loading
Ersin Demirel
Barış Yıldız
1980 yılında İ.T.İ.A Ticari Bilimler Fakültesi 2.sınıftan ayrıldı.
1995-2000 yılları arasında İ.Ü. İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti Lokali'nin işletmeciliğini yaptı.
1996 yılında Kızlar Sivrisi çıkışını gerçekleştirdi. Bunu 1999 yılında Altınoluk-Evciler-Kaz Dağları trans geçişi izledi.
1999 yılında Kuvvet Lordoğlu ile birlikte Sinop-Anamur bisiklet parkurunu tamamladı.
2000 yılında yine Kuvvet Lordoğlu ile birlikte Trakya bisiklet turu yaptı.
2000-2003 yılları arasında Türkiye’nin ilk uzun yürüyüş parkuru olan Likya Yolu’nda defalarca yürüdü. NTV için ‘Likya Yolu’ belgeselini hazırlayan ekipte yer aldı.
2001 yılında Şile-Sinop solo bisiklet parkurunu tamamladı.
Kasım 2002 - Mayıs 2003 tarihleri arasında Kodak Professional’in dia sponsorluğunu yaptığı, Latin Amerika’da on ülkeyi (Şili, Bolivya, Peru, Arjantin, Ekvator, Kosta Rika, Honduras, Nikaragua, Guatemala, Meksika) kapsayan bir geziye çıktı.
2004 yılında Antalya-Antakya bisiklet parkurunu, 2005’te Kaçkarlar trans geçişini tamamladı.
2005’te 410 km. ile Türkiye’nin ikinci uzun yürüyüş parkuru ünvanına sahip olan St.Paul Yolu’nda yürüdü.
2007 yılında Kodak’ın dia sponsorluğunu yaptığı 3 aylık Kanada-Brezilya-Venezuela-Kolombiya-Panama gezisini gerçekleştirdi.
2008’de Verçenik-Kaçkarlar geçişinin ardından Hırvatistan-Karadağ-Bosna Hersek-Makedonya-Kosova turu yaptı. İnebolu’dan başlayıp, Kastamonu ve Çankırı illeri üzerinden Ankara’ya bağlanan tarihi kağnı yolunun ‘İstiklal Yolu’ yürüyüş parkuru olarak düzenlenmesi çalışmasını gerçekleştirdi (Kastamonu Valiliği için).
2009 yılında Karabük ili Yenice ilçesindeki Yenice Ormanları’nda doğa yürüyüşü ve bisiklet parkurları oluşturulması çalışmalarını kapsayan ‘Karabük-Yenice Ekoturizm Projesi’nde çalıştı. Projenin tamamlanmasının ardından hazırlanan tanıtım kitapçığının editörlüğünü yaptı. Aynı yıl Karabük ili Eskipazar ilçesinde ‘Doğadan Tarihe Yürüyüş Parkurları’nı ve tanıtım kitapçığı projesini hayata geçirdi.
2010 yılında Aladağlar trans geçişini yaptı. Yıl içerisinde ‘Kastamonu-Bartın Küre Dağları Milli Parkı Yürüyüş ve Bisiklet Rotaları’ ile Çorum Valiliği adına ‘Hitit Yolu Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları’ projelerini gerçekleştirdi.
 
2012 yılında Küçük Ağrı, Büyük Ağrı ve Süphan Dağı çıkışlarını gerçekleştirdi. Fethiye Alternatif Yürüyüş Parkurları'nın yanı sıra Kars, Ardahan, Ağrı ve Ordu illerinde yürüyüş ve bisiklet rotalarıyla ilgili çalışmalar yaptı ve rehber kitapçıklar hazırladı.
2011'de Çorum Valiliği koordinatörlüğünde 'Çorum Kızılırmak Havzası Gastronomi ve Yürüyüş Yolu' çalışmasını ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) koordinatörlüğünde Kars ilinde 'Sarıkamış Parkurları' projesini tamamladı.
2013 yılında SERKA sponsorluğunda Iğdır'da yürüyüş ve bisiklet rotaları projesini hayata geçirdi. Rize'de tarihi taş kemer köprüler, şelaleler, yaylalar ve buzul gölleriyle ilgili çalışmaları tamamladı ve rehber kitaplarını hazırladı.
2014 yılında Rize'de tarihi konaklar, macera rotaları, flora ve turizm keşif rehberi ile ilgili çalışmalar tamamlandı ve rehber kitaplar yayımlandı. Kayseri'nin yürüyüş parkurları ve turizm keşif rehberi projesini hayata geçirdi.

2015 yılı oldukça verimli geçti. "Sapanca-Geyve-Taraklı-Göynük-Mudurnu-Nallıhan-Beypazarı-Ayaş-Güdül İpek Yolu Koridoru" projesinin Taraklı-Göynük-Mudurnu ayağı tamamlandı. Samsun'da "Bafra İkiztepe-Vezirköprü Nerik Kültür Yolu" projesi hayata geçirildi. Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde yürüyüş rotaları çalışması tamamlandı.

2016 yılında Gümüşhane ve Sinop'ta "Kültür Yolu" projelerini hayata geçirdi. Çalışmalarla ilgili kitaplar hazırlandı. Ankara il merkezi ve ilçelerinde yürüyüş parkurları oluşturuldu.

2017 yılında Büyük Britanya (İngiltere-Galler-İskoçya-Kuzey İrlanda-İrlanda), Orta Avrupa (Slovakya, Çekya, Macaristan-Avusturya) gezilerini tamamladıktan sonra solo olarak İsviçre, Luxemburg, Hollanda, Almanya, Slovenya ve İtalya turu ile Hindistan-Nepal turunu tamamladı.

2018 yılı içerisinde Kuzey Doğu Avrupa ülkelerini içeren (Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya-St Petersburg) bir geziye çıktı. Ağustos-Eylül aylarında İsviçre-Fransa-Andorra-İspanya-Portekiz-Fas turunu yaptı. Yıl sonunda Malta gezisini tamamladı.

2019 yılı Miami-Jamaika-Cayman Adaları-Meksika-Bahamalar cruise gezisiyle başladı. Şubat ayında Güney Afrika Cumhuriyeti, Botswana, Zimbabwe, Zambiya; Haziran ayında Yunanistan, Arnavutluk; Temmuz ayında Finlandiya, İsveç, Danimarka, Norveç, İzlanda; Eylül ayında Moldavya, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan; Ekim ayında Ürdün; Kasım-Aralık aylarında Bhutan, Myanmar, Laos, Vietnam, Kamboçya, Tayland gezilerini gerçekleştirdi.

2020 yılının Mart ayında Tayland-Singapur-Filipinler gezisini Corona virüsüne bulaşmadan tamamlayabildi.

Halen Türkiye'nin dört bir tarafında kültür rotaları oluşturulması için çalışmalar yapmakta, çeşitli dergilere (Atlas Tatil, Atlas, Magma, AnadoluJet) gezi yazıları yazmakta ve dünya gezisine devam etmektedir.

2021 Ersin Demirel ile Kaçkar Dağ Yürüyüş Yolu projesini hayata geçirdik. 

İletişim Kanalları: 
E-posta ersindemi@hotmail.com    ersindemi@gmail.com
GSM 0535 2199326
Facebook Ersin Demirel (Antalya)  Ersin Demirel - Türkiye Kültür Rotaları Koordinatörü
Instagram 
rs_demirel
Destek Hattı