Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
Trabzon, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 1,795 ₺
Çocuk 0 ₺

Toplam 1,795 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Dünyanın korunmada öncelikli 200 ekolojik bölgesi arasında bulunan Fırtına Vadisinin en önemli özelliği, dünyada sayısı çok azalmış olan “doğal yaşlı ormanların" zengin yayılış göstermesidir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) 1999 yılında, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman alanını belirlemiştir. Türkiye'de yer alan bu alanlardan biri de Fırtına Vadisi'dir. Türkiye'nin “Dünyaya Armağanları” paketi içinde yer alan vadi, doğru yöntemlerle koruma altına alınarak dünyaya armağan edileceği günü beklemekte.. 

Fırtına Vadisini mutlaka duymuşsunuzdur. Duymadıysanız Ayder Yaylasını duymuşsunuzdur. Bu tur Ayder Yaylasını ve Fırtına Vadisinin konumlandığı Kaçkar Dağlarının kuzey eteklerinde geçmektedir. Her yıl bu bölgeye binlerce tekil ziyaretçi uğrar. Lakin bu ziyaretçilerin büyük bölümü vadinin ve milli park bölgesinin çok az bölgesini görüp gezme olanağı bulur. Bu tur programı yaylaların, vadideki doğal alanların ve korunması gereken sıcak noktaların odağına sürdürülebilir turizm anlayışını temel alarak, küçük gruplarla özel olarak düzenlenen bir yapıdadır. Turumuz Doğu Karadeniz’in ve Fırtına vadisinin en güzel yaylalarını kapsayan bir programdır. 

Doğu Karadeniz yayla gezisi; en asgari düzeyde araç kullanıp, koşuşturmadan ve gürültüden uzak, tamamen doğal ortamlar içerisinde geçireceğiniz bir hafta vaat etmektedir. Gezilecek bölgenin bütün yönlerini görüp öğrenebileceğiniz, doğal güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz bir programdır. Yöre insanını en iyi şekilde tanıyabileceğiniz ve duyumsayacağınız zamana sahip olacaksınız. 

Aynı zamanda yayla gezisi süresince geçireceğiniz bir haftalık zamanda, Laz ve Hemşin kültürünü, atışmalı şarkıları, horon’un en havalı figürlerini, Karadeniz şarkılarının insanın ruhuna dokunan yanlarını ve daha birçok güzel anıya sahip olacaksınız. Eğlence için akşamları adeta şölene dönen zamanlarınız olacak.

Turumuz Ordu-Giresun havalimanından başlamaktadır. Konaklanacak yer olan Ayder yaylasına kadar güzergah üzerinde görülecek yerleri geziyoruz. Daha sonraki günler Ayder ve çevredeki yaylalara geziler yapıp, yürüyüşler düzenleyeceğiz. Tüm hafta boyunca birçok yayla, buzul gölü, büyük şelaleler, tarihi bölgeler, onlarca sivil mimari örneği görülüp gezilecek. Bunun yanında; bütün hafta alabildiğince yeşili duyumsayacaksınız.

Program:
1.GÜN CUMARTESİ /  GİRESUN - SÜRMENE - FIRTINA VADİSİ - AYDER YAYLASI
Türkiye’nin her noktasından gelebilen katılımcılarımızı Giresun-Ordu havaalanında karşılayıp yolumuzun üzerinde Trabzon’dan katılacak olanları da aramıza katıp İlk durağımız olan Sürmene'de Memişağa konağı gezisini yapıyoruz ve Doğu Karadeniz’in en güzel yaylaları için Fırtına Vadisine doğru ilerliyoruz. Vadide geziler yapıp Ayder Yaylası’na grubu transfer edip otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN PAZAR / SAL YAYLASI VE POKUT YAYLASI
Bugün yaylaların en güzelinden biri ile tanışma günü. Pokut Yaylasına jeep ya da minibüs ile ulaşıp Sal ve Pokut yaylalarında keşif gezisi yapıyoruz. Bulutların denize dönüşmesini ve Kaçkar dağlarının en yüksek silsilelerini izliyoruz. Sal ve Pokut yaylaları ahşap mimarisi ve yerleşim planı ile hepinizin beğenisini alacaktır. Öğle yemeği Pokut Yaylasına özgü enfes tadı ile muhlama olacak. Pokut Yaylasını çevreleyen orman içerisinde yürüyüşler yapacak, şansımız var ise güneşi bulut denizi izleyerek batıracağız. 

