Ödenek; TL (nakit)

Neler dahil:
-Gezi yapılan bölgedeki tüm ulaşımlar,
-2 gece Van merkezde konaklama, (Büyük Urartu Otel)
-2 kahvaltı,
-2 akşam yemeği,
-Ören yeri giriş ücreti, 
-Seyahat sigortası,
-Rehberlik

Cebinden ne çıkacak? 
-Bölgeye olan şehirler arası ulaşım, 
-İlk gün kahvaltı ve öğlen yemekleri,
-Akdamar tekne gezisi ücreti, 
-Müze giriş ücretleri,

Ulaşım/Buluşma Planı;
*26 Ocak sabahı saat 11.00 dolaylarında Van havaalanından çıkmış olacağız. (İstanbul'dan Van'a 09.00, Ankara'dan Van'a 08.00'de uçak seferleri bulunmaktadır. Programa uyabilmek adına bu saat dilimleri geliş günü için ideal olacaktır)
*28 Ocak akşamı saat 18.00 dolaylarında Van havaalanından grubumuzu yolcu etmiş olacağız. (İstanbul'a 19.00, Ankara'ya 19.05'de uçak seferleri tercih edilebilir)

Gerekli Ekipman:
Fotoğraf makinesi 
​En temel malzeme olarak fotoğraf ekipmanınızı sayacağız. Artık donanımınıza göre malzeme yanınızdan eksik etmezsiniz :)
-Üç ayak
-Parlat filtresi
-ND filtre
-Makro lens ya da filtre
-Makine için yağmurluk
-Timelapse uygulamalar için uzaktan kumanda
-Yürüyüşte rahat kullanabileceğiniz fotoğraf çantası. (İçinde su taşıyacağınız bir cebi olması size pratiklik kazandıracaktır) 

İlke ve Şartlar


Günler : 3 | Gece : 2


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar