loading
Nezihe Güçlü
Barış Yıldız

Seyahat sevgisi ve başka dil ve kültürlere ilgim beni turizm sektörüne girmeye teşvik etti. Son 5 yıldır treking grup ve klüplerde gönüllü rehberlik yapmam yeni işim için tecrübe başlangıcı oldu. Bunun yanında Kapadokya da ve Fethiye de bazı otellerde çalışırken de turizm sektöründe bilgi birikimimi arttırdım. 2010 yılında Turizm ve Kültür bakanlığınını açmış olduğu profesyonel rehberlik sınavını geçip eğitimi tamamladıktan sonra rehberlik lisansımı (kokart) aldım.

Akıcı seviye de İngilizce ve Japonca konuşuyorum. Hobilerim; Dalış, treking, seyahat ve arkadaşlarımla vakit geçirmek. Türkiyenin ve Dünyanın bir çok ülkesinden arkadaşlarımla birlikte olmayı seviyorum.

Rehber ve bir arkadaş olarak nerede olursak olalım keyifli vakit geçirmeyi söz verebilirim.
Gittiğim ülkeler : İngiltere (1.5 yıl yaşadım), Almanya, Fransa, İsviçre, İsveç, Yunanistan, Mısır, Fas, Tunus, Suriye, Dubai, Japonya (8 ay) , Kore, Tayland, Kamboçya, Burma, Meksika, Guetemala, USA, Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Malezya, Singapur, Endonezya, Filipinler, Tayvan, Hong Kong, Ürdün, İsrail, Portekiz, İspanya, Hollanda, İran, Tanzanya, Norveç, İtalya, Danimarka, Bahamalar, Virjin adaları

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanimadigin insanlar
Bütün kitaplari okumak, bütün hayatlari tanimak arzusuyla yanmalisin
Degismemelisin hiç bir seyle bir bardak su içmenin mutlulugunu
Fakat ne kadar sevinç varsa yasamak özlemiyle dolmalisin
Yasadiklarimdan ögrendigim bir sey var:
Yasadin mi büyük yasayacaksin, irmaklara,göge,bütün evrene karisircasina
Çünkü ömür dedigimiz sey, hayata sunulmus bir armagandir
Ve hayat, sunulmus bir armagandir insana
Ataol Behramoğlu

Destek Hattı