3.GÜN PAZARTESİ / AVUSOR YAYLASI - DİDİ TOBA - HACİZENİ - AYDER
Laz yaylalarından biri olan Avusor Yaylasına araçla çıkıyoruz. Yürüyüşe başlamadan önce yaylada bulunan şaşkun cafede birer bardak çay yudumluyoruz. Avusor yaylası ve Büyükgöl yürüyüşümüze başlıyoruz. Dönüş yolunda Laz yaylaları Hacizeni, Tobaya ve Peryatak yaylaları bölgesini geziyoruz.

4.GÜN SALI / ÇAT VADİSİ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - KONAKLAR MAHALLESİ - AYDER
Bugün Çat vadisini ve yüz yıllık konakları keşif günü olacak. Önce Zilkale, Palovit Şelalesi gezilerini yapıyoruz. Çamlıhemşin Konaklar Mahallesine rotamızı çevirerek özel bir konakta öğle yemeği yiyeceğiz. Yemek sonrası amazon ormanına benzer bir ortamdan başka bir köye doğru orman içi yürüyüş yapıyoruz. İsteyen katılımcılarımızla Fırtına Deresinde rafting yapıp günü sonlandırıyoruz.  

5.GÜN ÇARŞAMBA / PALAKÇUR YAYLASI  –  KAÇVAÇ YAYLASI - GALER DÜZÜ - AYDER
Bugün birbirine kısa mesafede olan keyifli yaylalar arası yürüyüş yapıyoruz. Önce Galer Düzü’nün yukarısındaki Palakçur Yaylası kavşağına kadar çıkıyoruz. Palakçur Yaylası’na yürüyüp yaylada bir süre geziyoruz. Sonra tam karşımızdaki yamacı takip edip patikadan Kaçvaç Yaylası’na doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat sonra Kaçvaç Yaylası’ndayız. Biraz dinlenip bizi Galer Düzü’nün üstüne indirecek patikaya girip yürümeye devam ediyoruz. Orman içerisinden bir saatlik yürüyüşle araç yoluna varmış olacağız. Buradan yirmi dakikalık yürüyüşle Galer Düzü’ne varıyoruz. Çay ikramımız sonrasında, isteyenler Ayder’e kadar yürüyüşe devam edebilecekler, isteyenler de araçla Ayder’e dönecek.

6.GÜN PERŞEMBE / KAVRON YAYLASI - BUZUL GÖLLERİ
Doğu Karadeniz’in en büyük yaylalarından biri Kavron yaylasına araçlarımızla çıktıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Haftanın en zorlu yürüyüş günlerinden biri.. Alpin çayırları ve zaman zaman sağımızdan ve solumuzdan akan derenin sesi ile birlikte 2900-3000 metre yükseklikteki buzul göllerine, Cengovit Gölleri ve Karadeniz Gölüne ulaşıyoruz. Göller gezisi sonrası aynı rotadan yaylaya geri dönüyoruz.

7.GÜN CUMA / HUSER YAYLASI - AYDER - GİRESUN
Bütün hafta gezdiğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylası’na Ayder yaylasından yürüyüşe başlayarak biraz dik bir patikadan yürüyerek ulaşıyoruz. Huser Yaylası dinlencesi sonrası aynı patikadan yürüyerek Ayder Yaylası’na inip dönüş hazırlıklarımıza başlıyoruz. Aracımıza binerek Giresun-Ordu havaalanı’na doğru yola çıkarak bir dahaki gezimiz için Kaçkarlar, Maçahel Artvin ve diğer bölgelerin gezi planlamasını yapıp sizleri yolcu ediyoruz.

Ödenek: 1795 TL (Nakit tur fiyatı) - 1870 TL (Kk tek çekim) 
Single Konaklama Farkı: 450 TL
Çocuk Fiyatı: 1300 TL*
*Çocuk fiyatı 06-12 yaş aralığında ve iki ebeveyn yanında kalmak koşuluyla geçerlidir. 

