Klasikleşen Bozcaada Turu
Bozcaada, Çanakkale, Türkiye
Rezervasyon Seçenekleri
Tarih Seç
Bu tur için tarihler henüz belli değil, detaylı bilgi almak için 02122519864 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Rezervasyon Detayları Kişi Sayısı Fiyat
Yetişkin 0 ₺

Toplam 0 TL
Kesin Rezervasyon İçin Gerekli Ön Ödeme 0 TL

Bu turu sevdiniz mi? Hemen arkadaşlarınızla paylaşın!


Tur Detayları

Tarihi kalesi, Rum mahalleleri, Akvaryum Koyu, Ayazma Plajı ve tabii ki Ada ile bütünleşen rüzgârgülleri, Polente Feneri… Duvarda yarım bir kayık, maviye boyanmış pencere kenarları, saksıda menekşeler, fonda Ege şarkıları… Güneş batarken yudumladığımız kırmızı şarap… Bir Ada’dan daha fazlasını içeriyor bu saydıklarımız. Hiç tanımadığınız bir ezgi gibi, hem de devamlı ağzınızdan hiç eksilmeyen bir ıslık gibi… Gizemli, keşfedilmeyi bekleyen, en sevdiğiniz şiirin nakaratı, gecenin karanlığı… 
Turun Amacı: 
Üzümü, şarabı, berrak denizi, dar sokakları, nefis tatları ve rüzgâr gülleri ile bilinen Bozcaada’ya bahardan yaza geçişimizi kutlamak için Haziran'da gidiyoruz..

Amacımız Ada’nın en güzel koylarında denize girmek, Ada’nın en özel ritüellerinden biri olan Polente Burnu’nda rüzgâr güllerinin o güzel uğultusu ile ellerimizde Ada şaraplarıyla güneşi batırmak, kale içindeki festivale katılıp konserleri izlemek, Rum Mahallesi’nde dolaşıp bol bol fotoğraf çekmek, kamp alanımızda birlikte vakit geçirmek, eğlenceli bir yolculuk gerçekleştirmek, Bozcaada’nın geçmişine yarım saatlik bir yolculuk yapıp Bozcaada Müzesi’ni gezmek ve damaklarda güzel bir rayiha bırakmak…

Program:

1. Gün: 
Belirtilen noktalardan katılımcıları alıp Tekirdağ - Çanakkale üzerinden yolculuğumuza başlayacağız. Yolda tadımlık Bozcaada şarabı ikramımızdır.

2. Gün: 
Sabahın ilk ışıklarıyla Geyikli’ye varacağız. Feribotla Bozcaada’ya geçeceğimiz Geyikli İskelesi’nde feribot sıramızı beklerken, bir yandan sabah mahmurluğunu üzerimizden atıp bir yandan da Ada tostlarımızı yiyip, çaylarımızı içeceğimiz. Çay ve tostlar ikramımızdır. Sonrasında feribotla yarım saat sürecek yolculuk ile Bozcaada’ya, oradan da kamp alanına ulaşacağız. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra ilk durağımız Akvaryum Koyu olacak. Tesisin olmadığı Akvaryum Koyu’ndaki muhteşem denizin tadını çıkarttıktan sonra, Ayana Koyu yakınlarında ve Aya Pareskevi Manastırı’nda fotoğraf ve soluklanma molası vereceğiz. Sonrasında da Bozcaada’nın en özel plajı olan Ayazma Plajı’nda saatlerce yüzeceğiz. Öğle yemeğini plajın hemen arkasında bulunan mekânlarda yapabilirsiniz. Kamp alanımızda duşlarımızı aldıktan sonra Bozcaada’nın en özel ritüellerinden biri olan Bozcaada şarabı eşliğinde güneşi batırmak için istikametimiz Polente Burnu… Burada bulunan rüzgârgüllerinin muazzam görüntüsü eşliğinde, şaraplarımızı yudumlayarak güneşi batıyoruz. Şaraplar ve yanındaki lezzetler ikramımızdır. Gün bitiminde ada merkezine iniyoruz. Bağbozumu Festivali sebebiyle ada merkezinde bulunan Bozcaada Kalesi içinde konserler ve çeşitli etkinlikler var. Dileyen arkadaşlar merkezdeki meyhanelerden bir tanesinde Ege mezeleri tadarak geceyi uzatabilir. Dileyenler ise ada sokaklarını arşınlayabilir. Gece 12’ye dek merkezde serbest zaman geçireceğiz anlayacağınız. Gece yarısı yeniden kamp alanındayız.

