Yenice Ormanları Safranbolu Turu
Yenice, Karabük, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,095 ₺

Toplam 1,095 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 500 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Yenice Ormanları / Safranbolu Gezisi
Tarih boyunca bir ticaret merkezi olan Safranbolu’nun kemer köprülerini, kanyonlarını ve tarihi sokaklarını gezip, Batı Karadeniz Dağlarının en geniş orman popülasyonunun olduğu ve dev yaşlı ormanların içinde porsuk ağaçlarının arasında kendimizi bulacağımız Yenice Ormanları'yla gezimize bambaşka bir boyut katacağız. Dingin, yeşillikler içinde duyumsamanızı artıracak bu doğa kaçamağı için sizleri de bekliyoruz.

Yola çıkış,
6 Kasım Cuma gecesi yarısı otobüs ile yolculuğumuza başlıyoruz..

1.Gün 7 Kasım Cumartesi / Yenice Ormanları - Şeker Kanyonu - Safranbolu
Sabah 06.30 gibi Yenice ilçesine varacağız. Doğrudan ilçedeki sabahçı kahvesine gidip burada güldür güldür yanan sobanın başında kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltıyı vakitlice halledebilirsek ilçenin pazarına da göz atıp yerel lezzetler alışverişi de yapabiliriz ;)
İlçe merkezinden midibüslere geçecek ve Yenice Ormanlarına doğru yola koyulacağız. Kayın ve göknar ağaçlarının yer aldığı bu ormanlar bu mevsimde olağanüstü güzel renklerde. Şeker Kanyonu’nu da görüp toprak orman yollarını gezeceğiz. Çeşmenin olduğu bir yerde mola verecek ve kızıl yaprakların halı gibi donattığı orman içi ıssız yollarda herkesin yapabileceği rahat yürüyüşler yapacağız. Bu yürüyüş esnasında muhteşem fotoğraflar da çekebileceğiz. Hatta isteyenler yürüyüş yapmayıp mola veren minibüslerin yanında bekleyebilir ve o civarda daha kısa yürüyüşler yapabilir. Gün bitiminde Yenice ilçe merkezine dönüp otobüsümüze geçecek ve konaklama için Safranbolu’ya gideceğiz. Bir saat içinde Safranbolu’ya varıp tam da kent merkezindeki “asmalı konak”da konaklayacağız. Akşam yemeğimizi konakta alıp bir adım ötedeki kent merkezini gezecek ve hatta ünlü “cinci hamamı”na da girebileceğiz.

2.Gün 8 Kasım Pazar / Safranbolu Gezisi - Tokatlı Kanyonu - Yörükköy
Sabah kahvaltı sonrası otobüs ile Hıdırlık Tepe’ye çıkacak ve oradan kentin panoramasını alıp kısa bir yürüyüş ile kent merkezine ineceğiz. Bir örnek konağı gezip çarşı pazar yapacak; Demirciler, bakırcılar çarşıları, arasta'yı gezip son alışverişleri de yapıp kenti terk edecek ve yakındaki Tokalı Kanyonu’na gideceğiz. Tokatlı Kanyonundaki cam terasa çıkıp manzaralar alacağız. Günün son durağı ise Yörükköy olacak. En az Safranbolu kadar muhteşem bir mimariye sahip olan bu eski kadim “Bektaşi” köyünü gezip çamaşırhaneyi de görecek ve Sipahioğlu Konağı’nda yerel lezzetler tadacağız. Gezilerin bitiminde dönüş yoluna girecek ve bir iki mola ile akşam 22.30-23.00 dolaylarında İstanbul'a varacağız

Ödenek; 1095 TL (nakit)  

Neler dahil olacak?
- İstanbul’dan başlayıp İstanbul’da biten bütün ulaşım-transferler,
- 1 gece konaklama,
- Tesiste 1 kahvaltı 1 akşam yemeği,
- Öğle atıştırmaları,
- Seyahat sigortası,
- Rehberlik

Cebinizden ne çıkacak?
- Son gün akşam yemeği
- Yemeklerdeki içecekler ve Alkollü içecekler
- Ören yeri girişleri ve Müze girişleri

Yola Çıkış; 
İncirli Doğtaş 23.00
Levent Durakları 23.30 
Kadıköy Evlendirme 00.00
E-5 duraklarından devam..

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 2 | Gece : 1


Dahil OlanlarHariç Olanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578İlgili Turlar