Neler Dahil?
-Giresun/Trabzon'dan başlayıp Giresun/Trabzon'da bitecek bütün ara transferler,  
-6 Gece Konaklama
-6 Kahvaltı,
-6 Akşam yemeği,
-Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
-Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,
-Seyahat Sigortası,

Kimi zaman tur fiyatını yüksek bulan katılımcılarımız için buradan küçük bir dipnot yazmak istiyoruz. Genelde gazetelerde gördüğünüz Doğu Karadeniz gezileri; kitle turu dediğimiz, 45 kişilik otobüslerle gezilen turlardır. Bizim "Butik Tur"larımız tamamen bu tur mantığı anlayışının dışındadır. Programlarımız sabah 09.00 akşam 18.00 mesai tarzında, tatilinizi koşuşturma içinde ve eziyetle değil, dolu dolu yaşatan planlamalar şeklindedir.

Ayrıca “ekstra ücret” başlığı altında sizlerden kayıt sırasında ya da tur esnasında hiçbir ücret toplanmaz. Tam sayfa ilanlı gazete turlarında “ekstra” toplanan tur ücretine dikkat etmeniz gerekir. Bu ücretlerle birlikte o turların fiyatları bizlerin tur fiyatları ile aynı orana gelmekte hatta üstüne çıkmaktadır. Bundan sonra 45 kişi ya da 14 kişi ile gezmek sizin tercihiniz olacaktır. Bizler, Karadeniz’in özünün ancak “Butik Tur” mantığında; küçük araçlarla maksimum 14-15 kişi ile gezerek keşfedebileceğine inanıyoruz.

Cebinden Ne Çıkacak?
-Şehirler arası ulaşım bedeli,
-Öğlen yemekleri,
-Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

Konaklama
Turumuzda 6 gece Ayder yaylasında konaklanılmaktadır.

Konaklama Natura Lodge Otel veya Petek Otelde gerçekleşecektir. Konaklamalar 2 ve 3 kişilik odalarda yapılmaktadır. 2 adet 4 kişilik oda bulunmaktadır. Aileler için bu odaları tahsis edebiliriz. Odalarda banyo, tuvalet, ısıtma sistemi bulunmaktadır.

Ulaşım
Gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı, tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün değildir. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.

Özellikle son 2 yıldır Trabzon uçuşlarında anlamsız bir şekilde tavan yapan uçak fiyatları sonrası bu seneden itibaren çok daha uygun bütçeye sahip olduğunu gördüğümüz Ordu-Giresun havaalanı uçuşlarını da değerlendirmeye almaya ve turlarımızı buradan başlatmaya karar verdik :) Bununla birlikte sabah uçuşuyla gelen misafirlerimizi Ordu-Giresun havaalanından alıp her şeye rağmen Trabzon'a gelmek isteyen katılımcılarımızı da öğleden sonra ki aşağıda belirttiğimiz saat dilimlerinde turumuza dahil edebileceğiz.

Dönüşte de yine aynı şekilde turumuzu Ordu-Giresun'da sonlandıracak şekilde plan yaptık. Trabzon'dan dönmek isteyenleri belirli bir saat diliminde yine Trabzon havaalanına bırakacağız merak etmeyin :)

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı 10.00'da Ordu-Giresun havaalanı ve 12.00'de Trabzon havaalanı şeklindedir.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 17.00’de Trabzon havaalanı ve sonrasında saat 20.30’da Ordu-Giresun havaalanından sizleri yolcu edeceğiz. Trabzon'dan dönecek olanlar akşam 18.00 ve sonrası tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

Uçak bileti için Linki tıklayarak sitemizden satın alma işlemi yapabilirsiniz.  

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız saat 14.30 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için Cuma akşam dolaylarında çıkışı şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Rehber
Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.
Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)
Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

Gerekli Malzemeler:
Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği ve tabanında bol tutamağı bulunan)
Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde Ayder’de giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)  
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon )
Mayo (Buzul göllerine, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
Fotoğraf makinesi

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 7 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30'u, bir hafta kala tur fiyatının %50'si kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
*Rehberler koşullara göre tur programındaki günleri değiştirebilir.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 7 | Gece : 6


Dahil Olanlar


 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Akşam Yemeği
 • Kahvaltı
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Ara Transferler
 • Tüm konaklamalar
 • Milli park giriş ücreti

Hariç Olanlar


 •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
 •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
 •     Öğlen yemeği    
 •     Belirtilen hizmetler dışındaki ekstra giderler    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64İlgili Turlar