3. Gün: 
Huzurlu bir uykudan sonra, Ada’da güne uyanmanın mutluluğu… Sabah erken kalkanlar Sulubahçe’de denize girebilir. Kamp alanında kahvaltılarımızı yapacağız. Kahvaltı ikramımızdır. Bozcaada’nın dar, tarih kokan, müstakil Rum ve Türk evlerinin bulunduğu, neşeli sardunyalarının olduğu sokaklarında aheste bir şekilde gezinti yapacağız, fotoğraflar çekeceğiz. İsteyenlerle ilk durağımız Bozcaada Müzesi olacak. Burada yarım saat kadar kalıp; Bozcaada’nın geçmişine Ara Güler fotoğraflarıyla, artık Ada’dan ayrılmış olan Rum ailelerin bıraktığı malzemelerle ve Türk ailelerinin bağışladığı materyallerle geçmişe yolculuk yapacağız. Bu çok özel müzeyi mutlaka görmelisiniz! Ardından Çiçek Pastanesi’nin nefis kurabiyelerinin tadına bakacağız ve İstanbul’a götürmek üzere kurabiyelerimizi alacağız. Bozcaada’daki son dakikalarımızı alışverişlerimizi yaparak, Ada lezzetlerinden tadarak, Ada merkezindeki Çınaraltı ve Çamlık çay bahçelerinde çay/kahve içerek veya acıktıysanız öğle yemeği yiyerek geçirebilirsiniz. Sonrasında feribotumuz ile Geyikli’ye geçeceğiz. Ege lezzetleri için sürpriz uğrak noktalarımızdan ufak alışveriş molaları vereceğiz. Trakya’ya has lezzet olan satır et (dileyenler köfte veya tavuk) ile akşam yemeğimizi yedikten sonra, trafik durumuna göre günün son saatlerinde İstanbul’da olacağız.

!!BU TURUMUZ ŞU ANDA AKTİF OLMAYIP İLERLEYEN DÖNEMLER İÇİN PLANLANMAKTADIR!!
ÖZEL GRUP TALEPLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA DİLEDİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLEŞTİRMEMİZ MÜMKÜNDÜR


Ulaşım:

Bölgeye katılımcı sayısı yeter ise 25 kişilik yarım otobüs ile ulaşacağız. Çünkü maksimum sayımız 25 kişi. Eğer katılım yeterli olmaz ise 17 kişilik araçla turu kesin kalkışlı şekilde gerşekleştireceğiz.

Araç Hareket Yerleri

Kadıköy          Evlendirme Dairesi       22.30
Mecidiyeköy   Aslı Börek                   22.50
İncirli             Ömür                          23.10

 

Konaklama:

Bozcaada Camping'de Kamp konaklaması yapacağız. Çadır, Uyku Tulumu ve Mat Tamzara tarafından karşılanıyor. İsteyen kendi çadırı ve uyku tulumunu ve matını getirebilir. 

Kamp Bilgileri:

Kamp alanımız 7,5 dönüm içerisinde kurulmuştur. Resepsiyon, açık kafeterya, büfe, kapalı yemek ve dinlenme salonu, mutfak, duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Çadır ve bungalov konaklama hizmeti vermektedir. Nisan-Ekim aylarında yerli-yabancı misafirlerini ağırlmaktadır. Adanın Sulubahçe mevkiinde yer almaktadır.

 

Gerekli Malzemeler:

Şapka - Mayo – Havlu - Güneş kremi-Yedek tişört
Fotoğraf makinesi – kamera
Deniz gözlüğü & şnorkel
Uyku tulumunuz 
Kullandığınız kişisel ilaçlar

 

Not: Bildiğiniz üzere turumuz çadır konaklamalı kamp şeklinde olacaktır. Tamzara Tur kamp malzemelerini sağlayacaktır. Lakin, özellikle kişisel uyku tulumunuzu getirebilirsiniz. Kamp alanı nispeten sıcak olabilir. Uyku tulumlarının ince olması yeterlidir. Tamzara uyku tulumları -10 dereceliktir :)

Önemli Not:

- İlan edilen fiyat kendi kamp malzemesini getiren (uyku tulumu-çadır-mat) katılımcılarımız için geçerlidir.

- Tamzara veya kamp alanının malzemelerini kullanacak katılımcılarımız için kişi başı tur bedeli 285 TL
- Bungalov'da kalacak katılımcılarımız için kişi başı tur bedeli 310 TL (Bungalovlar 3 kişiliktir. İçlerinde wc/duş yoktur, wc/duş kamp alanında ortak kullanımlıdı.)
- Pansiyonda kalacak katılımcılarımız için kişi başı tur bedeli 330 TL’dir.
(Pansiyonlar 2-3 kişiliktir.)

 

İlke ve Şartlar

*Turumuz maksimum 25 kişiyle yapılır. Minimum 14 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilir.
*Turumuza en geç 15 gün öncesine kadar kayıt yaptırıp ücreti yatırmış olmanız gerekmektedir.
*Rezervasyon iptali tur tarihinden 15 gün öncesine kadar iade edilir.
*15 günden sonra tur ücretinin %30’u; tura bir hafta kala tur ücretinin %50’si kesinti yapılır.
* Tura 4 gün kala rezervasyon iptallerinde ücret iade edilmez.
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.


Ödeme Seçenekleri

Nakit Ödeme - Banka Transferi -

Günler : 3 | Gece : 2


Dahil Olanlar


  • Seyahat Sigortası
  • Profesyonel rehberlik hizmeti

Hariç Olanlar


  •     Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)    
  •     Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)    
  •     Şehirler arası ulaşım bedeli    
Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen yorum silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle

Yardıma mı ihtiyacınız var?

0212 251 98 64 / 05054970578